Arsenal musí být ve hře o Mbappého přestup, ale pravděpodobně se připojí k Realu Madrid, říká Arteta

Arsenal musí být ve hře o podpis francouzského útočníka Kyliana Mbappého v tomto létě, ale trenér Mikel Arteta uznává, že je pravděpodobné, že se Mbappé připojí k Realu Madrid. Mbappé oznámil PSG minulý týden, že na konci této sezóny klub opustí, a francouzský tým očekává, že se útočník připojí k Realu, jakmile budou upřesněny podmínky jeho odchodu.

25letý útočník byl také spojován s Premier League a Arteta říká, že Arsenal musí být zapojen do diskusí o přestupu hráče. “Když je hráč tohoto kalibru, musíme vždy být součástí této konverzace,” řekl na tiskové konferenci před sobotním zápasem proti Burnley. “Ale vypadá to jinak, to je to, co bych řekl …”

Arsenal byl během lednového přestupového období silně spojován s novým útočníkem, přičemž některými jmény, která se objevovala jako možnosti, byl Ivan Toney z Brentfordu. 28letý útočník se však rozhodl zůstat v Brentfordu do konce sezóny, ačkoli trenér Bees Thomas Frank připouští, že prodej Toneyho v létě je pravděpodobný.

Co je nejnovější informace ohledně Mbappého? PSG a Mbappé – který má smlouvu do konce tohoto léta – stále musí vyjednávat, zda bude Mbappé přestupovat za poplatek nebo zda obětuje vlastní příjmy. PSG má od Mbappého slovo, že nikdy nebude odejít jako volný hráč. Real Madrid dlouhodobě projevuje zájem o 25letého útočníka, který by musel přijmout snížení platů, kdyby se k španělskému mužstvu připojil, přestože jsou připraveni jej učinit nejlépe placeným hráčem v jejich historii. PSG zamítnulo nabídku ve výši 220 milionů eur (188 milionů liber) od Realu Madrid v srpnu 2021. Mbappé se poté rozhodl podepsat novou tříletou smlouvu s PSG, která končí tento léto. Pokud by Mbappé prodloužil smlouvu o další rok, PSG by jej v nadcházejícím přestupovém okně ocenili na 150 milionů eur (128 milionů liber). Letos v létě přijali nabídku ve výši 300 milionů eur (256 milionů liber) od saudského klubu Al Hilal, kterou Mbappé odmítl.

Kolik bude Mbappé stát? Kylian Mbappé je pro PSG obrovskou finanční zátěží, a to v rozmezí přibližně 180 milionů liber ročně, po započítání jeho platů a bonusů. Existuje pocit úlevy, že celý tento cirkus bude brzy za nimi a jejich budoucnost se bude ubírat jiným směrem. Je celosvětově známo, že Real Madrid ho chce podepsat. Už od ledna jednají, protože od té doby mohl Mbappé jednat s jinými kluby jako volný hráč od letošního léta. Naše informace je taková, že Real je připraven udělat z něj nejlépe placeného hráče v historii, ale ani klub tak velký jako Real si nemůže dovolit platit mu takové částky, jaké dosud pobíral v PSG.

Často kladené otázky ohledně Kyliana Mbappého:

1. Je Kylian Mbappého přestup k Realu Madrid již jistý?
Podle informací ve článku je pravděpodobné, že se Mbappé připojí k Realu Madrid, ale stále probíhají jednání mezi PSG a hráčem ohledně podmínek jeho odchodu.

2. Je Arsenal zapojen do jednání o přestupu Mbappého?
Trenér Mikel Arteta uznává, že Arsenal by měl být zapojen do konverzace ohledně přestupu hráče, ale zdá se, že v tomto případě není pravděpodobné, že by se Mbappé připojil k Arsenalu.

3. Kdo byl spojován s Arsenalu během lednového přestupového období jako možný útočník?
Jedním z jmen, která se objevovala jako možnosti, byl Ivan Toney z týmu Brentfordu. Nicméně se rozhodl zůstat v Brentfordu a pravděpodobně bude přestupovat v létě.

4. Jaké jsou nejnovější informace ohledně Mbappého přestupu?
Stále probíhají jednání mezi PSG a Mbappého ohledně přestupu. PSG a hráč rozhodují, zda bude hráč přestupovat za poplatek nebo zda obětuje své příjmy. Real Madrid projevuje dlouhodobý zájem o hráče.

5. Kolik by Mbappé mohl stát?
Mbappé je pro PSG obrovskou finanční zátěží, a to v rozmezí přibližně 180 milionů liber ročně. Real Madrid by byl připraven udělat z něj nejlépe placeného hráče v historii, ale nemohl by mu platit takové částky, jaké dostává v PSG.

Související odkazy:
Real Madrid
Arsenal
Paris Saint-Germain