Christian Fuchs: Příběh známého fotbalisty, který zamiloval Warwick

Christian Fuchs a jeho manželka Raluca se procházeli podél řeky Temže v Londýně v létě roku 2018, když přišel hovor od realitního agenta.

Pár hledal místo pro fotbalovou akademii a agent jim představil potenciální lokalitu nazývanou Warwick ve státě New York. Navštívili Warwick a Christian s rodinou byli připraveni nazvat ho domovem.

Šest let poté stále Christian Fuchs částečně žije ve Warwicku se svou rodinou a zapojuje se do komunity. Spolu s Ralucou provozuje Fox Soccer Academy v areálu Hudson Sports Complex, který se nachází v přestavěném bývalém záchranném zařízení Mid-Orange Correctional Facility.

“Je to prostě celkový pocit, když jsem ve Warwicku,” řekl Fuchs. “Nemohu se dočkat, až se tam vrátím. Mám rád své sousedy a jsme hrdí Warwickové. Do Warwicku jsem se zamiloval a moje rodina také.”

Fuchs, 38 let, je bývalý mezinárodní fotbalová hvězda s impresivním životopisem. Pomohl outsiderovi Leicester City vyhrát anglický mistrovský titul v roce 2016. Leicester City měl na začátku roku kurz 5 000 ku 1 a nikdy nevyhrál titul během své 132leté historie. Hrál 78 zápasů za rakouský národní tým a soutěžil s týmem Charlotte FC ve MLS, čímž ukončil 20letou kariéru.

Nyní je trenérem týmu Charlotte FC a příští měsíc se vrátí do Warwicku. Fuchsova rodina má také dům v New Yorku. Navzdory svým fotbalovým výsledkům je Fuchs přístupný a přirozený. Rád žertuje a často ho lze vidět, jak hraje fotbal na umělých trávnících v akademii Fox Soccer Academy s nadšenými dětmi.

“Christian je skvělý chlap a s nadšením si zamiloval Warwick,” řekl bývalý ředitel města Warwick, Mike Sweeton. “Má úžasný duch. Christian byl jako malé dítě a je tak nadšený z fotbalu a jeho propagace. Chodil jsem na Hudson Sports Complex a viděl ho tam hrát s dětmi. Nechová se jako někteří slavní lidé; Christian je přirozený chlap jako kohokoli jiného.”

“Myslím si, že fotbal je skvělým nástrojem, jak spojovat lidi,” dodal Fuchs. “Vidím, jak různí lidé mají těžký den, ale když jim dáte míč, baví se. Fotbal je univerzálním jazykem po celém světě a já jsem si ho celý život užíval. Být schopen se spojit mi přináší velkou radost.”

Fox Soccer Academy se zaměřuje na profesionální a kvalitní trénink, přiváděje sportovce, trenéry a kouče z celého světa. Fuchs má devět akademických center – tři v USA a šest v Evropě – které produkovaly profesionální hráče. Doufá, že rozšíří hru v Americe a stejně jako mnoho dalších po celém světě má kritiku na adresu amerického fotbalu a vývoje hráčů zde.

Fuchs má i mnoho dalších profesních aktivit. Je komentátorem anglické Premier League pro Sky Sports v Evropě a doufá, že brzy bude trenérem v této lize.

Nicméně, doufá, že se na mnoho let vrátí domů do Warwicku.

“Všechno, co jsem se naučil a co se budu učit, se promítne do Fox Soccer Academy ve Warwicku,” řekl Fuchs. “Je to všechno odráženo v akademii. Jsme tu, abychom zůstali a nikam neodešli.”

Časté otázky:
1. Co je Fox Soccer Academy?
– Fox Soccer Academy je fotbalová akademie, kterou provozují Christian Fuchs a jeho manželka Raluca. Nachází se v Warwicku ve státě New York.

2. Kde se nachází Hudson Sports Complex?
– Hudson Sports Complex se nachází v Warwicku ve státě New York. Nachází se v přestavěném bývalém záchranném zařízení Mid-Orange Correctional Facility.

3. Kdo je Christian Fuchs?
– Christian Fuchs je bývalá mezinárodní fotbalová hvězda. Hrál 78 zápasů za rakouský národní tým a pomohl outsiderovi Leicester City vyhrát anglický mistrovský titul v roce 2016. Nyní je trenérem týmu Charlotte FC.

4. Jaký je cíl Fox Soccer Academy?
– Cílem Fox Soccer Academy je poskytovat profesionální a kvalitní fotbalový trénink. Akademie přivádí sportovce, trenéry a kouče z celého světa a produkovala již několik profesionálních hráčů.

5. Jaké jsou další aktivity Christiana Fuchse?
– Christian Fuchs je také komentátorem anglické Premier League pro Sky Sports v Evropě a doufá, že brzy bude trenérem v této lize.

Definice klíčových pojmů a žargonu:
– Warwick: Město ve státě New York, kde se nachází Fox Soccer Academy a Hudson Sports Complex.
– Fox Soccer Academy: Fotbalová akademie provozovaná Christianem Fuchsem a jeho manželkou Raluca.
– Hudson Sports Complex: Sportovní komplex v Warwicku, ve kterém se nachází Fox Soccer Academy.

Doporučené odkazy:
Oficiální stránka Fox Soccer Academy
Webové stránky týmu Charlotte FC