Giakoumakis Svým Hattrickem Znemožnil New England Revolution

Atlanta United útočník Giorgos Giakoumakis byl zvolen nejlepším hráčem Matchday 4 sezóny 2024 v Major League Soccer, oznámila liga v pondělí.

NEW YORK – Atlanta United útočník Giorgos Giakoumakis byl zvolen nejlepším hráčem Matchday 4 sezóny 2024 v Major League Soccer, oznámila liga v pondělí.
Giakoumakis vstřelil svůj první hattrick v kariéře v Major League Soccer jako součást vítězství Atlanty 4-1 nad New England Revolution v sobotu 9. března (Zhlédněte zde jeho výkony). Řecký reprezentant se stal pátým hráčem v historii klubu, který vstřelil nejméně tři góly v jednom zápase a prvním od září 2022, kdy se to podařilo Juanjovi Puratovi. S tímto hattrickem Giakoumakis dosáhl 18., 19. a 20. gólu v kariéře, stává se pátým hráčem v historii MLS, který vstřelil 20 gólů v méně než 2000 odehraných minutách, připojuje se tak k Sternu Johnovi, Josefovi Martínezovi, Zlatanu Ibrahimovićovi a Mamadou Dialloovi. Giakoumakis má nyní 20 gólů, což je čtvrtý nejlepší počet v historii klubu, ztrácí jen o jeden gól na Miguela Almiróna a Hectora Villalbu (21) na druhém místě.

Poté, co Thiago Almada otevřel skóre právě před poločasem, Giakoumakis zdvojnásobil vedení z penalty v 55. minutě, kdy poslal brankáře New Englandu na špatnou stranu (Zde si prohlédněte). Pouhých pět minut poté Giakoumakis přidal svůj druhý gól zápasu, když silnou hlavičkou doklepl míč do sítě po centru od Brookse Lennona (Zde si prohlédněte). Útočník ukončil svůj hattrick spektakulárním způsobem, když zkontroloval odražený míč z úhlu a volejem jej poslal do horního rohu branky a dovedl tak Atlantu k vedení 4-0 v 74. minutě (Zde si prohlédněte).

Toto je druhýkrát, co byl Giakoumakis vyhlášen nejlepším hráčem. Poprvé se mu to podařilo na Matchday 27 v roce 2023. Giakoumakis se stal pátým hráčem v historii klubu, který byl vyhlášen nejlepším hráčem více než jednou, spolu s Thiagem Almadou (3), Almironem (3), Ezequielem Barcem (2) a Josefem Martínezem (9).

Atlanta se pokusí vyhrát druhý zápas v řadě, když přivítá Orlando City SC v Mercedes-Benz Stadium v neděli 17. března (19:00 ET, MLS Season Pass na Apple TV).

Hráč Matchday je vybírán každý zápas základní části sezóny prostřednictvím hlasování z médií a fanoušků, které provádí MLS Communications. Panel novinářů ze severoamerických fotbalových reportérů (NASR) tvoří 75 procent hlasů, zatímco 25 procent hlasů představuje hlasování fanoušků. NASR se skládá z členů tiskových, televizních, rozhlasových a online médií.

Časté otázky:

1. Kdo byl zvolen nejlepším hráčem na Matchday 4 sezóny 2024 v Major League Soccer?
– Atlanta United útočník Giorgos Giakoumakis byl zvolen nejlepším hráčem na Matchday 4 sezóny 2024 v Major League Soccer.

2. Jakého úspěchu dosáhl Giakoumakis ve hře proti New England Revolution?
– Giakoumakis vstřelil svůj první hattrick v kariéře v Major League Soccer jako součást vítězství Atlanty 4-1 nad New England Revolution.

3. Jaké další významné mézníky Giakoumakis dosáhl ve své kariéře?
– Giakoumakis se stal pátým hráčem v historii klubu, který vstřelil nejméně tři góly v jednom zápase. Tím se připojil k Spielmannovi, Konradovi, Gogicevicovi a Puratovi.

4. Kolik gólů dosáhl Giakoumakis ve své kariéře?
– Giakoumakis dosáhl 20 gólů ve své kariéře.

5. Kdy a proti komu si Giakoumakis připsal svůj hattrick?
– Giakoumakis si hattrick připsal v zápase proti New England Revolution, který se konal v sobotu 9. března.

6. Kdo je hráčem s nejvíce góly v historii klubu Atlanta United?
– Nejvíce gólů v historii klubu Atlanta United má Miguel Almirón a Hector Villalba se 21 góly.

7. Kdo se podílí na výběru hráče Matchday?
– Hráč Matchday je vybírán každý zápas základní části sezóny prostřednictvím hlasování z médií a fanoušků, které provádí MLS Communications. Panel novinářů ze severoamerických fotbalových reportérů (NASR) tvoří 75 procent hlasů, zatímco 25 procent hlasů představuje hlasování fanoušků.

8. Kde se bude další zápas Atlanty United konat?
– Další zápas Atlanty United se bude konat v Mercedes-Benz Stadium, kde přivítá Orlando City SC.

Klíčové pojmy:
– Giorgos Giakoumakis: Útočník Atlanty United, který byl zvolen nejlepším hráčem na Matchday 4 sezóny 2024 v Major League Soccer.
– Matchday: Termín označující konkrétní zápasový den v sezóně.
– Major League Soccer (MLS): Profesionální fotbalová liga v Severní Americe.
– Hattrick: Dosáhnutí tří gólů hráčem ve stejném zápase.
– Penalty: Strafkop, který je náhradou za šanci na gól, když dochází k faulu v pokutovém území.
– Scoring: Dosáhnutí gólu v zápase.
– Brankář: Hráč, který stojí v bráně a brání soupeřovým pokusům o gól.

Suggest URL:
https://www.mlssoccer.com/ – Oficiální webová stránka Major League Soccer.