Arsenal se potýkají s řadou zranění před nadcházejícím zápasem proti Burnley

Arsenal utrpěl další úrazy před blížícím se zápasem s Burnley, zatímco naopak absenté Tomiyasu a Smith Rowe by se měli brzy vrátit.

Po absenci Takehiro Tomiyasu, který strávil posledních pět týdnů na Asijském poháru, se čekalo, že se 25letý fotbalista vrátí zpět do týmu před utkáním proti West Hamu. Bohužel, po návratu z turnaje v Kataru bylo zjištěno, že trpí drobným zraněním lýtkového svalu. Tomiyasu v poslední době trpí opakujícími se problémy se svalem a většinu prosince vynechal kvůli svým zdravotním potížím. S ohledem na to se Arsenal rozhodl neposadit ho na lavičku náhradníků v nedělním zápase proti West Hamu, aby předešel vážnějším komplikacím. Nicméně, Tomiyasovo zranění není příliš vážné a doufá se, že bude připraven na zápas proti Burnley tento víkend.

Další nejistotou je účast Oleksandra Zinchenka, který se také potýká s problémy s lýtkovými svaly od začátku roku a musel vynechat vítězné utkání proti West Hamu. Gabriel Jesus je také pochybností pro nadcházející zápas s Burnley. Od zápasu proti Crystal Palace loni v prosinci má brazilský fotbalista potíže s kolenem a ačkoli hrál a skóroval v dalším zápase proti Nottingham Forest, vynechal oba zápasy od té doby.

Emile Smith Rowe je dále posuzován před cestou do Burnley poté, co utrpěl zranění kotníku při tréninku. Není však pravděpodobné, že jeho absenci bude dlouhá.

O zdravotním stavu Thomase Parteyho se také pečlivě sleduje. Ghanský mezinárodní fotbalista od srpna odehrál pouhých 15 minut a uplynulý měsíc utrpěl další zranění stehen. Naštěstí se nezdá, že by tato nejnovější potíž vyžadovala chirurgický zákrok a doufá se, že se brzy vrátí.

Naopak Jurrien Timber a Fabio Vieira zůstávají dlouhodobými absencemi. Arsenal také monitoruje zdravotní stav Jorginha, který trpí problémy se zádí a nemohl začít proti West Hamu, i když výborně hrál v posledním vítězném zápase proti Liverpoolu.

Přidejte se do naší WhatsApp komunity Arsenalu!

Přihlaste se do naší WhatsApp komunity Arsenalu a získejte nejnovější zprávy a podrobné příběhy od našich zasvěcených autorů fotbal.london přímo na svůj telefon. Přihlášením se k této bezplatné službě budete mít vždy první informace ze stadionu Emirates, jakmile se stane. Chcete-li se připojit k naší Arsenal komunitě, stačí kliknout na tento odkaz a můžete se přidat!

Časté otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací uvedených v článku:
1. Kdo ze hráčů Arsenalu je momentálně zraněný?
Momentálně jsou zraněni Takehiro Tomiyasu, Oleksandr Zinchenko, Gabriel Jesus, Emile Smith Rowe, Thomas Partey, Jurrien Timber a Fabio Vieira. Taktéž se monitoruje zdravotní stav Jorginha.
2. Jaké jsou zranění hráčů Arsenalu?
Takehiro Tomiyasu má drobné zranění lýtkového svalu, Oleksandr Zinchenko a Gabriel Jesus mají problémy s lýtkovými svaly, Emile Smith Rowe utrpěl zranění kotníku, Thomas Partey má zranění stehen. Jurrien Timber a Fabio Vieira jsou dlouhodobými absencemi, zatímco u Jorginha se sleduje problém se zádí.
3. Kdy budou hráči Arsenalu zpět na hřišti?
Takehiro Tomiyasu by měl být připraven na zápas proti Burnley tento víkend. O zdravotním stavu Oleksandra Zinchenka, Gabriela Jesusa, Emileho Smith Rowe a Thomase Parteyho se stále pečlivě sleduje. Není však uvedeno přesné datum návratu.
4. Jakou péči jim klub poskytuje?
Klub Arsenal pečlivě sleduje zdravotní stav hráčů a snaží se jim poskytnout nezbytnou lékařskou péči a rehabilitaci. V případě vážnějších zranění a problémů může hráč vyžadovat chirurgický zákrok.
5. Jakou úlohu má WhatsApp komunita Arsenal?
WhatsApp komunita Arsenalu poskytuje nejnovější zprávy a příběhy od zasvěcených autorů fotbal.london. Tuto bezplatnou službu můžete využívat, abyste získali aktuální informace ze stadionu Emirates přímo na váš telefon.

Definice a vysvětlení klíčových pojmů a žargonu:
– Asijský pohár: Fotbalový turnaj, který se koná v Asii. V článku se jedná o konkrétní událost, v níž se Takehiro Tomiyasu účastnil.
– Lýtkový sval: Sval na dolní části nohy, který se nachází na zadní straně lýtkového svalstva.
– Zápas proti West Hamu / Crystal Palace / Nottingham Forest / Liverpoolu: Odkazy na konkrétní fotbalová utkání, ve kterých hráči utrpěli zranění.
– Emirates: Stadion, na kterém hraje Arsenal.
– Jurrien Timber a Fabio Vieira: Jména fotbalových hráčů, kteří jsou dlouhodobě zraněni.
– Jorginho: Jméno fotbalového hráče Arsenalu, který má problémy se zádí.

Navrhované související odkazy:
arsenal.com “Arsenal” (oficiální webová stránka Arsenalu, kde mohou fanoušci najít nejnovější informace a zprávy o týmu)
fotbal.london/arsenal-fc “Fotbal.london – Arsenal” (webová stránka s dalšími zprávami o Arsenalu)
premierleague.com/clubs/1/Arsenal/overview “Premier League – Arsenal” (informace o Arsenalu na oficiální stránce anglické Premier League)