Jota a Jones se zranili při vítězství Liverpoolu nad Brentfordem

Liverpool měl smíšený víkend. Reds vyhráli a Manchester City ztratil body proti Chelsea, ale Jürgen Klopp má další starosti po vítězství 4:1 nad Brentfordem. Diogo Jota a Curtis Jones se zranili – první dokonce musel být odnesen na nosítkách, což není dobré znamení. Jota byl viděn, jak kulhá po tunelu během zápasu a zjevně měl bolest. Měl už v minulosti problémy s kolenem a bylo by to velkou ranou pro Liverpool, kdyby ho ztratili, zejména vzhledem k jejich šancím na čtyřnásobný zisk.

Před námi jsou zápasy proti Luton Townu a Nottingham Forestu v Premier League, následuje velké utkání na Anfieldu s Manchesterem City. V následujících pěti zápasech je také nezanedbatelné finále Carabao Cupu proti Chelsea a páté kolo FA Cupu na domácím hřišti proti Southamptonu.

Od nynějška až do konce sezóny bude mít Liverpool téměř každý týden zápas uprostřed týdne kvůli účasti ve všech soutěžích, což znamená, že zranění hráčů mohou být rozhodující. Na Liverpool.com najdete dvě důležité zprávy z dnešního dne, které byste si neměli nechat ujít.

Zranění v Liverpoolu a návraty, včetně Dioga Joty
Právě když se vrátili Mohamed Salah a Conor Bradley, mohli by nyní strávit určitý čas na lavičce Curtis Jones a Diogo Jota. Stejně tak byl proti Brentfordu střídán i Darwin Núñez. S tolika zraněními je těžké sledovat, jak kdo přesně dopadl. Naštěstí pro vás má Liverpool.com přehledný přehled v jednom místě. James Findlater má celý příběh zde.

Record, portugalská zpravodajská agentura, naznačuje, že Jota se vyhnul “nejhoršímu scénáři”, ale mohl by být mimo hru přibližně dva měsíce.

Jürgen Klopp uznal, že by mohl hledat přestup na léto
Před letní přestávkou bude mít Liverpool nového sportovního ředitele a nového manažera. To znamená, že na trhu s přestupy bude muset dojít ke změnám, aby byl tým připraven a ve skvělé kondici pro nového šéfa. Sepp van den Berg je realistický ohledně svých šancí na dlouhodobý úspěch na Anfieldu. “Když se vrátím do Liverpoolu, mohlo by se chtít, abych zůstal. Jestli si ale všimnu, že by mi nemohla být nabídnuta dostatečná herní doba, mohl bych se rozhodnout odejít. Pro mě je skutečně důležité hrát,” řekl Van den Berg serveru Voetbal Nieuws. Virgil van Dijk a spol. se nehýbou nikam a 22letý mladík, který si získal zkušenosti pravidelnou hrou na hostování v Mainzu, se zdá, že se toho nechce vzdát. Celá citace od Liama Prendervilla je k dispozici zde.

Časté otázky (FAQ):

1. Kteří hráči v Liverpoolu jsou zranění?
– Diogo Jota a Curtis Jones jsou momentálně zranění.

2. Jaké jsou výhledy na návrat hráčů?
– Diogo Jota by mohl být mimo hru přibližně dva měsíce.

3. Které zápasy čekají Liverpool v nadcházející době?
– Liverpool bude hrát proti Luton Townu, Nottingham Forestu a Manchesteru City v Premier League. Také čeká finále Carabao Cupu proti Chelsea a páté kolo FA Cupu proti Southamptonu.

4. Do kdy plánuje Jürgen Klopp hledat přestup na léto?
– Jürgen Klopp uznal, že bude hledat přestupy na léto před letní přestávkou.

Důležité termíny:

– Reds – přezdívka pro Liverpool FC
– Premier League – nejvyšší fotbalová soutěž v Anglii
– Carabao Cup – anglický fotbalový pohár
– FA Cup – anglický fotbalový pohár
– Anfield – domácí stadion Liverpoolu

Související odkazy:

liverpool.com – oficiální stránky Liverpoolu
Record – portugalská zpravodajská agentura
Voetbal Nieuws – belgický fotbalový server
Liam Prendervilla – novinář z Liverpool.com