AC Milan ovládli první zápas proti Stade Rennais a jsou na dobré cestě postoupit do dalšího kola Evropské ligy

AC Milan si v utkání play-off Evropské ligy proti Stade Rennais vypracovali velmi slibnou pozici tím, že je porazili 3-0 v prvním zápase na San Siro. Hlavní hvězdou večera byl Ruben Loftus-Cheek, který vstřelil svůj šestý a sedmý gól sezóny v prvním a druhém poločase hlavou. Rafael Leao však dal nejkrásnější gól večera, když tvrdou střelou doprava zakončil přihrávku od Thea Hernandeze, který mu na začátku akce hezky našel míč.

Výsledek znamená, že AC Milan má jednu nohu v dalším kole, ale Rennes mělo několik nebezpečných okamžiků, což znamená, že maximální pozornost bude potřeba i v odvetě ve Francii příští týden. Stefano Pioli provedl tři změny v základní sestavě, která porazila Neapol v neděli. Alessandro Florenzi nahradil zraněného Davide Calabriu a také došlo ke dvojité výměně v záložní řadě, Yunus Musah a Tijjani Reijnders nahradili Ismaela Bennacera a Yacine Adliho.

San Siro bylo zahaleno kouřem a již v úvodu zápasu se odehrávala divoká výměna akcí, při které hosté táhli dopředu a Milán se musel bránit. Byly zde i tvrdé zákroky, které rozhodčí nechal plynout. AC Milan byl velmi blízko k otevření skóre už v prvních minutách, když Rafael Leao našel prostor k zakončení na levé straně vápna. Jeho střelu však zablokoval obránce a odrazila se od břevna.

V prvním poločase pokračoval Milan ve vytváření nebezpečných příležitostí a Ruben Loftus-Cheek famózně dotáhl míč až na brankovou čáru, ale Olivier Giroud nedokázal trefit branku.

Ve druhém poločase si AC Milan rychle připsal druhý gól díky hlavičce Loftus-Cheeka po rohovém kopu. V 53. minutě pak zápas definitivně zlomil Rafael Leao, který vstřelil svůj druhý gól po nádherné přihrávce Thea Hernandeze.

Milan mohl zvýšit vedení, ale gólman Rennes Mandanda zasáhl Pulisicovu střelu. Přesto Milan kontroloval závěrečné minuty a zápas skončil přesvědčivou výhrou v prvním zápase.

FAQ:

1. Jaký byl výsledek utkání mezi AC Milan a Stade Rennais?
– AC Milan vyhrál první zápas play-off Evropské ligy proti Stade Rennais 3-0.

2. Kdo byl hvězdou večera?
– Ruben Loftus-Cheek byl hvězdou večera, když vstřelil své šesté a sedmé góly sezóny hlavou.

3. Kdo vstřelil nejkrásnější gól večera?
– Rafael Leao vstřelil nejkrásnější gól večera, když tvrdou střelou doprava zakončil přihrávku od Thea Hernandeze.

4. Jaká byla změna v základní sestavě AC Milan?
– Stefano Pioli provedl tři změny v základní sestavě: Alessandro Florenzi nahradil zraněného Davide Calabriu a Yunus Musah s Tijjani Reijnders nahradili Ismaela Bennacera a Yacine Adliho ve záložní řadě.

5. Jaký byl průběh utkání?
– Byla divoká výměna akcí s tvrdými zákroky. AC Milan měl blízko k otevření skóre už v prvních minutách, ale střelu Rafaela Leaa zablokoval obránce a odrazil se od břevna. Milan pokračoval ve vytváření nebezpečných příležitostí, a Ruben Loftus-Cheek a Rafael Leao dali góly ve druhém poločase.

6. Jaký bude průběh odvety ve Francii?
– Maximální pozornost bude potřeba, protože Rennes mělo několik nebezpečných okamžiků. AC Milan má jednu nohu v dalším kole, ale stále musí být ostražitý.

7. Kdo byl brankářem Rennes?
– Brankářem Rennes byl Mandanda.

8. Kdo dal gólmanovi Rennes gól?
– Pulisic měl střelu na gólmana Rennes, ale Mandanda zasáhl jeho střelu.

Definitions:
– Play-off: zápasy, které rozhodují o postupu nebo vyřazení týmu z turnaje
– Evropská liga: fotbalová soutěž pro kluby v Evropě
– Hlavička: zakončení míče hlavou
– Nádherná přihrávka: velmi pěkná a přesná přihrávka

Suggested links:
AC Milan
UEFA Europa League