Everton’s Director of Football Provides Updates on Stadium Move and Financial Regulations

Evertonův ředitel fotbalu Kevin Thelwell dnes ráno vydal prohlášení pro fanoušky, ve kterém poskytuje aktualizace ohledně přestěhování klubu do nového stadionu, pokroku pod vedením Seana Dycheho a jejich boje proti finančním předpisům pro Fair Play. Zde je výňatek z jeho prohlášení:

Není možné rychle změnit směr v rámci omezení ziskovosti a udržitelnosti (PSR), ale to, co bylo zřejmé během čtyř přestupových období, která jsem vedením Evertonu navigoval, je neustálé zaměření na zajištění udržitelnosti klubu. Za tu dobu jsme získali čistý příjem ze zobchodování hráčů ve výši více než 60 milionů liber, mezdový účet se stabilně a konzistentně ubírá správným směrem a náklady na honoráře agentů jsou výrazně sníženy, což stále dokazuje, že se držíme našeho plánu. Naše fotbalová strategie je dlouhodobý plán, na kterém musíme zůstat zaměřeni, i když krátkodobá realita může být nesmírně náročná.

Později letos předá společnost Laing O’Rourke klíče k prvnímu stadionu, který náš klub postavil více než 130 let. Jedná se o jednu z nejlepších sportovních arén ve fotbalovém světě, která na klub klade velký tlak – nijak neusnadněný nepředvídatelnými okolnostmi. Ale pokračováním a soustředěním se na naši vizi a její plnění, přes veškeré překážky, víme, že náš klub bude mít v budoucnu mnohem větší svobodu pro rozvoj našeho týmu a fotbalového provozu, a zároveň budeme dodržovat přísná finanční pravidla. Toto je impuls pro naši budoucnost ve fotbale, který nový stadion přinese díky novým obchodním možnostem.

Gareth Southgate vždy dokáže vyvolat tolik diskuzí. Což mě překvapuje, protože člověk, který dostal Anglii hluboko do tří po sobě jdoucích velkých turnajů a téměř vyhrál jeden, by neměl budit tolik otázek. Ben Monroe-Lake se mnou souhlasí.

Jeho původním jmenováním jsem byl značně zklamán, ale on mě přesvědčivě vyvrátil. Prožil jsem většinu své dospělého života znuděný Anglickým týmem. Týmem plným světových hráčů, kteří nějakým způsobem dokázali udělat ze hry krásnou hru, tak jednoduchou a přizpůsobivou, se zdálo, že ve skutečnosti prohrávají. Pamätáš si na Anglii v Jižní Africe? Wayne Rooney se na fanoušky obracel za to, že nebyli ohromeni ne příliš povedeným výkonem? Euro 2016, kdy Harry Kane posílal rohové kopy do oblasti naprosté jistoty. Naprostou jistotou, že budou snadno odstraněny.

Přejít od této nezáživné hry, ke ztrátě v finále Euro a semifinále Světového poháru s vzrušujícím mladým týmem, který se nemá rád, je opravdu překvapující.

Oh, to je tak pravda, Bene, a dobře řečeno. Necháme teď pověsti o přestupech. Leden už skončil, ale pro náš blog je stále dostatek místa na úchylné drby. Mnoho dnešních zvěstí se týká Arsenalu, kde se odkazuje na Thomase Parteyho, který by měl mířit do Juventusu, Jakuba Kiwioreho, který je navrhován pro přestup do Serie A, a zároveň se objevují zprávy o možných letních přestupech pro útočníka Athletic Bilbao Nica Williamse a Martína Zubimendiho z Real Sociedad, který je také cílem Liverpoolu. Eddie Howe odhalil, že Antony Gordon tento týden nestrénoval a je velkou nejistotou pro zápas proti Newcastle United zítra (v sobotu) večer proti Nottingham Forestu. Howe také řekl, že Alexander Isak “na tenhle zápas nenastoupí”, zatímco Callum Wilson “si získává ostří” po účasti jako střídající hráč v poločase proti týmu Luton. O Isakovi Wayne řekl: “Doufejme, že nebude příliš daleko, ale nemá stanovené datum návratu. Jeho zranění není tak vážné, jak jsme si původně mysleli.” O Gordonovi řekl: “Nedomníváme se, že je to vážné, doufáme, že se brzy vrátí. V současné době je to nejasné.”Manažer Newcastle Eddie Howe není zrovna nadšený myšlenkou na modře kartičky. “Upřímně řečeno, nejsem velkým fanouškem, na to jsou žluté karty. Systém funguje, jen potřebuje zdokonalení. Modré kartičky by jen způsobily zmatek, takže jsem proti nim. Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, proč nejsou oranžové kartičky? To by dávalo mnohem větší smysl.” Brzy přineseme další informace od Eddieho Howea.

