Oslavy hrdosti v A-League v Austrálii byly skutečně barevné

Oslavy hrdosti v A-League v Austrálii v minulém víkendu byly určitě barevné. Australský fotbalový tým Melbourne Victory byl přivítán na stadionu Coopers Stadium před zápasem o Pride Cup barevnými ohňostroji.

Na stadionu nebylo patrné žádné nepříjemnosti, protože hráč Adelaide United Musa Toure, který se stal kontroverzním kvůli svému příspěvku na sociálních médiích proti LGBTQ+, byl zraněn, stejně jako Josh Cavallo, jediný hráč veřejně přiznávající se k homosexuálnímu nebo bisexuálnímu zaměření v A-League a jeden z mála na světě.

Toure se již omluvil za své “bolestivé a necitlivé” komentáře, ve kterých uvedl, že je především muslimem a neoporučuje pořádání hrdinských kol. Stejný názor měli podle něj i další muslimští hráči v týmu Adelaide United.

Trénér Reds Carl Veart slíbil, že bude nadále spolupracovat s Tourem, protože “je mladý člověk… uvědomuje si, že udělal chybu.” Podle zprávy v Sydney’s Daily Telegraph se také uvádí, že mladý hráč plánuje se osobně omluvit Cavallovi, který se rozhodl na téma veřejně nekomentovat.

Jenom pár dní před Tourovým příspěvkem na Instagramu projevilo Adelaide United silnou podporu brankáři Grace Wilson poté, co se stala první fotbalistkou v Austrálii, která se přiznala k tomu, že není binární.

V těchto dnech je Wilson v Uzbekistánu se seniorským národním týmem do 20 let, který se dostal až do semifinále U20 ženské asijského poháru.

Mezitím brankář Sydney FC Andrew Redmayne vyjádřil svou silnou podporu tím, že do svého dresu začlenil vlajky pokroku hrdosti.

Třicet pětiletý Redmayne je uctíván mezi příznivci australského národního týmu po rozhodujícím zásahu z penalty ve finálovém penaltovém rozstřelu proti Peru, který zajistil týmu účast na Mistrovství světa FIFA 2022.

Na jeho brankářských rukavicích se objevily duhové pruhy, což dostalo pozornost a bylo podpořeno také oficiálními sociálními sítěmi A-League.

Řada hráček A-League Women výrazně ocenila tuto iniciativu. Obránkyně Sydney FC Charlotte McLeanová řekla Daily Telegraphu, že ženský fotbal byl vždy “bezpečným prostorem” pro ni.

“Mohu mluvit jen za sebe, ale pro mě to bylo vždy dobré,” vysvětlila. “Jsem opravdu šťastná, že teď se kluby a liga, které jsou institucemi, nejen s mými spoluhráči, zapojují a berou to jako svou odpovědnost šířit tu přijetí.”

Tash Rigby z Perth Glory se zeptal deníku West Australian na vzestup nenávisti na sociálních sítích v souvislosti s oslavou hrdosti. Vyzval ke větší empatii a doufal, že lidé se mohou “vžít do kůže jiného člověka a sami podniknout kroky ke vzdělání se o výzvách a překážkách, s nimiž se setkávají členové komunity hrdosti”.

Kapitánka Central Coast Liberty Taren Kingová řekla: “Myslím, že je tak důležité, aby kluby a hráči používali své platformy k tomu, aby ukázali našim fanouškům, že v naší hře je pro každého místo a je přijato každého jednotlivce.”

Hannah Wilkinsonová, kapitánka Melbourne City, toto stanovisko potvrdila. Na oficiálních webových stránkách klubu řekla: “Hrát fotbal v A-League jako otevřeně homosexuální sportovkyně mě může opravdu inspirovat, zejména ty, co jsou sami v komunitě duhy.”

Wilkinsonová vstřelila první gól v loňském roce na Mistrovství světa žen FIFA za národní tým Nového Zélandu. Kluby A-League založené na Novém Zélandu projeví podporu oslavám hrdosti 30. března.

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích představených v článku:

1. Jaký tým A-League byl přivítán barevnými ohňostroji před zápasem?
Melbourne Victory byl přivítán barevnými ohňostroji před zápasem na stadionu Coopers Stadium.

2. Kdo se veřejně přiznává k homosexuálnímu nebo bisexuálnímu zaměření v A-League?
Josh Cavallo, hráč Adelaide United, je veřejně přiznávajícím se homosexuálem v A-League.

3. Proč byl hráč Musa Toure kontroverzní?
Musa Toure byl kontroverzní kvůli příspěvku na sociálních médiích, ve kterém vyslovil názor proti LGBTQ+.

4. Jaký názor měli další muslimští hráči v týmu Adelaide United na Tourovu kontroverzní příspěvek?
Další muslimští hráči v týmu Adelaide United měli podle Toureho stejný názor a sdíleli jeho názor na pořádání hrdinských kol.

5. Jaká iniciativa vyjádřil brankář Sydney FC Andrew Redmayne ve své podpoře?
Brankář Sydney FC Andrew Redmayne vyjádřil podporu prostřednictvím začlenění duhových pruhů do svého brankářského dresu.

6. Jaká byla reakce hráček A-League Women na tuto iniciativu?
Hráčky A-League Women pozitivně ocenily tuto iniciativu a uvítaly podporu klubů a ligy při šíření přijetí.

7. Jaké výzvy a překážky členové komunity hrdosti čelí?
Členové komunity hrdosti čelí výzvám a překážkám jako nenávist na sociálních sítích a nedostatek empatie.

8. Jak klub na Novém Zélandu projeví podporu oslavám hrdosti?
Kluby A-League založené na Novém Zélandu projeví podporu oslavám hrdosti 30. března.

Definice klíčových termínů a odborných výrazů použitých v článku:

– Pride Cup: Termín označuje sportovní akce a události zaměřené na podporu LGBTQ+ komunity v různých sportovních odvětvích.
– LGBTQ+: Zkratka označující různé genderové a sexuální identity, včetně lesbických, gayovských, bisexuálních, transsexuálních a queer osob.
– A-League: Profesionální fotbalová liga v Austrálii.
– Adelaide United: Fotbalový tým z Adelaide, účastník A-League.
– Melbourne Victory: Fotbalový tým z Melbourne, účastník A-League.

Sugerované související odkazy na hlavní doménu (ne na podstránky):

aleague.com.au – Oficiální webová stránka A-League s informacemi o lize, týmech a rozpisem zápasů.