Anthony Elanga o odchodu z Manchesteru United: Ten Hag nebyl důvodem

Anthony Elanga potvrdil, že trenér Erik ten Hag nebyl důvodem jeho rozhodnutí opustit Manchester United. I když mladý křídelník uznává úspěchy nizozemského trenéra, rozhodl se uplatnit jinde a na stálou příležitost ke hře. Elanga přestoupil do Nottingham Forest za 15 milionů liber poté, co jeho šance na pravidelnou hru pod ten Hagovým vedením v United zůstaly omezené.

Elanga však nenese žádné zášť vůči Ten Hagovi. “Ne, neřekl bych, že [Ten Hag byl důvodem mého odchodu]. Chtěl jsem jen hrát, to bylo pro mě zvláště důležité.” uvedl Elanga v rozhovoru pro nizozemský deník Soccer News. “Jsem mladý a nechci celou sezónu sedět na lavičce, víte? Když jste mladí, chcete hrát, chcete dělat chyby, chcete riskovat. Ale nebyl on důvodem mého odchodu. Soustředil jsem se hlavně na sebe, ne na ostatní.”

Na otázku, zda si přál rozkvést pod ten Hagem podobně jako Frenkie de Jong a Matthijs de Ligt v Ajaxu, Elanga odpověděl: “Samozřejmě jsem viděl, co dokázal v Ajaxu. Ale když přijedete do Anglie, je všechno jiné. Udělal několik hráčů lepšími, například Ryana Gravenbercha, který teď hraje za Liverpool. Ale já jsem prostě chtěl využít svou šanci a jít jinam a to bylo dobré rozhodnutí, protože v týmu Forest se mi daří.”

Elanga tedy s odchodem z United nešíří napětí mezi fanoušky svého bývalého trenéra. Naopak se soustředí na sebe a svůj další vývoj. Mladý talent se těší na nové výzvy v Nottingham Forest a doufá, že tam bude moci rozvinout svůj potenciál a dosáhnout úspěchu.

FAQ:

1. Proč se Anthony Elanga rozhodl opustit Manchester United?
– Anthony Elanga se rozhodl opustit Manchester United, protože chtěl mít pravidelnou příležitost hrát.

2. Byl trenér Erik ten Hag důvodem jeho odchodu?
– Ne, trenér Erik ten Hag nebyl důvodem odchodu Anthonyho Elangy z Manchester United.

3. Jaký je vztah Anthonyho Elangy k ten Hagovi?
– Anthony Elanga nenese žádné zášť vůči trenérovi ten Hagovi.

4. Jak hodnotí Anthony Elanga práci ten Haga v Ajaxu?
– Anthony Elanga přiznává, že ten Hag dokázal udělat několik hráčů lepšími, ale rozhodl se jít jinam a využít svou šanci.

5. Kam přestoupil Anthony Elanga?
– Anthony Elanga přestoupil do Nottingham Forest.

Definition of Key Terms:
– Anthony Elanga: Mladý švédský fotbalový talent, který hrál za Manchester United a přestoupil do Nottingham Forest.
– Erik ten Hag: Nizozemský fotbalový trenér, který trénoval v Ajaxu a trénoval také Anthonyho Elangu v Manchester United.

Suggested Related Links:
Manchester United
Nottingham Forest