Brahim Díaz ocenil svého kolegu Jude Bellinghama jako “světovou třídu” poté, co skóroval a podlel se po branku před zraněným záložníkem známým gestem otevřených paží ve vítězném zápase Realu Madrid 1-0 proti RB Leipzig v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů v úterý.

Díaz poslal Madrid do vedení ve 48. minutě skvělým sólem, když se prorval skrze obranu Leipzigu a propálil brankáře Pétera Gulácsiho, což vedlo Bellinghama k příspěvku na sociálních sítích s upřímným komentářem “Bože, Brahim!”

Španělský křídelník se svou brankou poctil Bellinghama, který se očekává, že bude tři týdny mimo hru kvůli vymknutému kotníku utrženému v utkání Realu Madrid 4-0 proti Gironě v sobotu, a to nejen gestem, ale také po utkání v rozhovoru s médii.

“Mám rád [Bellinghama],” řekl Díaz těm p;ítomným. “Od prvního okamžiku jsme si rozuměli velmi dobře. Pomáhám mu s jeho španělštinou. Je to hráč světové třídy, rád s ním hraji. Kromě neodolatelného charisma je to skvělý člověk.”

Přes nepřítomnost zraněného Judov;ho, který nám chyběl, a Rudigera, a dalších dlouhodobě zraněných hráčů, stále ukazujeme, že jsme skvělý tým, že jsme Real Madrid,” dodal Díaz.

Brahim Díaz, kdo rozhodl utkání, si při oslavě vybral jako poděkování Judea Bellinghama. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images
Díaz se na začátku sezony potýkal s tím, jak si mezi tým Realu Madrid najít místo, poté co byl přestoupen z AC Milán, ale postupně získával na důležitosti a v současné době se trefil už osmkrát ve všech soutěžích.

“Dostal jsem míč, začal jsem prchat a viděl jsem, jak jsou zmateni, jak se stahuji, a dal jsem to do branky,” řekl Díaz. “Jsem intuitivní, chtěl jsem to předat Viníciusovi [Júniorovi], ale nakonec jsem střílel. Byla to pěkná branka.”

“Po dvou letech v Miláně vypadá silnější, s více charakteru,” řekl trenér Carlo Ancelotti, když ho požádali o znázornění Díaze. “Začal sezónu s malým počtem odehraných zápasů, ale když se dostane do příležitosti, vždy přidá. Dnes dal spectakulární branku.”

“Co jsem si myslel [před brankou]?” dodal Ancelotti. “Nedostat míč! A on ho nedal!”

Lídr LaLigy, tedy Madrid, si nyní zahraje proti Rayu Vallecano, Seville a Valencii v lize před odvetným utkáním proti Leipzig v Santiago Bernabeu dne 6. března.

FAQ:

1. Kdo byl protagonista zápasu mezi Realem Madrid a RB Leipzig v Lize mistrů?
Brahim Díaz byl protagonistou zápasu, když skóroval a asistoval při brance, kterou vstřelil Jude Bellingham.

2. Jaká byla reakce Judea Bellinghama na branku Brahima Díaze?
Jude Bellingham reagoval na branku Brahima Díaze gestem otevřených paží a vytvořil příspěvek na sociálních sítích s komentářem “Bože, Brahim!”

3. Proč Brahim Díaz ocenil Judea Bellinghama?
Brahim Díaz ocenil Judea Bellinghama jako “světovou třídu” a poděkoval mu za gesto a příspěvek na sociálních sítích. Taktéž ho chválil jako skvělého hráče a člověka.

4. Kdo je zraněný a kolik hráčů chybělo Realu Madrid v utkání?
Jud Bellingham je zraněný kvůli vymknutému kotníku. Real Madrid také chyběli další dlouhodobě zranění hráči.

5. Jak se Briam Díaz popsal trenér Carlo Ancelotti?
Trenér Carlo Ancelotti popsal Brahim Díaze jako silnějšího a s více charakteru. Také ho chválil za jeho výkon a spektakulární branku.

Další informace o Real Madrid:
– Pro více informací a aktuality o Realu Madrid navštivte oficiální webovou stránku klubu.