Arsenal připraven vyřadit Marquinhose natrvalo po nevydařené hostování v Nantes

Arsenal se zdá být připraven přenechat brazilského křídelníka Marquinhose na letním přestupovém trhu poté, co podal nevydařené hostování v Nantes. Gunners si v létě 2022 za 3 miliony liber připsali do svého kádru Marquinhose, kterého vylovili ze Sao Paula, a mladý hráč si na základě svých výkonů vysloužil dlouhodobou smlouvu ze strany sportovního ředitele klubu Edua.

Mikel Arteta původně zařadil Marquinhose do svého prvního týmu, ve kterém dostával prostor zejména v Evropské lize, než se připojil k druholigovým Norwich City ve druhé polovině sezóny 2022/23. Další hostování bylo domluveno pro tento ročník s týmem z Ligue 1, Nantes, ale dohoda byla předčasně ukončena minulý měsíc poté, co se Marquinhos jen málo objevoval na hřišti, odehrál pouhých sedm zápasů.

Nové informace přináší brazilský zdroj Globo, který uvádí, že Arsenal domluvil hostování Marquinhose v týmu Fluminense. Partnerům dohody je zde nabídnuta možnost učinit přestup natrvalo v budoucnu, pokud se všichni straně shodnou. Tuto klauzuli akceptovat je značnou změnou v postoji Arsenalu k Marquinhosovi, a to zejména vzhledem k tomu, že před 18 měsíci bylo dohledání tohoto mladého hráče způsobem poněkud svízelným a bývalý hlavní trenér Sao Paula Rogerio Ceni byl tehdy kvůli tomuto jednání “velmi naštvaný”, jak uvedl portál Bolavip.

Od svého odchodu z role technického ředitele brazilské národního týmu sehrál Edu významnou roli ve vzestupu Arsenalu pod vedením Artety a měl také zásadní vliv na přestupní politiku klubu. Co si myslíte, měl by Arsenal Marquinhose trvale propustit? Dejte nám vědět v diskuzi!

1. Kdo je Marquinhos?
Marquinhos je brazilský křídelník fotbalového klubu Arsenal. V létě 2022 přestoupil do klubu za 3 miliony liber ze Sao Paula.

2. Proč byl Marquinhos vypůjčen na hostování?
Marquinhos byl nejdříve zařazen do prvního týmu Arsenalu, ale poté byl vypůjčen na hostování do klubu Norwich City (druhá liga) a poté do klubu Nantes (Ligue 1). Hostování v Nantes však bylo předčasně ukončeno.

3. Jaké jsou nové informace o Marquinhosovi?
Podle brazilského zdroje Globo se Arsenal domluvil na dalším hostování Marquinhose v klubu Fluminense. Partnerům dohody je nabídnuta možnost přestupu natrvalo v budoucnu, pokud se všichni straně shodnou.

4. Jakou roli sehrál Edu v přestupní politice Arsenalu?
Edu, sportovní ředitel Arsenalu, sehrál významnou roli ve vzestupu klubu a měl zásadní vliv na přestupní politiku.

5. Měl by Arsenal Marquinhose trvale propustit?
O tom, zda by Arsenal měl Marquinhose trvale propustit, se můžete vyjádřit v diskuzi.

– Křídelník: Hráč, který hraje na křídle, často se specializující na ofenzivní úkoly.
– Hostování: Dohoda, při které se hráč přechodně připojí k jinému klubu na zápůjčku.
– Ligue 1: Nejvyšší fotbalová soutěž ve Francii.
– Přestupní politika: Strategie a rozhodnutí, která klub provádí v souvislosti s přestupy hráčů.

Oficiální webová stránka Arsenalu
Oficiální webová stránka Fluminense