Amario Cozier-Duberry se blýská v tréninku Arsenalu před zápasem proti West Hamu

Mikel Arteta by mohl při nedělním zápase proti West Hamu poprvé poslat na hřiště Amaria Coziera-Duberryho, který ho v poslední době překvapil svými výkony na tréninku. 18-letý křídelník se dlouhodobě považuje za jeden z největších talentů, kteří vyrůstají v akademii Arsenalu. Nedávno začal trénovat s prvním týmem pod vedením Jacka Wilshera a touží po šanci v seniorské kategorii.

Cozier-Duberryho rychlé postupování je zvláště důležité vzhledem k jeho smlouvě, která končí na konci léta. Transferový specialista Fabrizio Romano informoval, že Borussia Dortmund, Ajax, Anderlecht, Wolves a Newcastle projevují zájem o přestup Coziera-Duberryho, pokud Arsenal nedohodne smlouvu na prodloužení v klubu.

Křídelník se naplno projevil v dresu mládežnických týmů Arsenalu. V kategorii do 18 let zaznamenal 10 gólů a 8 asistencí ve 31 zápasech, zatímco v kategorii do 21 let přidal 12 branek a 7 asistencí ve 37 utkáních. Série jeho skvělých výkonů ho přivedla do prvního týmu jako pravidelného účastníka tréninku.

Arteta před nedávným zápasem proti Liverpoolu naznačil zájem o začleňování mladých hráčů do týmu. “Určitě to chceme udělat,” řekl novinářům. “Nejdříve ale musíme vychovat takové talenty a musí si to zasloužit. Dále musí být na pozicích, které potřebujeme. Vše musí dohromady zapadnout a na tom pracujeme. Máme několik nadějných hráčů, kteří nejsou daleko od prvního týmu, ale chceme jich mít víc.”

Cozier-Duberry byl zařazen do sestavy, která v lednu cestovala do Dubaje na trénink v teplém podnebí. Očekává se, že se dostane do sestavy na nadcházející zápas Premier League proti West Hamu. To by nebylo poprvé, protože na prosincovém utkání proti West Hamu, vyhraném 3:1, seděl na lavičce. Bývalý záložník Arsenalu Wilshere je velkým fandou mladého hráče a naznačil, že má potenciál být velmi světlou budoucností klubu.

Často kladené otázky:

1. Kdo je Amari Cozier-Duberry a jakou roli hraje v týmu Arsenal?
Amari Cozier-Duberry je 18letý křídelník a talent vyrostlý v akademii Arsenalu. Nedávno začal trénovat s prvním týmem a doufá, že dostane šanci hrát za seniorský tým.

2. Kde je zájem o Coziera-Duberryho na přestup?
Borussia Dortmund, Ajax, Anderlecht, Wolves a Newcastle vyjádřili zájem o přestup mladého hráče, pokud Arsenal nedohodne prodloužení smlouvy v klubu.

3. Jaké výkony Cozier-Duberry dosáhl v mládežnickém týmu?
V kategorii U18 vstřelil 10 gólů a připsal si 8 asistencí ve 31 zápasech. V kategorii U21 přidal 12 branek a 7 asistencí ve 37 utkáních.

4. Jaký je názor trenéra Artety na začleňování mladých hráčů?
Trenér Arteta naznačil, že má zájem začleňovat mladé hráče do týmu, ale musí si to zasloužit a být na potřebných pozicích. Klub má několik nadějných hráčů, kteří nejsou daleko od prvního týmu.

5. Můžeme očekávat, že Cozier-Duberry bude hrát proti West Hamu?
Ano, očekává se, že Cozier-Duberry bude zařazen do sestavy na nadcházející zápas Premier League proti West Hamu.