Manchester City má šanci na první místo v Premier League

Manchester City má šanci se vrátit na první místo Premier League poprvé od září. To je díky prohře Liverpoolu 3-1 proti Arsenalu minulou neděli a brzkému startu City v sobotu. Pep Guardiolova družina je v nejlepší formě, proti všem soupeřům vyhrála 11 z posledních 12 zápasů ve všech soutěžích. Pro Burnley a Everton, které dorazí na Etihad se nacházejí v sestupové zóně, to bude opravdu náročné utkání. Manchester City má výbornou příležitost ukázat, že je nejlepším týmem v lize.

Fulham ztrácí na formě, ale může se zlepšit proti Bournemouthu

Fulham ztrácí na formě, od svého vítězství nad Arsenalu na Silvestra se jim nepodařilo vyhrát v Premier League. Vyřazení ze dvou pohárů minulý měsíc bylo odrazovým můstkem k tomu, aby se klub začal ztrácet. Nesehráli dobře proti Burnley, když neudrželi dvougólový náskok. Nicméně, Fulham stále ukazuje, že je schopný hrát inteligentní a atraktivní fotbal pod vedením Marina Silvy. Je stále těžké předpovědět, jaký Fulham přijde na trávník. Ale proti Bournemouthu má opět šanci na zlepšení.

Po prohře s Arsenalem se Liverpool chystá na odvetu proti Burnley

Prohra Liverpoolu s Arsenalem znepokojila Jürgena Kloppa, ale větší problém byl výkon týmu než samotný výsledek. Po zápase s Burnleyu, které jsou na předposledním místě tabulky a mají pouze dvě výhry venku, by také nemělo dojít ke stejnému scénáři. Právě dostupnost Darwina Núñeze by měla posílit sebevědomí Liverpoolu. Kritika Kloppovy rozhodnutí udržet Núñeze na lavičce byla podivná, protože útočník se vrátil po zranění. Zápas s Burnley bude pro Liverpool příležitostí ukázat svůj potenciál a získat zpět ztracené body.

Luton se snaží vyšplhat na 15. místo tabulky

Luton se povedlo vyhrát jeden z posledních šesti zápasů a momentálně se nenachází v sestupové zóně, což je obdivuhodný úspěch. V sobotu přivítají poslední celku tabulky a výhra by je posunula na 23 body se 15 zápasy zbyvajícími do konce sezóny. Pokud se jim všechno podaří, mohou se dokonce umístit na 15. místě tabulky. To by bylo velké povzbuzení pro tým před náročným příštím obdobím s Manchesterem United, Liverpoolem, Manchesterem City a Aston Villou. Vítězství je pro Luton klíčové, aby udrželi svou pozici nad hranicí sestupu.

Bude Son spolupracovat s Richarlisonem?

Všichni víme, jakým způsobem si Ange Postecoglou cení Son Heung-mina. Trenér Tottenhamu ho nikdy neopomene chválit jako kapitána týmu a po jeho návratu z Asijského poháru je nadšený. Otázkou je, zda ho Postecoglou nasadí v sobotním domácím zápase proti Brightonu. Ale důležitější otázka je, zda Son dokáže nadvázat na spolupráci s Richarlisonem. Postecoglou přesunul Sona zpět na levé křídlo a Richarlison začal hrát na postu č. 9. Tento tah přinesl Richarlisonovi devět gólů v deseti zápasech. Son, který byl před svým odjezdem do Asijského poháru ve výborné formě, pomohl Richarlisonovi k jednomu z jeho gólů proti Newcastle. Je zajímavé sledovat, zda se jim opět podaří spolupracovat.

Hwang se vrací a posiluje Wolves

Jak se říká, pro jednoho to je ztráta, pro druhého to je zisk. Pro Hwang Hee-chana to znamená osobní zklamání po vypadnutí Jižní Koreje na Asijském poháru, ale pro Wolves je to vítaný návrat. Hwang se vrátil zpět do Anglie a připojil se ke svým spoluhráčům na tréninku. Pokud to už nebylo dostatečně dobře – Wolves jsou jen šest bodů za Manchesterem United po vítězství proti Chelsea. Hwang, který v této sezóně vstřelil již 10 gólů, posílí ofenzivu týmu. S Matheusem Cunhou, který minule vstřelil hattrick, Pedrem Netem a Pablo Sariabiou a výborným vedením Garyho O’Neila, budou moci Wolves znovu ukázat svou sílu proti Brentfordu.

Sels chce ukázat svou kvalitu ve Forest

V sobotním večerním zápase se odehraje takzvaný “Matz Sels derby”, což byl zápas, o kterém málo kdo předpokládal, že se někdy uskuteční. Matz Sels strávil dvě sezóny v Newcastle, ale dostal jen 9 příležitostí a nedokázal přesvědčit Rafa Beníteze o své kvalitě. Nyní má šanci ukázat své schopnosti ve Forest. Navzdory chaosu v brankářském oddělení se stal Sels okamžitě nr. 1 a proti Bournemouthu vypadá stabilní.

1. Jakou šanci má Manchester City na první místo Premier League?

Manchester City má výbornou příležitost se vrátit na první místo v Premier League díky prohře Liverpoolu a své vynikající formě.

2. Kde se nachází Burnley a Everton v tabulce Premier League?

Oba týmy, Burnley a Everton, se momentálně nachází v sestupové zóně, což znamená, že mají těžké utkání proti Manchester City.

3. Jakou formu má Fulham?

Fulham ztrácí na formě a od vánočního vítězství nad Arsenalu nepodařilo se jim vyhrát v Premier League.

4. S kým se Fulham utká v dalším zápase?

Fulham má možnost zlepšit svou formu proti Bournemouthu.

5. Jak se Liverpool chystá na další zápas?

Po prohře s Arsenalem se Liverpool chystá na odvetu proti Burnley.

6. Jakou pozici v tabulce zaujímá Luton?

Luton se momentálně nenachází v sestupové zóně a má možnost vyšplhat se na 15. místo tabulky.

7. Jaké zápasy čekají na Wolves po návratu Hwanga?

Po návratu Hwanga se Wolves připravují na zápasy proti Brentfordu.

8. Jak se jmenuje brankář týmu Forest?

Brankářem týmu Forest je Matz Sels, který má proti Bournemouthu stabilní výkon.

Definice klíčových termínů a odborných výrazů

– Premier League: nejvyšší anglická fotbalová soutěž (http://www.premierleague.com)
– sestupová zóna: část tabulky, kde se nacházejí týmy, které mají nejhorší výsledky a riskují sestoupení do nižší soutěže
– Etihad: stadión Manchesteru City v Manchesteru (https://www.mancity.com/)
– vynikající forma: stav týmu, kdy vyhrává většinu svých utkání
– vítaný návrat: příjemný návrat hráče do týmu po zranění nebo nepřítomnosti
– ofenziva: část týmu se zaměřením na útočnou hru a skórování gólů
– brankářské oddělení: část týmu, která se specializuje na hru brankářů

Doporučené odkazy

Premier League
Manchester City