Manchester United spěchá za Danem Ashworthem jako svým sportovním ředitelem

Manchester United se zaměřil na Dana Ashwortha jako svou absolutní jedničku na pozici sportovního ředitele klubu. Přestože se zatím neuskutečnila žádná jednání s Newcastle United, očekává se, že nová správa na Old Trafford bude usilovat o získání Ashwortha.

Zatím nedošlo k dohodě pro 52letého experta na případný přechod a jakákoli snaha o jeho získání nebude snadná, protože je stále vázán smlouvou s Newcastle United.

Nicméně, očekává se, že situace se bude rychle vyvíjet. Ashworth je prý otevřen možnosti připojit se k fotbalové struktuře Manchester United pod INEOS.

Ashworth si vytvořil pověst bystrého sledovače talentů a jeho příchod do Manchester United by ho přivedl do klíčové role při náborech hráčů, oblasti, ve které klub v posledních letech zápasil.

TO SI POZORNĚ PROMYSLETEJak Dan Ashworth z Newcastle vyrostl: Velké plány, semafory a skandál FA

Ashworth začal svou post-hráčskou kariéru v Peterborough United, než se v prosinci 2007 stal sportovním a technickým ředitelem West Bromwich Albion.

V roce 2012 se připojil k Fotbalové asociaci (FA) a významně se podílel na úspěších mužského i ženského národního týmu, než odešel, aby se stal technickým ředitelem Brighton & Hove Albion v roce 2019.

Od února 2022 je sportovním ředitelem Newcastle United, ale před svým přesunem na St James’ Park prošel tříměsíční odpočinkem a prací v Brightonu.

Před svým přesunem do Newcastle United v roce 2020 řekl Ashworth pro The Athletic, jak pojímá svou roli.

“Vždycky si představuji, že sedím uprostřed kola a na vnější straně jsou šéfové jednotlivých oddělení,” řekl. “Úkolem technického ředitele je jen udělat to kolo dorazit tím, že spojí všechny ty spojky a když jeden ze šéfů oddělení odejde, najít náhradu.”

Sir Jim Ratcliffe, předseda a zakladatel petrochemické společnosti INEOS, souhlasil s tím, že si vezme 25% podíl v Manchester United od rodiny Glazerů, kteří snižují svůj podíl v tomto klubu Premier League, místo toho, aby ho opouštěli.

Také poskytne 300 milionů dolarů (245 milionů liber) ze svého osobního bohatství na “budoucí investice” do klubu.

V úterý obdržel nákup menšinového podílu Manchester United od Ratcliffea a INEOS souhlas Premier League, ale stále čeká na zelenou od FA.

71letý Ratcliffe řekl v lednu, že doufá, že jeho podíl v United bude oficiálně na místě do poloviny února, přičemž v pondělí potvrdilo United States Securities and Exchange Commission (SEC) – americká vládní agentura – schválení přesunu Premier League.

FAQ:

1. Kdo je Dan Ashworth a proč je spojován s Manchester United?
Dan Ashworth je fotbalový expert a v současnosti je sportovním ředitelem Newcastle United. Manchester United se zajímá o jeho příchod jako sportovního ředitele klubu.

2. Jaká je situace ohledně dohody s Danem Ashworthem?
Zatím není žádná dohoda s Danem Ashworthem, protože je stále vázán smlouvou s Newcastle United. Nicméně se očekává, že situace se bude rychle vyvíjet.

3. Kde Dan Ashworth pracoval předtím?
Dan Ashworth působil jako sportovní a technický ředitel West Bromwich Albion a poté byl aktivní ve Fotbalové asociaci (FA), kde se podílel na úspěších mužského i ženského národního týmu. Poté se stal technickým ředitelem Brighton & Hove Albion.

4. Jakou roli by měl Dan Ashworth mít v Manchester United?
Dan Ashworth by měl hrát klíčovou roli při náboru hráčů do Manchester United.

5. Co je to INEOS a jak souvisí s Manchester United?
INEOS je petrochemická společnost a její předseda Sir Jim Ratcliffe souhlasil s tím, že si vezme 25% podíl v Manchester United. INEOS také poskytne finanční investici do klubu.

6. Kdy se očekává oficiální potvrzení dohody mezi INEOS a Manchester United?
Dohoda mezi INEOS a Manchester United již získala souhlas Premier League, ale stále čeká na zelenou od FA.

7. Jaké jsou další informace o tématu?
Pro více informací o Danu Ashworthovi a jeho působení v Newcastle United doporučujeme článek “Jak Dan Ashworth z Newcastle vyrostl: Velké plány, semafory a skandál FA” dostupný zde: linky.name.