Historicky zajímavá utkání mezi West Hamem a Arsenalem

Naši zápasy s West Hamem United vždy slibují gólovou podívanou, ať už na stadionu Upton Park nebo na London Stadium. Zahrnují nejen napínavá utkání, ale i výrazné vítězství na půdě Hammers. Přinášíme několik vybraných momentů z historie vzájemných střetnutí:

1. října 1988: West Ham 1-4 Arsenal
Arsenal pod vedením George Grahama zvítězil nad londýnským rivalem přesvědčivě 4:1. Alan Smith se dvěma góly ve druhém poločase přispěl k výhře týmu, který později získal titul. David Rocastle završil výhru po K Dixonově centru.

6. února 1999: West Ham 0-4 Arsenal
Reigning šampion Arsenal pod trenérem Arsènem Wengerem předvedl impozantní výkon, když Dennis Bergkamp otevřel skóre po 35 minutách a po něm přidal gól Marc Overmars. Tým přidal ještě dvě branky v závěru zápasu a celkově si odvážel výhru 4:0.

24. srpna 2002: West Ham 2-2 Arsenal
I když jsme si v tomto utkání nepřipsali vítězství, určitě stálo za to bod, který jsme si přivezli. Po dvouzápasovému ztrátě 2:0 dokázal Thierry Henry neuvěřitelným gólem ze 25 metrů najít cestu ke snížení. David Seaman zachránil Kanouteho penaltu a Sylvain Wiltord v posledních minutách zápasu přidal vyrovnávací branku. Udrželi jsme tak sérii 23 utkání bez porážky v lize.

3. prosince 2016: West Ham 1-5 Arsenal
Alexis Sanchez si ve 14 minutách připsal hattrick a Mesut Özil první gól, kterým jsme otevřeli tyto rozsáhlé výhry. Po prvním gólu Sanchez obešel dva obránce a skóroval, načež se z 25 metrů trefil podruhé. Andy Carroll zkrátil náskok, ale následně Alex Oxlade-Chamberlain ocenil napínavý zápas krásnou střelou z dálky a Sanchez si připsal třetí a zároveň poslední gól.

9. prosince 2019: West Ham 1-3 Arsenal
Po nepříznivém vývoji naše mužstvo předvedlo ve druhém poločase vynikající výkon a získalo tři body. Gabriel Martinelli vstřelil při svém prvním startu v Premier League vyrovnávací gól, Pepe nás poslal do vedení krásnou střelou do šibenice a Pierre-Emerick Aubameyang pojistil vítězství. Tento výsledek zanechal domácí fanoušky zaskočené.

Pro pohled na další historické okamžiky proti West Hamu se podívejte na naší playlist.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Jaké jsou nejvýraznější výhry Arsenalu proti West Hamu?
– West Ham 1-4 Arsenal v říjnu 1988
– West Ham 0-4 Arsenal v únoru 1999
– West Ham 2-2 Arsenal v srpnu 2002
– West Ham 1-5 Arsenal v prosinci 2016
– West Ham 1-3 Arsenal v prosinci 2019

2. Kdo byl hlavními střelci výherních zápasů?
– Alan Smith (Arsenal) s dvěma góly ve druhém poločase v zápase z října 1988.
– Dennis Bergkamp, Marc Overmars a další hráči (Arsenal) v zápase z února 1999.
– Thierry Henry (Arsenal) s neuvěřitelným gólem ze 25 metrů v zápase z srpna 2002.
– Alexis Sanchez s hattrickem a Mesut Özil (Arsenal) v zápase z prosince 2016.
– Gabriel Martinelli, Pepe a Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) v zápase z prosince 2019.

3. Jakou sérii si Arsenal udržel v zápase z srpna 2002?
– Arsenal udržel sérii 23 utkání bez porážky v lize.

4. Kterého hráče z Arsenalu ocenili za krásnou střelu z dálky v zápase z prosince 2016?
– Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal).

Odborné termíny:
– Rivál – soupeř, protivník
– Vítězství – získání většího množství bodů nebo branek než soupeř
– Skóre – počet vstřelených branek týmu
– Gól – úspěšné zakončení útočné akce, které překoná brankáře
– Poločas – část zápasu mezi dvěma písknutími píšťalky s přestávkou v prostřední