Nová éra na Stamford Bridge?

Fotbal je prostě zvláštní hra, že ano? Právě když si myslíte, že existuje nulová šance na určitý výsledek, Chelsea si v cizím prostředí hravě poradí s týmem z elitní čtyřky. Ve svých předchozích sedmi zápasech venku jsme vyhráli jen jeden. Aston Villa doma prohrála pouze dvakrát za celou sezonu. Navíc jsme inkasovali osm gólů v našich dvou předchozích zápasech.

A přesto jsme si včera večer v převratném opakování čtvrtfinále FA Cupu jednoduše poradili s Aston Villou, týmem, proti kterému jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól ve třech předchozích pokusech. Logické, že ano?

Spravedlivě řečeno, i před dvěma týdny jsme proti nim sehráli (většinu) dobrý zápas, ale nedokázali jsme využít naše příležitosti. Naštěstí se to tentokrát opakovat nemuselo. Pro tým, který je tak závislý na náladě momentu, znamenalo vstřelení dvou gólů v prvních dvaceti minutách a poté rychlé zajištění třetího gólu na začátku druhého poločasu relativně snadnou cestu do pátého kola.

Jsme jako list ve větru. Někdy se vznášíme. Někdy nás probodne obří kovová tyč.

Je to mnohem lepší, když se vznášíme, že ano, Mauricio?

“Jsem opravdu spokojený, protože především hráči byli fantastičtí, hráli opravdu skvěle. Užili si to a to je nejdůležitější věc. Užili si zápas proti týmu, který odvádí fantastickou práci. Je tu těžké je porazit, myslím si, že jsou druhým nejlepším týmem doma. Plní sebevěry v boji o elitní čtyřku.

“Jsem opravdu, opravdu spokojený s výkonem. Myslím si, že nám to dodává kapacitu opravdu věřit a že jsme všichni spolu. Pokud budeme všichni spolu a budeme spolu bojovat a přistupujeme k zápasu tak, jako jsme přistoupili dnes, pak si myslím, že jsme schopni hrát takhle.”

Ovládáme hru a byli jsme lepším týmem… Ale pro mě bylo klíčové, jak tým reagoval po zápase s Wolverhamptonem. Jak jsme trénovali, jak jsme si povídali ve schůzkách. Jak se na mě týkala atmosféra, protože i to je důležité, abychom byli všichni spolu.

“Dnes jsem si opravdu užíval na lavičce, protože dobré a méně dobré výsledky mohou přijít, ale s tímto týmem, talentovanými hráči, mladými hráči, musíme zajistit konzistenci. Myslím si, že na konci můžeme dosáhnout úspěchu.”

Kam nás tato horská dráha zaveze příště?
Nahoru? Dolů? Doleva? Doprava? Vzhůru nohama? Hodíme mincí a uvidíme, kam dopadne.

“Měli bychom přestat si myslet, že jsme Chelsea z posledních 20 let, protože už nejsme touto typickou Chelsea, jakou si lidé myslí. Teď musíme jít dál a společně vytvořit tento projekt. Poskytnout nejmladšímu týmu Premier League možnost hrát, najít rovnováhu a být konzistentní, nejen hrát dobře dnes a zítra. Stavíme projekt, který potrvá možná jeden rok, dva roky, tři roky. Ale v tomto okamžiku jsme na začátku projektu. Chceme uspět, ale výzvou je být konzistentní.”
-Mauricio Pochettino; zdroj: Football.London

Musíme si prostě připínat pásy a těšit se na jízdu…

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jaké byly výsledky venkovních zápasů Chelsea?

V předchozích sedmi zápasech na venkovním hřišti Chelsea vyhrála pouze jeden zápas.

2. Jak se Aston Ville daří v domácích zápasech?

Aston Villa prohrála pouze dvakrát za celou sezonu na svém hřišti.

3. Jaký byl výsledek čtvrtfinále FA Cupu mezi Chelsea a Aston Villou?

Chelsea porazila Aston Villu ve čtvrtfinále FA Cupu.

4. Jaké byly hlavní momenty zápasu?

Chelsea vstřelila dva góly během prvních dvaceti minut a poté jednu branku na začátku druhého poločasu.

5. Jaký je názor trenéra Mauricia Pochettina na výkon týmu?

Trenér byl spokojen s výkonem týmu a řekl, že hráči hráli skvěle.

6. Jaký je cíl Chelsea v současné době?

Chelsea se snaží vytvořit projekt, který bude trvat několik let a bude zahrnovat možnost pro mladé hráče hrát a dosáhnout konzistence výkonů.

Související odkazy:

Oficiální stránky Chelsea FC
Premier League
The Football Association