Jurrien se stále zotavuje, ale stále posiluje hru

Během podpisu smlouvy za tým měl Jurrien jen několik příležitostí ukázat, co dokáže. Impozantní výkony předvedl během předsezónních utkání během našeho amerického letního turné a v poháru Emirates Cup proti Monaku. Poté nám pomohl porazit Manchester City v Community Shield na stadionu Wembley. Bohužel, v prvním ligovém zápase proti Nottingham Forest utrpěl srdeční ACL zranění dne 12. srpna.

Od té doby se nemohl zapojit do žádných akcí. Ale minulý měsíc cestoval s týmem do Dubaje, aby zvýšil intenzitu svého zotavení a světlo na konci tunelu se objevuje. Mikel Arteta doufá, že uvidí tohoto letního posilu v akci ještě v této sezóně.

Jurrien však věří, že posledních pár měsíců nebylo ztraceno zbytečně. Měl možnost se začlenit do nového klubu a díky více volného času, který mu poskytl přihlížet, se mohl usadit a seznámit se s týmovými kolegy.

“Sice byly některé okamžiky obtížné,” přiznává, “protože nehrajete, a to je věc, kterou milujete dělat. Někdy se vám skutečně chce přidat do týmu – když si tak moc užíváte hru, tak byste se tam skutečně chtěli dostat a být součástí toho. To je frustrující, protože někdy to vypadá tak úžasně, že byste chtěli být součástí toho. Ale já toho využívám jako motivace během mého zotavování. Kluky vidím hodně, na tréninkovém hřišti, ale také při zápasech, a to také bylo pro mě dobré.”

“Těchto pár měsíců mě rozhodně posílí,” dodává. “Je to pro mě příležitost udělat dobře. I když nehraju, můžu tohle období využít k tomu, abych se stal mentálně i fyzicky silnějším a také abych se cítil jako doma s tímto týmem kluků. Je to příležitost, kterou jsem chopil oběma rukama. Měl jsem více času se dívat na tým, sledovat, jak hrajeme, jak se tam mohu uplatnit, takže se zaměřuji na pozitiva a myslím, že jich bylo mnoho.”

A co si Jurrien myslí o svých nových spoluhráčích? “Je pěkné, že tu máme nějaké mladé hráče,” usmívá se. “To mi usnadnilo příchod, ale musím říct, že i když je tato skupina mladá, když hrají na hřišti, nevšimnete si toho. Když je sleduji hrát, zapomenu, jak mladí jsou, protože vypadají jako by hráli tady už deset let.”

Ale víc než to, miluje rozmanitost v týmu. “To je to, co tvoří dobrou týmovou duch,” prohlašuje. “Potřebujete mít dobrou směs hráčů a lidí. Každý hráč má svou vlastní kvalitu a charakteristiku a potřebujete také hladovou skupinu, která chce vyhrávat ceny a bojovat jeden za druhého.

“Potřebujete také zkušené hráče, mladé hráče a hráče z různých prostředí. Opravdová směs je velmi důležitá. Pak musíte navázat souhru s tím, co od vás očekává manažer a trenéři. Jakmile to začne klapat, můžete odvést úžasné věci.”

FAQ:

1. Jaké problémy utrpěl Jurrien?
Jurrien utrpěl srdeční ACL zranění během prvního ligového zápasu proti Nottingham Forest.

2. Jak Jurrien pracuje na svém zotavení?
Jurrien cestoval do Dubaje minulý měsíc, aby zvýšil intenzitu svého zotavení.

3. Jak Jurrien využil čas mimo hru?
Jurrien využil čas, kdy nehrál, k tomu, aby se začlenil do nového klubu a seznámil se s týmovými kolegy.

4. Jak se Jurrien cítí ohledně svých nových spoluhráčů?
Jurrien si všímá rozmanitosti v týmu a prohlásil, že to přispívá k dobrému týmovému duchu.

5. Jakou směs hráčů Jurrien považuje za důležitou?
Jurrien považuje za důležité mít směs zkušených hráčů, mladých hráčů a hráčů z různých prostředí, aby se vytvořila opravdová týmová dynamika.

Definice:
– ACL zranění: zranění předního zkříženého vazu (Anterior Cruciate Ligament injury)
– Dubaj: (https://www.visitdubai.com/cs/)
– Emirates Cup: (https://www.arsenal.com/tickets/emirates-cup)
– Community Shield: (https://www.arsenal.com/match-menu/1506/first-team/community-shield?tab=report)
– zotavení: proces, ve kterém se sportovec zotavuje po zranění

Sugerované související odkazy:
– Arsenal Official Website: Oficiální stránka Arsenalu