Chelsea vyhrála nad Crystal Palace a posouvá se na 10. místo

Chelsea se vrátila do úspěšné cesty v Premier League tvrdě vybojovaným vítězstvím 3:1 nad Crystal Palace na Selhurst Parku v pondělí (12. února) a posunula se na 10. místo v tabulce. Blues dokázali překonat zklamání z úvodní části utkání a ve druhém poločase si připsali tři body.

Po dvou po sobě jdoucích porážkách proti Liverpoolu a Wolves chtěla Chelsea zabránit třetímu po sobě jdoucímu neúspěchu v lize. Prokázala svou kvalitu v polovině týdne, kdy vyhrála 3:1 nad Aston Villou ve čtvrtfinále FA Cupu.

Trenér Mauricio Pochettino se rozhodl pro stejnou sestavu, která porazila Villu, s jedinou změnou v obraně, kdy Thiago Silva začal zápas. Útočnou linii tvořili Nicolas Jackson, Cole Palmer a Noni Madueke, ale anglický reprezentant do 21 let Madueke zklamal.

Po představení asistence v utkání proti Ville dostal 21letý Madueke další šanci, zatímco Raheem Sterling seděl na lavičce. Fanoušci Chelsea byli však zklamáni Maduekem předvedenou hrou a vyjádřili své názory.

“Vše na Maduekovi. Čím víc ho sledujeme, tím je zřejmější, že není na úrovni Chelsea,” napsal jeden fanoušek.

“Madueke je opravdu, opravdu hloupý,” dodal další uživatel.

V poločase Madueka nahradil Christopher Nkunku, který se předvedl s dvěma góly ve 12 ligových zápasech této sezóny, a tento krok oživil Blues.

Chelsea se dostala do vedení proti průběhu hry, když Jefferson Lerma překonal brankáře Djordje Petrovica úžasnou střelou z dálky. Blues vyrovnali na začátku druhého poločasu, když Conor Gallagher skóroval zblízka.

Po vyrovnání posílilo Chelsea své úsilí a v poslední minutě přidala další góly. Gallagher a Enzo Fernandez se trefili v nastaveném čase a zápas vyhráli.

Pochettinův tým udělal historii, když se jako první tým připsal 13 po sobě jdoucích výher proti stejnému soupeři. Stali se také týmem, který způsobil Royi Godsonovi nejvíce porážek v jeho kariéře. Chelsea se teď připravuje na zápas proti Manchesteru City v lize v sobotu (17. února), než se utká s Liverpoolem ve finále Carabao Cupu.

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jaké skóre měla utkání mezi Chelsea a Crystal Palace?
2. Kde se utkání konalo?
3. Na jaké místo v tabulce Premier League se posunula Chelsea po tomto vítězství?
4. Proč se Chelsea snažila vyhrát toto utkání?
5. Jaké týmy porazila Chelsea v posledních zápasech?