Mohamed Salah se vrací do tréninku po zranění

Jurgen Klopp potvrdil, že Mohamed Salah je “v hře” pro zápas liverpoolské Premier League proti Brentfordu a další čtyři hráči jsou zpět.

Salah nehrál za Liverpool od Nového roku, ale Klopp nyní řekl, že je “v hře” vrátit se do akce s prvním týmem.

Kvůli účasti na Africkém poháru národů a následnému zranění hamstringu měl Salah frustrující start roku 2024.
Jistě doufá, že se to v příštím týdnu obrátí, když se vrátí do plného herního tempa před finále Ligového poháru dne 25. února.

Klopp nás aktualizoval v pátek, říkaje: “Mo se vrátil do plného tréninku. To ho automaticky znovu zařazuje do hry, samozřejmě.”
S ohledem na to, že se vrátil do tréninku až v úterý, je otázkou, zda začne proti Brentfordu. Nicméně Egyptský hráč se zdá mít pozoruhodné schopnosti zotavení.

To zotavení se zdá být v pořádku, protože před minulým víkendovým zápasem proti Burnley Klopp prozradil, že se doufá, že Salah bude zapojený do “částí tréninku” před cestou do Brentfordu.
Chystající se trenéři si však budou dávat pozor, aby žádné problémy nedocházelo při příliš brzkém uvádění Salah do hry.
Zatímco Klopp bude jistě závidět Chelsea, že má týden na přípravu na finále, středeční zápas Liverpoolu proti Lutonu (21. února) by mohl být užitečným zápasem pro Salahovo první celý zápas po více než měsíci.

V jeho nepřítomnosti se Liverpool relativně dobře vyrovnal, vyhrál šest z osmi zápasů a vstřelil v nich 22 gólů.
Kromě Saladha Klopp také potvrdil, že Connor Bradley, Joe Gomez a Alisson se mohou opět zapojit do hry, zatímco Ibrahima Konate je také k dispozici po vypršení suspence.
Méně pozitivní zprávou však bylo, že manažer potvrdil, že jak Dominik Szoboszlai, tak Trent Alexander-Arnold pravděpodobně zmeškají zbytek měsíce včetně finále Ligového poháru proti Chelsea.

Fyzická přítomnost Saladha je něco, co chybělo v zápase proti Arsenalu, a jeho schopnost vytvořit šanci z ničeho může být klíčová, pokud Liverpool hodlá překonat Brentford a Luton v nadcházejících dnech.
Pro zápas proti Brentfordu, v sobotu v poledne, je nejpravděpodobnější, že uvidíme Luis Díaze, Dioga Jotu a Darwina Núñeze jako útočnou trojici Liverpoolu.

FAQ:

1. Proč Mohamed Salah nehrál za Liverpool od Nového roku?
Mohamed Salah nehrál za Liverpool od Nového roku kvůli účasti na Africkém poháru národů a následnému zranění hamstringu.

2. Kdy se Mohamed Salah vrátí do akce s prvním týmem?
Jurgen Klopp potvrdil, že Mohamed Salah je “v hře” pro zápas liverpoolské Premier League proti Brentfordu. Salah je zpět do plného tréninku a je pravděpodobné, že se vrátí do akce v příštím týdnu.

3. Kdo se ještě vrátil do hry pro Liverpool?
Kromě Saladha se do hry vrátili Connor Bradley, Joe Gomez a Alisson. Ibrahima Konate je také k dispozici po vypršení suspence.

4. Kdo pravděpodobně zmešká zbytek měsíce včetně finále Ligového poháru proti Chelsea?
Dominik Szoboszlai a Trent Alexander-Arnold pravděpodobně zmeškají zbytek měsíce včetně finále Ligového poháru proti Chelsea.

5. Jaký je plán pro zápas proti Brentfordu?
Ve zápase proti Brentfordu je nejpravděpodobnější, že uvidíme Luis Díaze, Dioga Jotu a Darwina Núñeze jako útočnou trojici Liverpoolu.

Další nutné vysvětlení:

– Africký pohár národů: Je to mezinárodní fotbalový turnaj, který se koná každé dva roky mezi africkými fotbalovými týmy.
– Hamstring: Jde o sval na zadní straně stehen, který pomáhá při pohybu nohy. Zranění hamstringu je časté u fotbalistů a může způsobit bolest, omezení pohybu a absenci ze hry.
– Ligový pohár: Je to národní fotbalová soutěž, ve které se utkávají týmy z profesionálních ligových systémů.

Suggested related links:
Liverpool FC