Mládežnické talenty v MLS se připravují na průlom v Evropě

Transferové období v zimě bylo pro odchody ze SMLS pomalejší, než se očekávalo. Přestože bylo přemístěno jen pět hráčů za částku přesahující 1 milion dolarů a pouze jeden z nich zamířil do Evropy (avšak ne do jedné z pěti nejlepších evropských lig). Výsledkem je, že seznam nejvýznamnějších zimních přestupů vypadá spíše jako kolekce rozumných tahů bez žádných opravdových bomb.

Mezi některé dohody s Evropou patří přestupy Viniciuse Mella z Charlotte do Cukarického, Simona Bechera z Vancouver Whitecaps do AC Horsens a Thora Úlfarssona z Houston Dynamo do Debreceni. Půjčky Ezequiela Barca, Leandra Gonzaleza Pireze a Caia Alexandra do Jižní Ameriky se staly trvalými změnami, přestože všichni tři již nebyli očekáváni s návratem.

Lépe placené smlouvy v rámci SMLS znesnadňují situaci. Hráč střední úrovně může být v SMLS cennější než pro potenciální evropský klub, který slouží jako přípravná fáze. Například Jesus Ferreira dostal v loňském roce plat ve výši 1,85 milionu dolarů. Zaplatit stejnou částku a uhradit přestupovou částku by bylo finančně náročné pro klub středního postavení v španělské nebo italské lize.

Letní mezinárodní turnaje také hrají roli. Miles Robinson se například připojil k FC Cincinnati ve volném přestupu na krátkodobou smlouvu. Ví, že bude první volbou v klubu a bude hrát v lize, se kterou je obeznámen. Pokud vše půjde dobře, měl by mít silnou šanci stát se součástí týmu Spojených států na Copa America.

Zde je předběžná předpověď toho, co očekávat, až se přiblíží letní přestupové období.

Thiago Almada: Potenciální přestup se blíží

Letecká společnost Atlanta United v současné době neaktivně vyhledává příležitosti na prodej svého talentovaného hráče Thiaga Almady. Pokud by se Almada rozhodl pro novou smlouvu a strávil s klubem příštích pět let, byla by to pro Atlanta nejvýhodnější situace. V současné době to však není nejrealističtější výhled, protože vedoucí kádr klubu chápe hráčův přání přestěhovat se v blízké budoucnosti.

Nicméně Atlanta souhlasí s přestupem pouze tehdy, pokud bude dodržena jejich výhodná cena pro Almadu, protože má smlouvu do roku 2025. Po letošním léte by se situace mohla změnit.

Almada byl v zimě propojen s klubem Atletico Madrid. Potenciální zájemci, kteří by mohli nabídnout finanční balíček uspokojivý pro Atlanta a přesvědčivou příležitost pro Almadu, nejsou příliš mnozí: především první polovina Premier League a pátý klub v Německu, Španělsku, Itálii a Francii.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaký byl transferový období v zimě pro odchody ze SMLS?

Transferové období v zimě bylo pomalejší, než se očekávalo. Bylo přemístěno pouze 5 hráčů za částku přesahující 1 milion dolarů a pouze jeden z nich zamířil do Evropy.

2. Kdo jsou nejvýznamnější hráči, kteří odešli do Evropy?

Mezi hráče, kteří odešli do Evropy, patří Vinicius Mella, Simon Becher a Thor Úlfarsson.

3. Kdo jsou hráči, kteří se přestěhovali na půjčku do Jižní Ameriky?

Hráči Ezequiel Barco, Leandro Gonzalez Pirez a Caique Alexandre se přestěhovali na půjčku do klubů v Jižní Americe.

4. Proč jsou lépe placené smlouvy v SMLS problémem pro přestupy do Evropy?

Lepe placené smlouvy v SMLS znesnadňují přestupy do Evropy, protože hráč střední úrovně v SMLS může být cennější než pro potenciální evropský klub. Platit stejnou částku a uhradit přestupovou částku by bylo finančně náročné pro evropský klub.

5. Jak mezinárodní turnaje ovlivňují přestupy?

Mezinárodní turnaje mohou ovlivnit přestupy, protože hráči mohou vidět příležitosti v jiných klubech během těchto turnajů. Například Miles Robinson se připojil k FC Cincinnati ve volném přestupu na krátkodobou smlouvu, protože věděl, že tam dostane více herních příležitostí.

– SMLS: Major League Soccer, hlavní fotbalová liga ve Spojených státech a Kanadě.
– Přestupové období: Určité období, během kterého mohou kluby uzavřít přestupy hráčů.
– Evropské ligy: Nejvyšší fotbalové ligy v Evropě, jako například Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga.
– Půjčka: Dohoda mezi dvěma kluby, ve které jeden klub pronajímá hráče druhému klubu na určitou dobu.
– Copa America: Mezinárodní fotbalový turnaj pro mužské týmy z Ameriky.

Související odkazy:
Atlanta United
Atletico Madrid
Premier League
Bundesliga
La Liga
Serie A