Cole Palmer se vrátil do Manchesteru City před zápasem proti Chelsea

Cole Palmer se vrátil do Manchesteru City s úsměvem na tváři před jejich střetnutím v Premier League s jeho současným klubem Chelsea. Palmer, 21 let, prošel akademií City a strávil více než deset let v klubu, než se připojil k Chelsea v letním přestupovém období. Od té doby, co vyměnil City za Blues, si získal pozornost, když nasázel 14 gólů a připsal si devět asistencí ve 31 zápasech pod vedením Mauricia Pochettina.

Není překvapením, že Palmer nastoupil do základní sestavy Chelsea v sobotním vzrušujícím zápasu proti Premier League šampiónům. V tunelu ho přivítalo mnoho jeho bývalých spoluhráčů, jako například Rodri, Kyle Walker a Erling Haaland, se kterými se Palmer ochotně seznámil.

Avšak jiným hráčům Premier League bylo v minulosti takové chování vyčítáno. Sky Sports expert Roy Keane byl nejvýraznějším kritikem předzápasových interakcí mezi hráči. Bývalý kapitán Manchesteru United se během své hráčské kariéry vyznačoval vášnivým zápalem a zúčastnil se několika vážných incidentů ve velkých zápasech. Není proto překvapením, že Keane nebyl nadšen, když Andre Onana a Aaron Ramsdale objali v tunelu před zápasem mezi Manchesterem United a Arsenal. Keane, který zápas analyzoval pro Sky Sports, na tenkrát uvedl: “Jdete do války, do bitvy. O to jde. Proč si povídáte s lidmi, proti kterým se chystáte hrát? Budete se navzájem mlátit. Proč se tedy zdravíte? Po zápase se můžete podat ruce, ale ne před bitvou.”

Palmer odehrál celkem 41 zápasů pod vedením Pepa Guardioly, ale pod španělským trenérem nebyl pravidelným hráčem. Guardiola vysvětlil, že dřívějšího odchodu Palmera dal své požehnání před jejich setkáním na Etihadu: “U mladých hráčů vždycky chceme, aby zůstali, ale je to normální. Po dvou nebo třech sezónách chtěl větší herní prostor, než měl v minulé sezoně. Plně to chápu. Kdyby Palmer dostal tolik minut, co jsem dal Philovi (Fodenu) na začátku, tak by tady Cole Palmer byl, ale já mu je nedal. To je moje odpovědnost.” Dodal: “Je to normální. My jako klub to chápeme. Měli jsme nabídku od úžasného top klubu jako je Chelsea a jsem za něj skutečně šťastný. V každém klubu se takové věci dějí.”

FAQ:

1. Kdo je Cole Palmer?
Cole Palmer je 21letý fotbalista, který prošel akademií Manchesteru City a v současnosti hraje za Chelsea.

2. Jaké úspěchy zaznamenal Cole Palmer?
Od příchodu do Chelsea z Manchesteru City nasázel Palmer 14 gólů a připsal si devět asistencí ve 31 zápasech pod vedením Mauricia Pochettina.

3. Kdo byl kritikem přípravného chování hráčů před zápasy?
Expert Sky Sports, Roy Keane, byl kritikem předzápasových interakcí mezi hráči.

4. Jaký názor měl Roy Keane na předzápasové pozdravy hráčů?
Roy Keane nebyl nadšený a vyčítal hráčům, kteří se před zápasem zdraví s protihráči. Podle něho by se měli hráči navzájem respektovat až po zápase, ne před ním.

5. Kolik zápasů odehrál Cole Palmer pod vedením Pepa Guardioly?
Cole Palmer odehrál celkem 41 zápasů pod vedením Pepa Guardioly.

Definitions:

– Premier League: anglická fotbalová soutěž nejvyšší úrovně.
– Blues: přezdívka pro fotbalový tým Chelsea.
– Mauricio Pochettino: fotbalový trenér, který vedl Cole Palmera v Chelsea.
– Tunel: prostor, který hráči procházejí před vstupem na hřiště.
– Rodri: fotbalista z Manchesteru City.
– Kyle Walker: fotbalista z Manchesteru City.
– Erling Haaland: fotbalista z Manchesteru City.
– Roy Keane: bývalý fotbalista a expert na Sky Sports.
– Andre Onana: fotbalový brankář z Arsenalu.
– Aaron Ramsdale: fotbalový brankář z Arsenalu.
– Etihad: stadion Manchesteru City.
– Pep Guardiola: fotbalový trenér, který vedl Cole Palmera v Manchesteru City.
– Phil Foden: fotbalista z Manchesteru City.

Related links:
Premier League
Chelsea
Manchester City
Sky Sports
Arsenal