Lindsey Horan se omlouvá fanouškům za kontroverzní výroky

Lindsey Horan, hvězda ženského fotbalu v USA, vyvolala v minulém měsíci rozhořčení svými výroky, ve kterých tvrdila, že američtí fotbaloví fanoušci “nejsou chytří” a nerozumějí hře. Nyní kapitánka USWNT tyto výroky zpětně odvolala.

Horan, která dříve hrála v National Women’s Soccer League, se omluvila novinářům včera před začátkem CONCACAF Women’s Gold Cup, který má začít příští týden. “Především bych se chtěla omluvit našim fanouškům,” řekla 29letá záložnice podle ESPN. “Některé mé komentáře byly špatně vyjádřené a pro mě to byla velká lekce.”

Když přemýšlím o našich fanoušcích, miluji je tak moc. Tým je miluje tak moc a nedokážu ani začít vysvětlit, jak moc pro nás znamenají. Každým tréninkem a každým zápasem hrajeme pro vás a vy jste naší inspirací, naší motivací. Vídět vás nosit naše drese a slyšet, jak řvete naše jména a skandujete ‘USA’, to je pro nás základem.

Pokračovala: “A nikdy jsem nechtěla to odebrat. A pokračujíc na této cestě, fotbalová kultura v Americe se mění a roste tak pozitivním způsobem.”

Slova, která Horan včera vyjádřila, jsou v přímém kontrastu s těmi, které řekla v rozhovoru pro The Athletic v minulém měsíci. “Američtí fotbaloví fanoušci, většina z nich není moc chytrá, řekla. “Oni hru neznají, nerozumějí. (Ale) je to čím dál lepší.” Dodala, že i když to mnoho lidí urazí, fotbal v USA se rozvíjí a lidé mají čím dál více znalostí.

Její výroky vyvolaly silný odpor, obzvláště poté, co tým se zotavoval ze svého nejhoršího umístění na Mistrovství světa žen, kterým bylo vyřazení v osmifinále. Američanky tak dosáhly svého nejranějšího konečného umístění na turnaji.

Zprávu převzala agentura Associated Press.

Sledujte zpravodajství o sportu na Fox News Digital na X a přihlaste se k odběru zpravodaje Fox News Sports Huddle.

Často kladené otázky (Frequently Asked Questions – FAQ):

1. Proč Lindsey Horan v minulosti tvrdila, že američtí fotbaloví fanoušci “nejsou chytří” a nerozumějí hře?
– Lindsey Horan v minulosti vyjádřila své pochybnosti o znalostech amerických fotbalových fanoušků a kultuře fotbalu v Americe.

2. Proč se Lindsey Horan nyní zpětně omluvila?
– Lindsey Horan se omluvila fanouškům za své dřívější výroky, které označila za špatně vyjádřené, a vyjádřila, že pro ni byla velkou lekcí.

3. Jaké je Horanovo stanovisko k fanouškům?
– Horan tvrdí, že je miluje a že jsou pro ni a pro tým inspirací a motivací. Vyjádřila, že je pro ni důležité vidět fanoušky nosit týmové dresy a slyšet jejich podporu.

4. Jak se fotbalová kultura v Americe podle Horan mění?
– Podle Horan se fotbalová kultura v Americe mění a roste pozitivním způsobem. Tvrdí, že americký fotbal získává stále více znalostí a zájem fanoušků.

5. Proč její výroky vyvolaly odpor?
– Její výroky vyvolaly odpor, zejména poté, co americký tým žen dosáhl svého nejhoršího umístění na Mistrovství světa žen v osmifinále. Fanoušci vnímají tyto výroky jako urážku a nepochopení jejich vášně pro fotbal.

Definice klíčových termínů:
– USWNT: Zkratka pro americký ženský fotbalový národní tým (U.S. Women’s National Team).
– NWSL: Zkratka pro National Women’s Soccer League, nejvyšší ženskou fotbalovou ligu v USA.
– CONCACAF Women’s Gold Cup: Fotbalový turnaj pro ženské týmy příslušející k konfederaci CONCACAF (Confederation of North, Central America and Caribbean Association Football).
– ESPN: Americká sportovní televizní stanice (Entertainment and Sports Programming Network).
– Associated Press: Americká zpravodajská agentura.

Sugerované související odkazy:
1. Fox News Sport