Brentford Condemns Racist Abuse Towards Ivan Toney and Calls for Stronger Action

Brentford je naštvaný z a frustrovaný nad “ohavným šikáním” Ivana Toneyho poté, co byl tento anglický útočník terčem rasistického zneužívání online. Premier League klub také označil reakci sociálních médií na takové incidenty za “podprůměrnou”. Toney, 27, již dříve obdržel rasistické komentáře na Instagramových příspěvcích a Brentford nyní žádá o přijetí přísnějších opatření po dalším takovém případu.

“Jsme rozzlobení a frustrovaní tím, že Ivan Toney byl opět vystaven rasistickému zneužívání na Instagramu,” uvedla klubová zpráva. “Zahájili jsme vyšetřování tohoto ohavného šikáně, které odsuzujeme nejpřísnějšími možnými slovy. Bohužel to není poprvé, kdy musel Ivan s tímto bojovat. Podobný incident se stal před pouhými čtyřmi týdny, což nás vedlo k identifikaci údajného pachatele, o kterém jsme informovali orgány činné v trestním řízení. Doposud jsme však neviděli žádné přijetí opatření vůči tomuto jednotlivci.”

Tým Bees vyzval, aby každý, kdo zveřejní rasistické komentáře, byl stíhán a aby takové incidenty byly zamezeny v budoucnosti. “Obecně řečeno, reakce sociálních medií na tyto trvalé problémy byla podprůměrná,” pokračovala zpráva. “Jejich řešení, jako například filtry na skrytí zneužívání, sice mohou chránit hráče, ale zcela minou účel a neodradí pachatele. Bez skutečných následků pro odpovědné se cyklus odsouzen k opakování.”

“Věříme, že se věci mohou změnit. Oceňujeme dialog, který vedeme s Meta a podobnými platformami, ale žádáme o důraznější a naléhavější akce proti online nenávisti. Voláme po promptním vyšetřování a důležité je, že voláme po trestním stíhání,” pokračovala zpráva.

“Budeme nadále spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení a Premier League a podpírat naše hráče při boji proti této strašné online zneužívání.”

Mezitím West Brom pozastavil sezónní permanentky fanouška, který byl zatčen na základě podezření z rasového zneužívání Juninha Bacuny z Birminghamu na stadionu Hawthorns. Bacuna upozornil čtvrtého rozhodčího Toma Nielda na tento incident v závěrečných fázích porážky svého týmu 1-0 v Championship v sobotu. Západomidlanská policie potvrdila zatčení 50letého muže z Dudleye, který byl propuštěn na kauci, a vyzývá svědky.

West Brom uvedl: “Klub nadále plně podporuje trestní vyšetřování této záležitosti od Západo-Midlanské policie a zůstává v kontaktu s Birmingham City, aby zajistil, že Juninho Bacuna obdrží potřebnou podporu. Klub má pevný postoj proti všem formám diskriminace a udělá vše, co je v jeho silách, aby se kdokoliv, kdo je prokázán vinný z rasismu, setkal s nejpřísnějším možným právním trestem a doživotním zákazem vstupu na stadion Hawthorns.”

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací představených v článku:

1. Co se stalo Ivanu Toneyho na sociálních médiích?
Ivan Toney, anglický útočník, se stal terčem rasistického zneužívání na sociálních médiích, konkrétně na Instagramu.

2. Jak Brentford reagoval na tuto situaci?
Brentford je naštvaný a frustrovaný tím, že Ivan Toney byl opět vystaven rasistickému zneužívání. Klub odsoudil tyto incidenty a vyzval k přísnějším opatřením.

3. Byl dříve Ivan Toney vystaven podobnému zneužívání?
Ano, Ivan Toney již dříve obdržel rasistické komentáře na Instagramu.

4. Jaký byl postoj sociálních médií k těmto incidentům?
Klub označil reakci sociálních médií na tyto incidenty za podprůměrnou. Navrhují, aby se proti pachatelům přijímala opatření a aby se podobné incidenty v budoucnosti zabránily.

5. Jaké kroky navrhují v rámci boje proti online nenávisti?
Brentford volá po promptním vyšetřování a po trestním stíhání pro ty, kteří zveřejní rasistické komentáře. Také žádají o důraznější a naléhavější akce proti online nenávisti.

6. Jak West Brom reagoval na případ rasového zneužívání Juninha Bacuny?
West Brom pozastavil sezónní permanentky fanouška, který byl zatčen kvůli podezření z rasového zneužívání Juninha Bacuny. Klub plně podporuje trestní vyšetřování této záležitosti a má pevný postoj proti všem formám diskriminace.

Jazykové definice:

1. Rasistické zneužívání – Opakované šikanování nebo urážky, které mají rasový charakter.

Related links:
Oficiální webová stránka Brentford FC
Oficiální webová stránka Premier League