Erling Haaland musí zlepšit svou tělesnou reakci, i když neskóruje, tvrdí Guardiola

Erling Haaland se musí zlepšit ve své tělesné reakci, i když v prvním poločase výhry Manchester City nad Evertonem neskóroval, tvrdí Pep Guardiola. Haaland před přestávkou v sobotu nedal žádný gól, ale nakonec se stal hrdinou zápasu díky trefám v 71. a 85. minutě. Tyto branky byly pro jednadvacetiletého střelce prvními od jeho návratu po zranění nohy, které ho vyřadilo na dva měsíce.

“Tyto dvě branky mu hodně pomohou, aby si uklidnil mysl,” řekl Guardiola. “Jeho tělesná reakce v prvním poločase nebyla dobrá. Druhý poločas byl mnohem, mnohem lepší. Když dá gól, je ve svém rozpoložení jiný. Potom provádí více pohybů a všechno. Je lepší.”

Guardiola také dodal, že Haaland musí pochopit, že když neskóruje, musí mít správnou tělesnou reakci a pozitivní náladu. “Musí se naučit, že když neskóruje, musí mít správnou tělesnou reakci. Musí mít náladu, kdy je pozitivní a sám si říká: ‘Dobře, přijde to, přijde to.'”

Haaland, který se očekává v základní sestavě v úterním osmifinále Ligy mistrů proti Københavnu, zaznamenal v této sezóně 21 gólů ve 25 zápasech. Guardiola nemá dlouhodobé obavy ohledně norského střelce.

“Vypadá to, že si stěžuji na Erlinga, ale mluvím obecně,” uvedl manažer. “Kolik zápasů Erling odehrál a kolik gólů dal? Jeho tělesná reakce není problém. Erling je mladý, hraje na nejtěžší pozici na hřišti obklopen čtyřmi nebo pěti hráči v malém prostoru.”

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jak se Erling Haaland zlepšuje ve své tělesné reakci?
– Haaland se musí zlepšit ve své tělesné reakci, především v prvním poločase zápasů, kdy jeho reakce nebyla dobrá. Poté, co dá gól, je ve svém rozpoložení lepší a provádí více pohybů.

2. Jaké branky pomohly Haalandovi v posledním zápase?
– Haaland vstřelil dvě branky ve druhém poločase zápasu s Evertonem, a to výrazně přispělo k vítězství jeho týmu. Tyto branky byly jeho prvními od návratu po zranění nohy.

3. Jaké dlouhodobé obavy má Pep Guardiola ohledně Haalanda?
– Guardiola nemá dlouhodobé obavy ohledně norského střelce. i přestože si často stěžuje na jeho tělesnou reakci, věří v jeho schopnost zaznamenávat góly a vnímá pro něj náročnost jeho pozice na hřišti.

4. Jaké statistiky má Haaland v této sezóně?
– Haaland zaznamenal v této sezóně 21 gólů ve 25 zápasech, což je velmi dobrý výkon. Má se očekávat, že bude hrát v základní sestavě v úterním osmifinále Ligy mistrů.

Definice klíčových termínů nebo žargonu použitého v článku:
– Tělesná reakce: Odkazuje na fyzickou a psychickou reakci hráče na určité situace během zápasu. V tomto případě se týká reakce Haalanda na nedokonané akce a neskórování.
– Osmifinále Ligy mistrů: Fáze týmové fotbalové soutěže, ve které zápasy rozhodují, které týmy postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů.
– København: Fotbalový tým z dánské Superligy, který se utká s Manchester City v osmifinále Ligy mistrů.

Suggested related links:
www.mancity.com
www.uefa.com