Mason Mount bude brzy opět k dispozici pro Manchester United

Mason Mount se brzy vrátí do hry pro Manchester United. Možná si to hned nevšimnete. Od 11. listopadu je stranou kvůli problémům s lýtkem a naposledy nastoupil do zápasu Premier League 7. října. To není přesně návrat, na který doufal Erik ten Hag, když ho před rokem označil za svůj hlavní záložní zápas. Mount přestoupil z Chelsea do United za 60 milionů liber v posledním letním přestupovém období a od srpna se potýkal s problémy se zdravím. Vzniká otázka, kolik United věděli o rozsahu jeho zranění před jeho příchodem. Anglický reprezentant nenastoupil do žádného z posledních 18 zápasů Chelsea v sezóně 2022–23 kvůli zranění třísla a za poslední rok odehrál devět zápasů, přičemž jednou dohrál všech 90 minut. Bylo by překvapením, kdyby do konce sezóny odohrál celý zápas.

Není to kvůli dalším problémům s kondicí, ale kvůli tomu, že nezačne zápasy vůbec. Alarmující je, že i když je fit, je těžké vidět, kam přesně zapadá do United, problém, který se za jeho absence ještě zhoršil. Mount byl podepsán jako spojovací hráč ve středu pole, který má za úkol posunovat hru z obrany dopředu a přinášet vyrovnanost na dané pozici. Místo něj se však stal Kobbie Mainoo. Ve čtyřech zápasech, ve kterých Mount a Casemiro hráli společně na začátku sezóny, měl United potíže se středem pole, protože tato dvojice nedokázala držet krok s fyzikalitou Premier League. Mountovi nepomáhá ani skutečnost, že teenager Mainoo exceluje svou fyzikalitou i schopností hrát s míčem, ukazuje jak jemnost, tak sílu během svého průlomu v seniorském fotbale.

Bývalý středopolař Chelsea je nyní v nejlepším případě náhradníkem pro United, za Mainooem na postu pokročilého záložníka a stále za kapitánem klubu Brunem Fernandesem na postu útočníka. Nejde o největší ránu mít takového hráče jako je Mount na lavičce, ale znovu to podkopává Ten Hagův zrak pro talenty a obrovské množství investovaných peněz do hráče na lavičce, což je zanechalo bez financí pro posílení týmu v lednovém přestupovém období. Nečiní to Mountovi dobře ani skutečnost, že vypadá, že United konečně vyřešil svou dilema na pravém křídle. Až do konce prosince neexistoval vynikající kandidát na tuto pozici, kterou Mount osvědčil během svého působení v Chelsea. 25letý hráč vypadal jako ideální hráč pro velké zápasy díky své energii, schopnosti stisku a obranné disciplíně, ale Ten Hag upřednostní útočnou hrozbu Alejandra Garnacha na této pozici. Stále však může nastat situace, kdy se United rozhodnou, že Mount je vhodný pro změnu pozice na okraj hřiště, aby jim pomohl proti týmům, které drží míč, ačkoliv je mezi nynějším a koncem sezóny málo příležitostí to vyzkoušet. Když se blíží k návratu po zranění, Mount bude zoufale toužit dohnat ztracený čas. Pro něj je však špatná zpráva, že ostatní se tím nejvíce prosadili.

Mason Mount se brzy vrátí do hry pro Manchester United. Od 11. listopadu je stranou kvůli problémům s lýtkem a naposledy nastoupil do zápasu Premier League 7. října. Mount přestoupil z Chelsea do United za 60 milionů liber v posledním letním přestupovém období a od srpna se potýkal s problémy se zdravím.

Key terms:
1. Mason Mount – fotbalový hráč, který hrál za tým Chelsea a nyní hraje za Manchester United.
2. Manchester United – anglický fotbalový klub.
3. Premier League – nejvyšší anglická fotbalová soutěž.
4. Chelsea – anglický fotbalový klub.
5. Přestupové období – doba, kdy mohou kluby kupovat a prodávat hráče.
6. Lýtko – část nohy, která je mezi kolenním kloubem a kotníkem.
7. Sezóna 2022–23 – aktuální fotbalová sezóna.

Suggested related links:
Manchester United
Premier League
Chelsea FC