Dan Ashworth opustil Newcastle United a Manchester United se o něj zajímá jako o svého sportovního ředitele

Dan Ashworth byl poslán na odpočinek na zahradě poté, co požádal o odchod z Newcastle United, přičemž ho Manchester United má zájem jmenovat jako svého sportovního ředitele. Ashworth informoval Newcastle United o svém rozhodnutí odejít v neděli. The Athletic v úterý informoval, že Ashworth informoval Newcastle United o zájmu Manchester United poté, co se stal hlavním cílem Old Trafford klubu. Situaci komplikuje fakt, že padesátidvouletý je vázán smlouvou na Tyneside a to by znamenalo, že Manchester United by muselo zaplatit významnou kompenzaci za jeho služby, přičemž Newcastle United požaduje 20 milionů liber za Ashwortha. Pokud chce Newcastle United zabránit Ashworthově odchodu, budou ho muset nadále platit celou dobu jeho absence. Naopak, Manchester United je ochoten být trpělivý, protože Ashworth je dlouhodobou volbou a nechtějí být donuceni zaplatit nerealistickou částku. Formální kontakt mezi kluby zatím nenastal, ale očekává se, že se tak stane brzy. Ashworth se k Newcastle United připojil poté, co rezignoval na pozici technického ředitele v Brightonu & Hove Albion v únoru 2022, poté co strávil tři měsíce odpočinkem na zahradě.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Kdo je Dan Ashworth?
Dan Ashworth je bývalý technický ředitel fotbalového klubu Brighton & Hove Albion a nyní je možným kandidátem na pozici sportovního ředitele klubu Manchester United.

2. Proč Dan Ashworth opouští Newcastle United?
Dan Ashworth požádal o odchod z Newcastle United, protože mu byla nabídnuta pozice sportovního ředitele v Manchester United. Informoval o svém zájmu o tuto pozici Newcastle United v neděli.

3. Jaký dopad by měl odchod Ashwortha na Newcastle United?
Pokud by se Ashworth rozhodl odejít, Newcastle United by si muselo najít náhradu na pozici sportovního ředitele a zaplatit mu významnou kompenzaci. Klub požaduje částku ve výši 20 milionů liber za Ashwortha.

4. Je Manchester United ochoten zaplatit kompenzaci?
Manchester United je ochoten být trpělivý a nechtějí být donuceni zaplatit nerealistickou částku Newcastle United za Ashwortha. Zatím se ale neuskutečnil žádný formální kontakt mezi kluby.

5. Jaký je důvod zájmu Manchester United o Ashwortha?
Manchester United je dlouhodobě zájemcem o Ashwortha a vidí v něm vhodného kandidáta na pozici sportovního ředitele. Ashworth má bohaté zkušenosti v oblasti technického řízení fotbalových klubů.

6. Kdy se očekává formální kontakt mezi kluby?
Předpokládá se, že mezi kluby dojde k formálnímu kontaktu v brzké době, aby se projednala možnost přestupu Ashwortha z Newcastle United do Manchester United.

Těžní termíny a jargon:

– Sportovní ředitel: Osoba zodpovědná za koordinaci sportovních a technických aspektů klubu.
– Kompenzace: Peněžní částka, kterou musí přijímající klub zaplatit vyplácenému klubu za odchod zaměstnance s platnou smlouvou.
– Tyneside: Označení pro oblast okolo řeky Tyne v Anglii, kde se nachází města Newcastle a Gateshead.
– Old Trafford klub: Přezdívka pro fotbalový klub Manchester United, který má své domácí zápasy na stadionu Old Trafford.

Sugerované odkazy na související webové stránky:

Webová stránka Manchester United
Webová stránka Newcastle United