Aston Villa se potýká s absencemi a přichází o Boubacara Kamaru

Aston Villa čelí dalšímu problému s absencemi, kterým je zranění středopolaře Boubacara Kamaru. Při nedělní porážce 1:2 proti Manchesteru United došlo k podezření na poranění předního zkříženého vazu (ACL) v jeho pravém koleni. Kamara byl ve 65. minutě střídán Moussou Diabym. Zatím máme podrobné vyšetření před sebou, ale je velmi pravděpodobné, že se Kamara zotaví až za pět až šest měsíců. Je také pravděpodobné, že kvůli zranění nestihne letošní Evropské mistrovství.

Kamara přestoupil do Villly z Marseille v létě roku 2022 a již v září toho roku utrpěl zranění kolenních vazů. Tato zranění mu vynesla devítiměsíční absenci ve hře jak za klubem, tak za národní tým. Kamara již není prvním hráčem Villly, který utrpěl zranění ACL v posledních měsících. Před ním se zranili i Tyrone Mings a Emiliano Buendia. Muskulární problémy poté postihly i obránce Diega Carlose, který v srpnu 2022 podstoupil operaci po natrženém Achillově šlachu.

Dalším postiženým hráčem je Ezri Konsa, který má vlastní zranění kolena. Unai Emery očekává, že jeho absence potrvá přibližně měsíc. “Ezri je zraněný. Má výron kolena a nebude k dispozici. Nemohu říct přesně, ale asi tři až čtyři týdny,” řekl Emery o zranění 26letého hráče.

Absence Kamary bude pro Aston Villu velkou ztrátou. Jeho přínos je klíčový pro tým. Nikdo jiný neumí hrát takovou roli jako on. Je to Emeryho jediný defenzivní záložník, který hlídá přechody soupeřů a zároveň přenáší míč ze zázemí. Jeho absence znamená, že John McGinn se posune hlouběji na hřiště a zřejmě bude partnerem Douglasem Luizem ve středu zálohy, ale ani jeden z nich nemá takovou defenzivní kvalitu jako Kamara.

Aston Villa, která vyhrála pouze jedno ze svých posledních šesti zápasů ve všech soutěžích, se příště utká s Fulhamem na Craven Cottage v sobotu.

FAQ:

1. Co se stalo s Boubacarem Kamarou v zápase proti Manchesteru United?
Boubacar Kamara utrpěl podezření na poranění předního zkříženého vazu (ACL) v pravém koleni.

2. Jak dlouho bude Kamara mimo hru?
Je velmi pravděpodobné, že Kamara se zotaví až za pět až šest měsíců.

3. Je pravděpodobné, že Kamara stihne letošní Evropské mistrovství?
Kvůli zranění je pravděpodobné, že Kamara nestihne letošní Evropské mistrovství.

4. Co dalšího bylo s týmem Aston Villa spojeno s zraněními ACL?
Před Kamarem utrpěli zranění ACL i hráči Tyrone Mings a Emiliano Buendia.

5. Jaká je očekávaná absence hráče Ezri Konsy?
Unai Emery očekává, že absence Ezri Konsy potrvá přibližně měsíc.

6. Jaký je přínos Kamary pro tým Aston Villa?
Kamara je klíčovým hráčem týmu. Je jediným defenzivním záložníkem, který hlídá přechody soupeřů a zároveň přenáší míč ze zázemí.

7. Kdy se tým Aston Villa utká s Fulhamem?
Tým Aston Villa se příště utká s Fulhamem na Craven Cottage v sobotu.

– Pro více informací navštivte oficiální stránku Aston Villa.