AC Milan Ends Home League Hoodoo with a Win Over Napoli

AC Milan přerušil svou negativní domácí bilanci ve fotbalové lize porážkou Neapoli 1:0 ve večerním zápase na stadionu San Siro v neděli. Tímto vítězstvím si Rossoneri potvrdili třetí místo v tabulce. Jediný gól padl v prvním poločase a střelec byl známým duem Theo Hernandez a Rafael Leao. Leao si připravil ideální přihrávku pro Hernandeze, který zakončil střílením podél vybíhajícího brankáře.

Ovšem obě mužstva měla řadu šancí, aby buď navýšila svůj náskok nebo vyrovnala. Milan měl štěstí, když střela napadající Jana-Carla Simice skončila na tyči. Toto bylo první vítězství Milána nad Neapolí v Serie A na San Siru od roku 2014.

Stefano Pioli musel kvůli trestu Tijjaniho Reijndersa provedl změnu v základní sestavě a rozhodl se, že Ismael Bennacer bude hrát vedle Yacina Adliho v obranném středu. V průběhu zápasu Pioli stěžoval rozhodčímu na to, že Ruben Loftus-Cheek nemohl vstoupit na hřiště, protože mu bylo nařízeno, aby si změnil barvu čelenky na černou.

Napoli měla první velkou šanci po deseti minutách hry, když Kvaratskhelia na pravé straně poslal centr na Simeonea, který přestřelil bránu. První část zápasu se vyznačovala nepřesnými přihrávkami a drobnými fauly.

Milan se dostal do vedení ve 25. minutě, když Leao propasíroval míč po levé straně a přihrál do běhu Hernandezi, který proměnil střelu podél brankáře. Leao sám měl blízko k vstřelení gólu, ale jeho střela skončila jen těsně vedle vzdálenější tyče.

Milan mohl svůj náskok zdvojnásobit hned po začátku druhého poločasu, ale Adliův centr směřující na bránu byl odražen na Golliniho, který se jej nakonec zmocnil.

Na začátku posledních deseti minut zápasu měl Leao šanci rozhodnout zápas, ale jeho přihrávka na Hernandeze byla slabá a byla odstraněna z hřiště. Nakonec se zápas skončil vítězstvím Milána 1:0. Milan byl těsně před koncem na dosah bodu, ale Simic zastavil míč na tyči a odrazil ho do bezpečí.

Závěrečná doba dohrávky zahrnovala i VAR kontrolu možné ruky v pokutovém území Milána, ale nakonec se hra pokračovala a pět přidaných minut uběhlo.

Stefano Pioli musel kvůli trestu Tijjaniho Reijndersa provést změnu v základní sestavě a rozhodl se, že Ismael Bennacer bude hrát vedle Yacina Adliho v obranném středu. V průběhu zápasu Pioli stěžoval rozhodčímu na to, že Ruben Loftus-Cheek nemohl vstoupit na hřiště, protože mu bylo nařízeno, aby si změnil barvu čelenky na černou.