A Gareth Southgate, trenér Anglie, hovořil s novináři po včerejší žrebování Ligy národů UEFA (zívání) a zmínil mnohem zajímavější téma – svou budoucnost u lavičky anglické reprezentace.

Musíte vidět, jak se léto vyvíjí – je to tak jednoduché. Vím, co jsme schopni dosáhnout. Vím, jaký je můj vlastní měřítkem úspěchu a po tomto nechci moc přemýšlet o ničem jiném. Mé jediné zaměření je pokusit se vyhrát turnaj pro Anglii.

Začneme s některými zprávami z tiskových konferencí Premier League z minulého dne a těmi devastujícími zprávami pro Manchester United, že Lisandro Martínez bude kvůli zranění kolene mimo hru po dobu dvou měsíců, poté, co odcházel z pole až s problémy v zápětí proti West Hamu minulý víkend. Erik ten Hag se ohradil proti rozhodnutí udržet Martíneze na hřišti po této původní události, kdy jej trápily bolesti: “Rozhodnutí bylo na Lisandrovi a cítil se dobře, aby se vrátil na hřiště, ale poté, co se pokusil, přestal v následujícím náporu na sebe upozornil. Je (téměř) nemožné (diagnózu zranění). V některých situacích je to jasné a zřejmé, ale vždy je zde šedá oblast a je velmi obtížné to vidět z lavičky.” Připravte se na další víkend Premier League, kdy se blíží den sestavení, přehledy, tiskové konference a podobně. Minulý víkend přinesl rekordní počet gólů, několik velkých výsledků v boji o titul a zvýšený tlak na Roye Hodgsona a Mauricia Pochettina, stejně jako kolektivní šílenství při oslavě vítězství Arsenalu. V jiných zprávách se hodně hovoří o rozhodnutí Ifab o zkoušce modrých karet ve fotbale, Gareth Southgate se bavil o své budoucnosti v anglické reprezentaci a můžeme se těšit na finále Asijského poháru a Afrického poháru národů. Budeme se snažit během dne vyřešit tuto šílenost. Zůstaňte s námi, zatímco odpočítáváte hodiny do víkendu.

FAQ:

1. Jaké aktualizace vydal Kevin Thelwell, ředitel fotbalu Evertonu?
Kevin Thelwell poskytl aktualizace ohledně přestěhování klubu do nového stadionu, pokroku pod vedením Seana Dycheho a boje proti finančním předpisům pro Fair Play.

2. Jaký je přístup Evertonu ke zajištění udržitelnosti klubu?
Everton se zaměřuje na zajištění udržitelnosti klubu, což dokazuje získáním čistého příjmu ze zobchodování hráčů ve výši více než 60 milionů liber, stabilním nákladům na mzdy a snížení honorářů agentů.

3. Jaké kroky Everton podniká k rozvoji týmu a fotbalového provozu?
Everton se soustředí na svou dlouhodobou fotbalovou strategii a věří, že nový stadion a nové obchodní možnosti mu budou poskytovat větší svobodu pro rozvoj týmu a fotbalového provozu.

4. Co řekl Kevin Thelwell o trenérovi Anglie, Garethu Southgateovi?
Kevin Thelwell souhlasí s názorem Benjamina Monroe-Lakea, že Gareth Southgate dokázal Anglii vést k úspěchu a udělat z týmu silnou a vzrušující sílu.

5. Jaké jsou aktuální přestupové zprávy?
Aktuální přestupové zprávy se týkají možných přestupů hráčů z Arsenalu do Juventus, Serie A a Liverpoolu, a také informací o zranění hráčů a jejich dostupnosti pro nadcházející zápasy.

6. Co říká Eddie Howe, manažer Newcastle, o modrých kartičkách?
Eddie Howe není fanouškem modrých kartiček a preferuje žluté karty. Považuje modré kartičky za mateřské a nepotřebné.

Definitions:
– Fair Play: Jsou to pravidla a předpisy, které mají zajišťovat finanční spravedlnost a udržitelnost ve fotbale.
– Laing O’Rourke: Stavební společnost, která postavila nový stadion Evertonu.
– Sezóna přestupů: Období, během kterého se kluby mohou přesouvat hráči mezi týmy za příslušnou částku peněz.
– Lavička: Označení pro prostor, ve kterém trenéři a hráči sedí během zápasu.

Suggested related links:
evertonfc.com
premierleague.com
fifa.com