Manchester United plánuje jmenovat Jasona Wilcoxe ze Southamptonu jako klíčovou postavu ve své nové sportovní hierarchii

Manchester United pracuje na dohodě ohledně jmenování Jasona Wilcoxe, současného ředitele fotbalu v Southamptonu, jako významné postavy ve sportovní hierarchii klubu. United zatím neoslovili Southampton, ale Wilcox, který je v Old Traffordu známý a mimořádně uznávaný, je si jejich zájmu vědom.

Věk Wilcoxe je 52 let a jeho předpokládaná role u United by byla pod řízením sportovního ředitele, přičemž jejich hlavním cílem pro tuto pozici je Dan Ashworth z Newcastle United. Wilcox odešel ze Manchesteru City, kde působil jako ředitel akademie, v lednu 2023 před svým přestupem do Southamptonu. City se snažilo ho udržet a nabídlo mu, aby zůstal, ale on se rozhodl ukončit svůj devítiletý pobyt u klubu na Etihad Stadium.

Wilcoxův čas jako ředitele správa akademie v City dopomohl rozvoji fotbalistů jako Phila Fodena, Rica Lewise a Oscara Bobba, stejně jako Colea Palmera z Chelsea, který se v akademii City vypracoval. Wilcox se v roli ředitele akademie v Manchesteru City začal působit v roce 2017 po své kariéře trenéra mládeže.

Jmenování Wilcoxe by bylo dalším působivým ziskem pro United, pokud k přestupu dojde. Již předtím angažovali Omara Berradu jako svého nového výkonného ředitele, který bude koncem sezóny přestupovat z městského rivala Manchester City.

Ashworth již informoval Newcastle, že byl osloven ohledně pozice sportovního ředitele v Old Trafford a United jsou připraveni počkat, než ho přivedou do klubu, namísto placení vysokého odstupného. Do United by mohli přijít i jiné osobnosti jako Wilcox před Ashworthem.

Upravení hierarchie United v jejich fotbalovém vedení přichází v souvislosti se skutečností, že INEOS, kterému patří Sir Jim Ratcliffe, se dohodli na koupi 25% podílu v klubu od rodiny Glazerových.

Ratcliffe a INEOS se stanou odpovědnými za fotbalové operace v United a šéf INEOS, Jean-Claude Blanc, a ředitel sportu Sir David Brailsford se připojí k představenstvu Premier League klubu spolu s Berradou.

INEOS’ obchod byl schválen Premier League a FA, nicméně je stále závislý na uzavření nabídky do konce tohoto týdne. Petrochemická společnost však usiluje o akci před dokončením obchodu a snaží se přivést Wilcoxe do klubu.

FAQ:

1. Kdo je Jason Wilcox?
Jason Wilcox je současným ředitelem fotbalu v Southamptonu a je známý a uznávaný i v Manchester United.

2. Jaký je věk Jasona Wilcoxe?
Jasonu Wilcoxovi je 52 let.

3. Jaká je předpokládaná role Jasona Wilcoxe u Manchester United?
Jason Wilcox by měl převzít významnou roli v hierarchii klubu a pracovat pod řízením sportovního ředitele. Hlavním cílem pro tuto pozici je Dan Ashworth z Newcastle United.

4. Kde působil Jason Wilcox dříve?
Jason Wilcox působil jako ředitel akademie v Manchesteru City před svým přestupem do Southamptonu v lednu 2023. Před tím byl také trenérem mládeže.

5. Kdo jiný přestoupil nedávno do Manchester United?
Omar Berrada byl přijat do Manchester United jako nový výkonný ředitel, který přestoupí z Manchester City na konci sezóny.

6. Kdo je zodpovědný za fotbalové operace v Manchester United?
Po nákupu 25% podílu v klubu od rodiny Glazerových se odpovědností za fotbalové operace v Manchester United stane INEOS (vlastněné Sir Jimem Ratcliffem). Šéf INEOS Jean-Claude Blanc a ředitel sportu Sir David Brailsford se také připojí k představenstvu klubu spolu s Berradou.

7. Jaký je aktuální stav INEOS’ obchodu s Manchester United?
Obchod byl schválen Premier League a FA, ale stále závisí na uzavření nabídky do konce tohoto týdne. INEOS se však snaží akci uskutečnit před dokončením obchodu a přivést Wilcoxe do klubu.

Related links:
manchesterunited.com
premierleague.com