Mikel Arteta hovoří o týmových novinkách, oslavách a budoucnosti fotbalu

Mikel Arteta se setkal se zástupci médií na předzápasové konferenci před utkáním proti West Ham United. Byl dotázán na nejnovější informace ohledně týmu, oslavy po výhře nad Liverpool FC, přípravu na utkání na stadionu London Stadium a další záležitosti. Zde je shrnutí jeho nejdůležitějších odpovědí.

Ohledně zranění hráčů Zinchenka a Tomiyasu uvedl, že někteří hráči jsou stále ve hře a jejich stav se zlepšoval, takže doufají, že se vrátí do týmu a budou schopni poskládat velmi soutěživý kádr na výhru.

Co se týče zdravotního stavu Saky, uvedl, že se tento týden uzdravuje a zdá se, že je v pořádku.

Na otázku, zda se překvapil pozorností věnovanou oslavám po výhře nad Liverpool FC, odpověděl, že ne, protože o nich dnes slyšel poprvé. Nicméně se mu tyto oslavy líbí, protože přinášejí vášeň a emoce do hry. Je si vědom, že každý má na to jiný názor.

Když byl dotázán na oslavy Odegaarda s fotografe Arsenalu, uvedl, že se jedná o něco, co se stalo kvůli jejich vztahu a že lidé mají právo na svůj názor. Akceptuje všechny názory a snaží se stále jednat správným způsobem.

Oslavy po utkání vysvětloval slovy, že ve fotbale je velmi těžké vyhrát a je to obrovské vítězství. Ve třetím, šestém nebo osmém utkání vidí manažeři a týmy také hodně oslav. Pro něj to byl skvělý den, plný emocí.

Na otázku týkající se modré karty a nepřítomnosti hráče na daný čas jako trestu, uvedl, že neví, jestli budeme takto postupovat, protože v současnosti jsou již zavedeny různé technologie a rozhodnutí. Ještě nejsme na takové úrovni, abychom zavedli další změny.

Diskutovalo se také o VAR a zda je ve správném směru. Arteta uvedl, že pokud statistiky ukazují na zlepšení, je to pozitivní věc. Nechává to tedy na rozhodnutí a opakuje, že se prostě musejí řídit pravidly.

Na otázku, jak se tým vzpamatoval po třech po sobě jdoucích porážkách, odpověděl, že je to o reakcích hráčů, o tom, že nesmí sebou nechat srazit. Potřebují pokračovat v práci, zlepšovat se a výsledky se dostaví.

Když byl dotázán na Davida Moyese, prohlásil, že se jedná o zkušeného manažera, který umí vyždímat maximum ze svého týmu. Zvládá to různými způsoby a jeho úspěch u West Hamu je neuvěřitelný.

Na konci zdůraznil důležitost toho, že tým dosahuje stále více gólů a je stále konkurenceschopný, i přes ztráty některých hráčů. To by měli pokračovat dělat i nadále.

Arteta rovněž hovořil o neodkliknutí Kalvina Phillipse na Manchester City, ale prohlásil, že má dost práce s vlastními hráči.

Ohledně modrých karet a komplikací ve fotbale, uvedl, že všechny změny jsou prováděny s úmyslem zjednodušit hru a snížit chybovost. Doufá, že vše je navrženo za účelem zlepšení a takovéto změny jsou vyzkoušeny a testovány.

Na závěr Arteta prohlásil, že kritika na Arsenal je podle jeho názoru neoprávněná. Za posledních pět dnů slyšel hlavně pozitivní ohlasy a chválu. Samozřejmě, že kritiku také slyší, ale je přesvědčen o pozitivní reakci ze strany fanoušků, médií a dalších manažerů.

Často kladené otázky:
1. Jaké jsou nejnovější informace o zranění hráčů Zinchenka a Tomiyasu?
2. Jak se zotavuje Saka a jak je na tom zdravotně?
3. Jak se Mikel Arteta cítil ohledně pozornosti věnované oslavám po výhře nad Liverpool FC?
4. Jak se vyjádřil k oslavám Odegaarda s fotografií Arsenalu?
5. Jak Arteta vysvětlil oslavy po utkání?
6. Jak se Arteta vyjádřil k modrým kartám a trestům?
7. Co si myslí o VAR a jeho směřování?
8. Jaký byl postup týmu po třech po sobě jdoucích porážkách?
9. Co si myslí o Davidu Moyesovi, manažerovi West Hamu?
10. Jaký důraz klade na střílení gólů a konkurenceschopnost týmu?
11. Co řekl o neodkliknutí Phillipse na Manchester City?
12. Co si myslí o modrých kartách a komplikacích ve fotbale?
13. Jak se cítí ohledně kritiky na Arsenal?

Některé klíčové termíny a odborné pojmy:
– Zinchenka: ukrajinský fotbalista, který hraje za Arsenal
– Tomiyasu: japonský fotbalista, který hraje za Arsenal
– Saka: anglický fotbalista, který hraje za Arsenal
– Odegaard: norský fotbalista, který hraje za Arsenal
– VAR: Video Assistant Referee, systém videa na pomoc rozhodčím ve fotbale
– David Moyes: skotský fotbalový manažer, který trénuje West Ham United
– Kalvin Phillips: anglický fotbalista, který hraje za Leeds United
– Modrá karta: karta udělovaná hráčům za hrubé fauly ve fotbale

Navrhované související odkazy:
Arsenal.com
Premier League
West Ham United