Martin Odegaard: Skromný hráč střílející hvězdu nevidí

Martin Odegaard tvrdí, že nechápe, o co všem tom rozruchu jde, po své mistrovské třídě proti Burnley. Odegaard vstřelil první branku a podílel se na druhé brance Arsenalu z penalty, než připravil třetí gól Bukayu Saky vynikajícím pasem. “Upřímně řečeno, necítím, že by to byl velký rozdíl,” řekl norský rozehrávač. “Získal jsem další asistence, další gól, a to vždy pomáhá. Bylo to v pořádku, ale když dosáhnete gólů a asistencí, lidé o vás více mluví.” Odegaard si myslí, že Mikel Arteta sestavil tým, který může bojovat o Ligu mistrů i Premier League. “To je to, co chceme udělat, chceme soutěžit ve všech soutěžích, ve kterých hrajeme,” řekl.

Bukayo Saka přiznává jedinou lítost Arsenalu uprostřed bleskové formy Gunners – “Přichází to!” “Samozřejmě je Liga mistrů velká věc, všichni se na ni těšíme. Chceme se prostě soustředit na každý zápas, zlepšovat se a uvidíme, jak to dopadne. Momentálně jsme v dobré fázi. Musíme využít naší síly, na ní dále stavět a uvidíme.” Zatímco Odegaard rychle minimalizoval svůj výkon, trenér Arteta chválil svého kapitána, který podle něj trefuje správnou notu v pravý čas. “Co se týče sebevědomí, je momentálně ve skvělé fázi, stejně jako fyzicky, a také způsobem, jakým se zapojuje do hry; obrana, útok, spojení, pohyb, který nám přinesl na pravé straně, je skutečně dobrý,” řekl Arteta po výhře nad Burnley. “Je ve formě.” Odegaard oslavil svou branku proti Burnley zakrytím uší a zavřením očí, v odkazu na ty, kteří kritizovali jeho nadšený projev po porážce Liverpoolu před čtrnácti dny.

Arteta přiznal, že si neuvědomil Odegaardovu reakci na vstřelenou branku proti Burnley, ale vyzval jej, aby se soustředil na vlastní hru místo toho, aby se zabýval odpovídáním na kritiku. “Neuvědomil jsem si, že udělal ten gesto,” řekl Arteta. “Ale v převlékárně byl opravdu šťastný. “Způsob, jakým dnes znovu hrál, byl výjimečný. Myslím, že nepotřebuje žádnou zprávu posílat, musí být sám sebou. Musí dělat to, co si myslí, a řešit následky, protože se to někomu může líbit a někdo ne, ale my ho opravdu rádi máme.” Připojte se do našeho nového WhatsApp komunitního zařízení a získejte denní dávku obsahu z Mirror Football. Našim komunitním členům také nabízíme speciální nabídky, akce a reklamy od nás a našich partnerů. Pokud se vám naše komunita nelíbí, kdykoliv ji můžete opustit. Pokud máte zvědavější, můžete si přečíst naše Zásady ochrany osobních údajů.

Frequently Asked Questions:

1. Jaký byl výkon Martina Odegaarda proti Burnley?
– Odegaard vstřelil první branku a podílel se na dalších dvou gólech Arsenalu. Byl spokojený se svým výkonem a věří, že dosahnuté góly a asistence zvyšují jeho popularitu.

2. Jaký je cíl Mikel Artety pro tým Arsenalu?
– Mikel Arteta sestavil tým, který má ambici bojovat o Ligu mistrů a Premier League.

3. Co říká Bukayo Saka o současné formě Arsenalu?
– Saka je spokojen s výkonem týmu a věří, že mají potenciál postoupit do Ligy mistrů. Snaží se soustředit na každý zápas a zlepšovat se.

4. Jak trenér Arteta hodnotí výkon Martina Odegaarda?
– Trenér Arteta chválí Odegaarda za jeho skvělou formu a sebevědomí. Ocenil jeho přínos jak v obraně, tak v útoku.

5. Co symbolizuje gesto Martina Odegaarda po vstřelené brance?
– Odegaard zakryl uši a zavřel oči jako odkaz na kritiky, kteří ho kritizovali po porážce proti Liverpoolu. Trenér Arteta nevěděl o tomto gestu, ale podpořil Odegaarda a vyzval ho, aby se soustředil na svou hru.

Definitions:
1. Liga mistrů – prestižní fotbalová soutěž, kterou pořádá UEFA pro nejlepší kluby Evropy. (UEFA Champions League)
2. Premier League – nejvyšší anglická fotbalová soutěž. (Premier League)

Related links:
1. Arsenal – oficiální stránka klubu Arsenal. (Arsenal)