Matthijs de Ligt – Možný nový obránce pro Manchester United?

Na Old Trafford se objevují zvěsti o zájmu Manchester United o nizozemského obránce.

Podle zpráv se zdá, že trenér Manchester United si přeje znovu se setkat se svým bývalým svěřencem Matthijsem de Ligtem, který hrál pod jeho vedením v Ajaxu v sezóně 2018-19, kdy jejich tým získal domácí double.

Manchester United prý vede v závodě o podepsání smlouvy s de Ligtem na Old Trafford, jak informuje exkluzivní zpráva serveru FT.

Arsenal se také o de Ligta zajímá, ale zdá se, že Manchester United má v současnosti největší šanci uspět.

Londýnské kanonýry jsou zatím neobohučené, protože se stále nepokusily kontaktovat ani hráče s týdenním platem 260 000 liber, ani jeho současný klub Bayern Mnichov.

V této sezóně se pro de Ligta převážně stalo pouze náhradním hráčem na lavičce Bayernu Mnichov, kteří volili obránci Kim Min-Jae a Dayot Upamecano.

V této sezóně zatím nastoupil pouze ve 13 zápasech v německé Bundeslize a minulý víkend na lavičce Bayernu zůstal i ve velké porážce 0:3 proti Bayeru Leverkusen.

Náš zdroj uvádí, že 24letý fotbalista chce Bayern Mnichov opustit a Manchester United, kteří se v létě chystají oslovit nového obránce, je připraven jej získat.

United mají na seznamu také mladší hráče jako Todibo a Branthwaite, ale jejich první volbou je de Ligt, u kterého mají největší šanci na přestup.

Matthijs de Ligt se pyšní tituly mistra ligy ve 3 různých zemích a svým kvalitním výkonem a zkušenostmi by mohl posílit obrannou linii na Old Trafford.

Podle vás je Matthijs de Ligt dostatečně kvalitní nahradit zkušeného Raphaela Varanea v dresu Manchester United?

FAQ: Matthijs de Ligt a Manchester United

1. Kdo je Matthijs de Ligt?
Matthijs de Ligt je nizozemský fotbalista, který hraje na pozici obránce. Je známý pro své výkony v klubu Ajax, kde hrál pod vedením trenéra Manchester United, Ole Gunnar Solskjaera, v sezóně 2018-19.

2. Co se s ním děje na Old Trafford?
Podle zprávy serveru FT je Manchester United zainteresován v získání Matthijse de Ligta. Solskjaer, trenér United, si prý přeje znovu spolupracovat se svým bývalým svěřencem a vidí v něm vhodného posilu pro obrannou linii.

3. Kdo je v současnosti nejsilnějším konkurentem United?
Arsenal také projevil zájem o de Ligta, ale Manchester United je v současnosti považován za favorita, co se týče přestupu. Dohoda však stále není uzavřena.

4. Jak si stojí Bayern Mnichov a hráč s přestupem?
Bavorský klub Bayern Mnichov zatím nebyl kontaktován ani hráč s nabídkou prodloužení smlouvy. De Ligt byl v této sezóně převážně náhradníkem a jeho zájem o změnu klubu je znám.

5. Jaké jsou šance United na získání de Ligta?
Manchester United má zatím největší šance na získání Matthijse de Ligta. Je to jejich první volba mezi mladými obránci, které chtějí přivést. United se v létě chystají přivést nového obránce.

6. Jaké jsou úspěchy de Ligta dosud?
De Ligt se pyšní tituly mistra ligy ve třech různých zemích. Jeho kvalitní výkony a bohaté zkušenosti by mohly přinést posílení obranné linii na Old Trafford.

7. Je de Ligt dostatečně kvalitní na nahrazení Varanea?
To záleží na osobních názorech. De Ligt je talentovaným a perspektivním obráncem, ale zda je dostatečně kvalitní na nahrazení zkušeného Raphaela Varanea, je subjektivní otázka.