Mířili italské týmy v Lize mistrů na různé dopingové praktiky?

Gary Neville a Roy Keane obvinili některé soupeře, se kterými se setkali během svého působení v Manchesteru United v Lize mistrů, z dopingu a podezřívali, že italské týmy nebyly vždy čisté. Neville a Keane, bývalí kapitáni United, hráli v tomto turnaji v letech 1993-94 a 2010 respektive 2005. Oba se o tomto tématu vyjádřili na podcastu Stick To Football: “Vzpomínám si na několik zápasů … Myslím si, že proti nám hrálo několik týmů, které nebyly čisté. Tehdy jsme si to mysleli.” Neville odkazoval na cyklistiku a další sporty, ve kterých je užívání dopingových prostředků běžné. “Můj názor je takový, že když se teď podíváte na to, co se následně odhalilo v cyklistice a dalších sportech a s [používáním lékařů] … Tehdy jsme si mysleli, že některé věci fyzicky [nebyly správné], protože jsme byli ve formě, nepili jsme alkohol, byli jsme ve formě [tak jsme si říkali:] ‘Tohle není správné. Něco na tom není v pořádku.’ Když jsme hráli proti italskému týmu, tak jsem si myslel: ‘Tohle není správné.’ Vím, že několik ostatních kluků v polovině 2000 si myslelo přesně to samé.” Keane souhlasil s tímto názorem: “Když jsme hráli proti určitým týmům, tak jsem byl úplně vyřízený, když jsem opouštěl hřiště. Pamatuji si to. Díval jsem se na hráče, proti kterým jsem hrál, na některé italské týmy, a na ně vůbec nevypadalo, že by hráli zápas.”

Nové hodnocení: Neville a Keane otevřeně hovořili o svém podezření, že některé italské týmy, se kterými se setkali v Lize mistrů, mohly být zapojeny do dopingových praktik. Připomněli dopingu v jiných sportech a jejich pochybnosti o fyzických výkonech některých soupeřů. I když tato tvrzení nemají konkrétní důkazy, zanechávají prostor k zamyšlení o možných nekalých praktikách ve světě fotbalu.

FAQ

1. Jaké obvinění vznesli Gary Neville a Roy Keane?
Gary Neville a Roy Keane vznesli podezření, že některé italské týmy, se kterými se setkali v Lize mistrů, mohly být zapojeny do dopingových praktik.

2. Jakým způsobem vyjádřili své podezření?
Neville odkazoval na cyklistiku a další sporty, ve kterých je užívání dopingových prostředků běžné. Profesionální fotbalisté měli pochybnosti o fyzických schopnostech některých soupeřů a označovali jejich výkony za nekalé.

3. Existují nějaké konkrétní důkazy o těchto podezřeních?
Zatím nebyly předloženy žádné konkrétní důkazy, pouze osobní pochybnosti a zkušenosti profesionálních fotbalistů.

4. Jaká je jejich názor na možné nekalé praktiky ve fotbale?
Neville a Keane se shodují, že zkušenosti z jiných sportů naznačují, že nekalé praktiky by mohly existovat i ve světě fotbalu. Tato tvrzení však nejsou podpořena žádnými konkrétními důkazy.

5. Jaká je jejich závěrečná myšlenka?
I když nemají konkrétní důkazy, jejich vyjádření zanechávají prostor k zamyšlení o možných nekalých praktikách ve světě fotbalu.

Definice

1. Doping – používání zakázaných látek nebo metod s cílem zlepšit sportovní výkon.

Související odkazy

1. BBC Sport: Fotbal

2. UEFA Champions League