Eddie Howe vyjadřuje obavy z odchodu Dana Ashwortha z Newcastle s inside informacemi o přestupových plánech, klíčovém personálu a taktických tajemstvích

Eddie Howe je znepokojený tím, že Dan Ashworth může poskytnout Manchesteru United interní informace o přestupových plánech Newcastle United, klíčovém personálu a taktických tajemstvích. Klub Old Trafford se snaží získat sportovního ředitele Newcastle a zdá se, že Ashworth chce odejít. Zatím není dohodnuta žádná dohoda ohledně odstupného, takže stále pokračuje v účasti na schůzkách s náborovými skauty.

“Přijímání hráčů je práce na 365 dní v roce”, řekl Howe. “Nikdy nespí, a ano, Dan je ve velmi výhodné pozici, kdy má přístup ke spoustě informací a zpravodajství. Je to trochu neobvyklá situace.”

Newcastlovský manažer se proto doufá v rychlé vyřešení tohoto dlouho diskutovaného přestupu, který bude stát Manchester United alespoň 10 milionů liber odstupného, zatímco se pokouší snížit klauzuli v Ashworthově smlouvě, která mu brání nastoupit na jiné místo do 12 měsíců po opuštění Tyneside.

“Myslím, že si přejeme rychlé řešení,” řekl Howe, který s Ashworthem má dobré pracovní vztahy, ale nezařadil 52letého muže mezi své nejbližší spolupracovníky. “Je to lepší pro všechny, pokud tomu tak bude.”

Ashworth sice veřejně neřekl, že chce odejít, ale když se manažer Newcastlu zeptal, zda Ashworth řekl, že chce zůstat, odpověděl “ne”.

Howe naznačil, že Ashworth neměl dostatek času, aby se prosadil v Newcastlu od svého příchodu z Brightonu před 20 měsíci. “Je to složité, protože když máte tuto roli, myslím si, že potřebujete dlouhodobost, abyste viděli plody své práce,” řekl manažer. “Je to taková dlouhodobá pozice a myslím si, že ti, kteří ji v Premier League dělali nejlépe po celou tu dobu, měli vždy období opravdové stability, protože změna v jakémkoli fotbalovém klubu trvá hodně času, abyste získali procesy přesně tak, jak byste je chtěli mít.”

Howe chválil Ashwortha za odolnost pokušení příliš rychlé změny. “Dan nechal stávající struktury existovat a fungovat a stále pracujeme stejným způsobem jako v prvním přestupovém okně [které předcházelo Ashworthově příchodu],” řekl. “Naše přijímání hráčů bylo velmi dobré. Takže to nebude ovlivněno.”

FAQ

1. Kdo je znepokojený situací ohledně přestupových plánů Newcastle United a Manchester United?
Eddie Howe, manažer Newcastle United, je znepokojený tím, že Dan Ashworth může poskytnout Manchesteru United interní informace o přestupových plánech, klíčovém personálu a taktických tajemstvích Newcastle United.

2. Jaký je cíl Manchesteru United?
Manchester United se snaží získat sportovního ředitele Newcastle United.

3. Jaké je odstupné Ashwortha?
Odstupné za přestup Dan Ashwortha z Newcastle United do Manchesteru United se odhaduje na alespoň 10 milionů liber.

4. Jaký je problém s Ashworthovou smlouvou?
Ashworthova smlouva s Newcastle United obsahuje klauzuli, která mu brání nastoupit na jiné místo do 12 měsíců po opuštění klubu. Howe se pokouší snížit tuto klauzuli.

5. Jak dlouho je Ashworth v Newcastlu?
Dan Ashworth je v Newcastlu od svého příchodu z Brightonu před 20 měsíci.

6. Jak byl přijat Ashworth v Newcastlu?
Ashworth neměl dostatek času, aby se prosadil v Newcastlu od svého příchodu. Howe je přesvědčen, že pro tuto roli je potřebná dlouhodobost a stabilní prostředí.

7. Jak Ashworthova práce ovlivní přijímání hráčů Newcastle United?
Podle Eddie Howea se Ashworth držel existujících struktur a nadále pracoval stejným způsobem jako před jeho příchodem. Přijímání hráčů by nemělo být ovlivněno.

Definitions:
– Sportovní ředitel: osoba zodpovědná za plánování a řízení přestupů, posilování týmu a strategii v oblasti hráčského vývoje ve fotbalovém klubu.
– Přestupové plány: plány a strategie týkající se koupě a prodeje hráčů ve fotbalovém klubu.
– Odstupné: finanční částka, kterou musí klub zaplatit, aby si mohl hráče nebo člena realizačního týmu přivést z jiného klubu.
– Klauzule smlouvy: klauzule nebo podmínky, které jsou součástí smlouvy a stanovují určitá omezení nebo povinnosti pro obě strany.
– Náboroví skauti: odborníci, kteří hledají nové talenty nebo potenciální hráče pro fotbalový klub.
– Premier League: anglická profesionální fotbalová liga.

Suggested related links:
Manchester United
Newcastle United