Europa League: Nové soupeře Liverpoolu oznámeny!

Liverpool, úspěšný tým, který snadno prošel skupinovou fází, se v této fázi Evropské ligy neobjeví. Jejich další utkání se odehraje až ve fázi osmifinále březnu. Do té doby se mohou připravit na svého dalšího soupeře, který zatím zůstává neznámý.

V této fázi soutěže jsou však také některé zajímavé absence. Je osm týmů, které skončily na prvním místě skupiny Evropské ligy před zimní přestávkou a nehrají v této fázi, jsou to Atalanta, Brighton & Hove Albion, Bayer Leverkusen, Rangers, Slavia Praha, Villarreal a West Ham United.

Tyto týmy patří k nejsilnějším v soutěži. Zvítězili ve svých skupinách a chtějí vyhrát co nejvíce trofejí. Také musíme zmínit tým Bayer Leverkusen, který je v čele Bundesligy a minulý víkend porazil Bayern Mnichov.

Dalším členem osmičky je West Ham, současný držitel titulu v soutěži Conference League. Střetli se s porážkou od Arsenalu v Premier League minulý víkend, ale David Moyes a jeho tým dokázali, že jsou neústupní v Evropě.

Pokud nejste fanouškem těchto osmi týmů, neváhejte, soutěž nabízí mnoho jiných zajímavých utkání. Dnes se můžeme těšit na zápasy jako Galatasaray proti Spartě Praha nebo Shakhtar Donetsk proti Marseille.

Celkem budou odehrány sedmnáct zápasy rozdělené do dvou kol (15. února a 22. února). Pokud bude skóre vyrovnané, bude následovat prodloužení a střely z penalty. Při rovnosti vstřelených gólů na hřišti soupeře nebude o gólech rozhodovat pravidlo venkovních gólů.

Liverpool se může těšit na osmifinále, kde se soupeřem bude tým vybraný v pátečním losování po skončení play-off fáze soutěže. Jejich pozice a výkonnost v základní skupině jim zajistila pověst jednoho ze sedmi nasazených týmů před losováním. To znamená, že se nemusí obávat soupeřů jako Leverkusen nebo Atalanta.

A tak začíná nová etapa Evropské ligy. Užijte si fotbalovou paletu zápasů, které se před vámi rozevírají!

Časté otázky (FAQ) vycházející z hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Které týmy, které skončily na prvním místě ve skupině a nehrají v osmifinále Evropské ligy?
– Atalanta, Brighton & Hove Albion, Bayer Leverkusen, Rangers, Slavia Praha, Villarreal a West Ham United.

2. Jaké jsou současné výkonnosti týmů v soutěži?
– Tyto týmy patří k nejsilnějším v soutěži a chtějí vyhrát co nejvíce trofejí. Je také zmíněn úspěch týmu Bayer Leverkusen v čele Bundesligy.

3. Který tým je současným držitelem titulu v soutěži Conference League?
– West Ham United.

4. Jaký je formát osmifinále a jak je rozhodováno o vítězi?
– Osmnáct zápasů se odehraje ve dvou kolech (15. února a 22. února). Pokud bude skóre vyrovnané, následuje prodloužení a střely z penalty. Pravidlo venkovních gólů nerozhoduje o vítězi při rovnosti vstřelených gólů na hřišti soupeře.

5. Který soupeř čeká na Liverpool v osmifinále?
– Soupeř Liverpoolu bude vybrán v pátečním losování po skončení play-off fáze soutěže.

Další informace:
– Galatasaray proti Spartě Praha
– Shakhtar Donetsk proti Marseille

Související odkazy na hlavní doménu:
UEFA
Liverpool FC
Bayer Leverkusen

Užijte si fotbalovou paletu zápasů, které se před vámi rozevírají!