Manchester United: Jaký by mohl být přestupní okno s Danem Ashworthem jako ředitelem klubu

Manchester United je na stopě získat Dana Ashwortha jako sportovního ředitele klubu. Jaké změny by se mohly odehrát, pokud by se 52letý Ashworth do týmu připojil?

Ashworth prokázal svou schopnost objevovat nové talenty při svém působení v Brightonu a Newcastle. V Brightonu podepsal nadějné mladé hráče jako Moises Caicedo a Alexis Mac Allister a v Newcastlu pomohl týmu rychle se zlepšit a vyrovnávat se s nejlepšími v Premier League.

Pokud by se Ashworth připojil k United, stal by se novým sportovním ředitelem po boku příchozího výkonného ředitele Omara Berrady, který přešel z konkurenčního Manchester City.

Pokud se Ashworth stal novým sportovním ředitelem United, na jaké přestupy by se mohl zaměřit v létě? Prostřednictvím simulace transferového okna jsme se to pokusili zjistit.

Ve simulaci jsme využili editor Football Manageru 2024, abychom Ashwortha jmenovali sportovním ředitelem klubu a dali mu plnou kontrolu nad všemi příchody a odchody v United.

Zde je, co se stalo:

Příchody (200 milionů liber)
– Alexander Isak (Newcastle United) – 72 milionů liber
– Antonio Silva (Benfica) – 51 milionů liber
– Martin Zubimendi (Real Sociedad) – 40 milionů liber
– Pedro Neto (Wolves) – 36,5 milionů liber
– Lloyd Kelly (Bournemouth) – přestup zdarma

United utratili 200 milionů liber na posily, spolupracujíc s Ashworthem jako sportovním ředitelem v simulaci. Využili situace v Newcastlu a Wolves, kterým se muselo prodat, a získali Alexandra Isaka a Pedra Neta za kombinovanou sumu 108,5 milionu liber. Za dva nejlepší mladé talenty v Premier League to je docela dobrou cenou.

Během simulovaného přestupního okna přišly do týmu dvě nové posily v obraně. Výrazně talentovaný obránce z Benfiky, Antonio Silva, se připojil za 51 milionů liber a bude spolu s Lisandrem Martinezem tvořit stoperskou dvojici. Jonny Evans prodloužil smlouvu o jeden rok, a Bournemouthovský Lloyd Kelly přišel na Old Trafford po vypršení jeho kontraktu s Cherries.

Do středu pole přišlo také posílení. Navzdory zájmu Arsenalu a Paris Saint-Germainu se United podařilo přetáhnout Martina Zumbendiho z Realu Sociedad.

Ashworth se také pokusil získat Antoine Griezmanna, ale nedokázal splnit požadavky Atlética Madrid na odstupné za 32letého hráče.

Odchody (22,5 milionů liber)
– Facundo Pellistri (PSV) – 8 milionů liber
– Christian Eriksen (Brentford) – 5,5 milionů liber
– Donny van de Beek (Feyenoord) – 4,7 milionů liber
– Brandon Williams (Brentford) – 4,1 milionů liber
– Sam Mather (Wigan Athletic) – přestup zdarma
– Mason Greenwood (Atletico Madrid) – sezónní hostování
– Willy Kambwala (Blackburn Rovers) – sezónní hostování
– Amad (West Ham United) – sezónní hostování
– Hannibal Mejbri (Nottingham Forest) – sezónní hostování
– Will Fish (Cheltenham Town) – sezónní hostování
– James Scanlon (Barrow) – sezónní hostování

Po odchodu Anthonyho Martiala a Toma Heatona po vypršení kontraktů včetně dalších hráčů, Ashworth se zbavil několika členů týmu za 22,5 milionů liber. Celkové čisté výdaje United za léto tak činily 177,5 milionů liber.

Facundo Pellistri požádal o transfer a připojil se k PSV za 8 milionů liber, zatímco Christian Eriksen se vrátil do Brentfordu spolu s Brandonem Williamsem za kombinovanou částku 10,3 milionu liber. Albánský záložník Donny van de Beek, kterým prošel noční můra na Old Trafford, přešel do Feyenoordu a Mason Greenwood se vrátil na hostování do Španělska, tentokrát do Atletica Madrid.

Několik mladých talentů také odešlo na hostování v sezóně 2024/25, kdy Amad a Hannibal Mejbri přestoupili do jiných Premier League klubů.

Pokud by se Ashworth stal sportovním ředitelem United, 52letý profesionál by mohl vést k fantastickému přestupnímu oknu, přivítání talentovaných hráčů za rozumné částky na Old Trafford. Co si myslíte? Chcete, aby Dan Ashworth přišel k United jako sportovní ředitel? Dejte nám vědět ve komentářích!

Manchester United: FAQ

Co by se stalo, kdyby se Dan Ashworth stal sportovním ředitelem Manchester United?

– Dan Ashworth je považován za talentovaného objevitele nových fotbalových talentů.
– Při svém působení v Brightonu a Newcastle prokázal schopnost vyrovnat se s těmi nejlepšími v Premier League.
– Ashworth by se stal sportovním ředitelem United vedle nového výkonného ředitele Omara Berrady.
– Přestupní okno simulace ukázalo několik možných příchodů a odchodů hráčů.

Jaké přestupy by se mohly uskutečnit, pokud by se Ashworth přidal k United?

– Podle simulace přestupního okna využil United Ashworthovu schopnost vyhledávat talent a utratil 200 milionů liber na posily.
– Příchody zahrnovaly hráče jako Alexander Isak, Antonio Silva, Martin Zubimendi, Pedro Neto a Lloyd Kelly.
– Do týmu přišly také posily v obraně a středu pole.

Kteří hráči by mohli odejít z United?

– Podle simulace odcházeli z United hráči jako Facundo Pellistri, Christian Eriksen, Donny van de Beek, Brandon Williams, Mason Greenwood a další.
– Někteří hráči odešli na sezónní hostování.

Co by byly celkové výdaje United za léto?

– United utratili 177,5 milionů liber za příchody a získali čistý příjem ve výši 22,5 milionů liber za odchody hráčů.

Suggested related links:
Oficiální webové stránky Manchester United