Podrobný souboj mezi Arsenalem a Manchesterem United na Emirates Stadium

Emirates Stadium se stane dějištěm historické události v Barclays Women’s Super League, protože poprvé v historii bude vyprodané. Součástí této důležité bitvy je náš souboj s Manchesterem United. Výhra dnes odpoledne by nám zajistila odstup od “ďáblů” v tabulce a přiblížila by nás k Chelsea a Manchesteru City.

Naše poslední setkání s Červenými ďábly proběhlo v říjnu na jejich hřišti v Leigh Sports Village a skončilo dramatickou remízou 2:2. Stina Blackstenius nás poslala do vedení, ale hosté se dokázali vrátit prostřednictvím Leah Galton a Melvine Malard. Nakonec se nám podařilo zachránit bod díky střídající Cloe Lacasse, která vstřelila vítěznou branku zkraje měsíce. Její gól byl vyhlášen nejlepším gólem Barclays WSL v říjnu.

Manchester United po loňském boji o titul a příchodu několika hvězdných mezinárodních posil nebyl schopen dosáhnout stejné konzistence v aktuální sezóně. Prohry s Chelsea, Manchesterem City a Liverpoolem, spolu s řadou raných remíz s Brightonem, Leicesterem a námi, znamenaly, že jim chybí potřebný momentum. Do souboje s námi přicházejí po vítězství proti Brightonu minulý víkend, kdy Nikita Parris vstřelila dva góly.

Statistiky hovoří ve prospěch Arsenalu. Neporazili jsme Manchester United od roku 2021, kdy jsme proti nim získali double. Navíc jsme vyhráli pět po sobě jdoucích domácích zápasů, což je naše nejdelší vítězná série na Emirates Stadium od roku 2022. Proti tomu letos Červení ďáblové prohráli svůj poslední zápas venku proti Chelsea, ale předtím vyhráli sedm ze svých osmi posledních venkovních utkání v lize WSL.

Naše hráčky také zaujímají významná místa v individuálních statistikách. Victoria Pelova je momentálně lídrem ligy v asistencích s pěti na kontě. Katie Zelem vytvořila 34 šancí pro Manchester United, což je druhý nejvyšší počet ve WSL. Vivianne Miedema zatím proti Červeným ďáblům vstřelila pouze jeden gól ze šesti zápasů.

Co se týče sestavy, Vivianne Miedema se po lehkém zranění kolena vrátila k tréninku a podle náměstka trenéra Jessici Samuelssonové je “velká šance”, že se zapojí do souboje proti United.

Tento souboj slibuje napínavou bitvu dvou skvělých týmů. Na obou stranách jsou klíčoví hráči, kteří mají velký vliv na výsledek. Našim cílem je optimalizovat výkon a získat vítězství. Bude to obtížný zápas na náročném hřišti Emirates Stadium, ale pokud podáme svůj nejlepší výkon, jsme schopni ho vyhrát.

Souboj mezi Arsenalem a Manchesterem United můžete sledovat živě na Sky Sports, pokud nebudete přítomni na vyprodaném Emirates Stadium. Přenos začíná jednu hodinu před začátkem zápasu.

(250 slov)

FAQ (Často kladené otázky):

1. Jaká je historická událost, která se bude konat na Emirates Stadium?
Na Emirates Stadium se uskuteční historicky první vyprodané utkání Barclays Women’s Super League.

2. S kým bude Arsenal hrát v tomto důležitém utkání?
Arsenal se utká s týmem Manchester United.

3. Jaký je význam tohoto utkání pro Arsenal?
Výhra v tomto utkání by přinesla Arsenalu odstup od Manchesteru United v tabulce a přiblížila by tým k Chelsea a Manchesteru City.

4. Jak dopadlo poslední setkání mezi Arsenalem a Manchesterem United?
Poslední setkání skončilo dramatickou remízou 2:2.

5. Kdo vstřelil vítěznou branku pro Arsenal ve třetím setkání?
Vítěznou branku ve třetím setkání vstřelila Cloe Lacasse.

6. Jaké jsou statistiky hovořící ve prospěch Arsenalu?
Arsenal vyhrál pět po sobě jdoucích domácích zápasů, což je jejich nejdelší vítězná série na Emirates Stadium od roku 2022.

7. Jak zranění ovlivní sestavu Arsenalu v tomto utkání?
Vivianne Miedema, která se zotavuje z lehkého zranění kolena, by mohla nastoupit proti Manchesteru United.

8. Kde je možné sledovat živý přenos tohoto utkání?
Utkání můžete sledovat živě na Sky Sports.

Související odkazy:
Webová stránka Arsenalu
Webová stránka Sky Sports