Neuvěřitelný pocit radosti a vzájemného souznění

Tento skvělý cíl po pouhých třech minutách by vás zbavil jakékoli nervozity na začátku…
Ano, ale abych byl upřímný, takový tlak si nepamatuj. Bylo to jen vzrušení, že se to mělo stát právě toho dne na soupeřově hřišti, před jeho fanoušky. Byla tehdy taková velká důvěra, že to dokážeme. Pak jde o to využít tu příležitost, a nikdy by mě nenapadlo, že by se nám to nepodařilo.

Jak moc jste si užíval oslavy po posledním hvizdu?
Oh, opravdu jsme si to užili! Vyšli jsme z kabin ještě po zápase, naši fanoušci tam stále byli, tak jsme šli oslavit s nimi, protože věřím, že je to jednorázový úspěch, který se nedá opakovat. Chtěli jsme ten okamžik oslavit pořádně.

Bylo obtížné udržet soustředění ve zbytku sezóny, když jsme už přece jen měli jistotu vítězství v lize?
Ne, záleželo na nás jako na skupině hráčů, abychom to zaručili. Vyhrát titul byl pro nás posedlostí a když se to stalo, Arsène nám předložil další výzvu. Zeptal se nás, jestli si nechceme přivlastnit něco ještě speciálnějšího. Měli jsme ten správný moment, důvěru, kvalitu a konkurenceschopnost. Jako tým jsme stále cítili pobídku udělat něco výjimečného. Tak jsme spojili své síly a podařilo se nám zůstat neporaženi.

Co mě na tom bavilo, bylo to, že když se snažíte něco vyhrát, vždycky se najde někdo, kdo si myslí, že to může dokázat sám. Jedno utkání, jedno finále, cokoli. Ale pro tohle jsme museli zachovat naši soudržnost, pracovní etiku a hrát jeden za druhého. Podařilo se nám dát tým na první místo před osobní ega a to nám umožnilo vyjádřit se a dosáhnout věci jako celek. Byl to opravdový týmový úspěch, duch a soudržnost udělaly z této skupiny něco jedinečného.

Často kladené otázky

1. Jaký tlak jste cítil před tím skvělým cílem?
– Cítil jsem pouze vzrušení, že se to mělo stát právě toho dne na soupeřově hřišti před jeho fanoušky.

2. Jak jste oslavili po posledním hvizdu?
– Vyšli jsme z kabin a oslavili jsme s našimi fanoušky, protože jsme věřili, že je to jednorázový úspěch, který se nedá opakovat.

3. Bylo obtížné udržet soustředění ve zbytku sezóny, když jsme už měli jistotu vítězství v lize?
– Ne, záleželo na nás jako skupině hráčů, abychom to zaručili. Měli jsme správný moment, důvěru, kvalitu a konkurenceschopnost a jako tým jsme cítili pobídku udělat něco výjimečného.

4. Co vás bavilo na tomto úspěchu?
– Bavilo mě, že jsme dokázali zachovat soudržnost, pracovní etiku a hrát jeden za druhého. To nám umožnilo vyjádřit se a dosáhnout věci jako celek. Byl to opravdový týmový úspěch, kde duch a soudržnost udělaly z této skupiny něco jedinečného.

Definice:
– Soustředění: Stav, kdy se člověk plně věnuje jedné věci a dokáže se od afér a rušivých vlivů odstřihnout.
– Konkurenceschopnost: Schopnost úspěšně konkurovat ostatním v daném prostředí nebo oboru.

Související odkazy:
FIFA
Arsenál