Aston Villa a Manchester United hrají o šestibodový zápas

Unai Emery tvrdí, že Aston Villa a Manchester United hrají o šestibodový zápas v neděli. Villa manežer se postavil proti svému protějšku na Old Traffordu, Erikovi ten Hagovi, který nazval tento zápas “finále poháru”, protože United ztrácí na své soupeře osm bodů. Španěl vyzval fanoušky na Villa Parku, aby udělali to samé a zdůraznil důležitost utkání v boji o místa v Lize mistrů.

Emery věří, že Manchester United je “silný, sebevědomý a dobrý” a žádá fanoušky Aston Villy, aby podporovali jako jedno tělo. Řekl: “Každý zápas je speciální a v nich jsou klíčové momenty. O zápasech před tímto utkáním a o těch, které budeme hrát poté, bude rozhodovat. Ale musíme ho využít k zisku šesti bodů. Jsme před nimi. Byli a jsou víc než my adepti na místo v top pětce. I kdybychom prohráli, budeme před nimi – ale cítí se nyní silnější, sebevědomější a dobří.”

Villa byla nezastavitelná během první poloviny sezóny doma, ale zpětné porážky na Villa Parku od Newcastle United v lize a Chelsea v FA Cupu je zpomalily. Nicméně pětibrankové vítězství nad Sheffield United na Bramall Lane minulý týden dokazuje, že všechny kola se ještě neslepila.

Emery prohlásil před prohrou od strany Mauricia Pochettina, že tento týden je pro Villa “naprosto rozhodující” co se týče šancí na dosažení top čtyřky. Emery dodal: “Je to nová výzva, pro nás i pro naše příznivce. Musíme využít veškeré pozitivní energie. Musíme věřit v naši cestu. Někdy jsme neodehráli dobře, ale obecně jsme to dělali. Jsem optimistický ohledně výsledku.”

Villa pravděpodobně provede několik změn. Pau Torres je opět fit a mohl by se vrátit do obrany, zatímco Jacob Ramsey bude v ohrožení svého místa ve prospěch Youriho Tielemase. Boss Villi dodal: “Musíme se připravit na každý detail, zastavit jejich klíčové hráče, jejich herní plán. Musíme prosadit náš styl proti jednomu z nejlepších týmů v Premier League. Utěšuje mně, že se spojuji s našimi fanoušky, protože je budeme potřebovat.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Proč říká Unai Emery, že zápas mezi Aston Villou a Manchesterem Unitedem je šestibodový zápas?
Odpověď: Emery tvrdí, že tento zápas je důležitý, protože United ztrácí na Aston Villu osm bodů, a tak by zisk šesti bodů měl výrazně ovlivnit jejich příčku v tabulce.

2. Jaký je názor Unaiho Emeryho na soupeře?
Odpověď: Emery považuje Manchester United za “silný, sebevědomý a dobrý” tým.

3. Jaký je cíl Villi v tomto zápase?
Odpověď: Villa má za cíl vydobýt vítězství, aby zajistila své místo v Lize mistrů.

4. Jakou změnu v sestavě Villi můžeme očekávat?
Odpověď: Pau Torres by se mohl vrátit do obrany a Jacob Ramsey by mohl být nahrazen Yourim Tielemasem.

Definice klíčových pojmů a odborných výrazů:

– Šestibodový zápas: Zápas mezi dvěma týmy, které jsou v tabulce blízko sebe a zápas má vliv na rozdíl bodů mezi nimi.
– Ligue mistrů: Fotbalová soutěž pořádaná UEFA, ve které se utkávají nejlepší kluby Evropy.
– Vyjet se: V kontextu článku znamená, že tým nebyl ve formě nebo výkonnosti jako dříve.
– Mauricio Pochettino: Fotbalový trenér, který v minulosti vedl Tottenham Hotspur.
– Youri Tielemans: Belgičan, fotbalista, který hraje jako záložník za Aston Villu.

Sugerované související odkazy:

Aston Villa oficiální stránky
Manchester United oficiální stránky