Pro přítomnost amerického fotbalu trpí kvalita fotbalových zápasů v USL

Fotbalová sezóna USL odstartovala minulý víkend s hrami v USL Championship a League One, které se přidaly k profesionálnímu fotbalovému prostředí ve Spojených státech. Nicméně návrat těchto lig a klubů MLS, které hrají na stadionech NFL, přinesl zpět nepříjemnou připomínku, že příliš mnoho fotbalových zápasů kazí fotbalové linky. Tato rozptylující povaha není jen špatným dojmem pro tento sport. Stává se zásadní překážkou při sledování těchto lig na televizní obrazovce.

Fotbal má jednoduché linky namalované na hřišti: dvě koncové čáry, dvě autové čáry, polovinu hřiště s kruhem a pokutovým územím. V porovnání s tím má americký fotbal příčné linie každých pět yardů, hash značky, středové logo a koncovou zónu obvykle pokrytou velkými slovy a obrázky.

Je to drastický rozdíl mezi americkým fotbalem a fotbalem.

Přesto týmy League One ve Spojených státech často hrají na těchto hřištích na stadionech, které sdílejí s týmy amerického fotbalu. Například Greenville Triumph porazilo Spokane Velocity 3-1 na stadionu Paladin. Stadion Paladin tradičně hostí tým Furman Paladins, tým amerického fotbalu NCAA Division I FCS, který používá umělou trávu pravděpodobně kvůli nižším nákladům. Výzva, které čelí Greenville Triumph, je běžná mezi týmy USL League One. Umělá tráva je levnější, a tradiční pořádající stadiony mají jeden umělý trávník pro všechny nájemce. Proto měla výhra Greenville nad Spokane Velocity problém s americkými fotbalovými čarami na trávníku.

Kluby a soutěže argumentují, že sdílení hřišť s týmy amerického fotbalu na univerzitní úrovni šetří peníze. To je pravda; náklady na zařízení jsou hlavním bojem, kterému čelí USL. Proto mnoho týmů, včetně těch nejlepších, často hraje na baseballových nebo univerzitních fotbalových stadionech.

Linky amerického fotbalu na fotbalových hřištích poškozují kvalitu produktu.

Nicméně, úspora peněz na hřištích má důsledky pro zážitek fanoušků. Tyto linky jsou často tak rušivé, že je pro fanoušky těžké zcela porozumět tomu, co se vlastně děje. Například fotbalová hřiště jsou širší než hřiště amerického fotbalu. Proto se základní čarami fotbalu rozšiřují do vyhrazených zón mimo hřiště. Jelikož americký fotbal je hlavním sportem na většině stadionů, tyto linky mimo hřiště jsou široké a bílé. Jinými slovy, vystupují ze televizního obrazovky. Naopak fotbalové linie sontené a žluté, ustupující do pozadí amerického fotbalu.

To poškozuje kvalitu produktu v USL Championship a League One. Hra na hřišti je vysoké kvality a zápasy v obou divizích ukazují, že hráči mají schopnosti. Avšak pokud se hraje na hřištích s americkými fotbalovými čarami, dává to sportu amatérský dojem. Vysoká škola to tak dělá a nemělo by se to stát běžným v profesionální lize ve Spojených státech.

Rozdíl mezi těmi, kteří americký fotbal nevyužívají.

Ne každý tým v USL Championship nebo League One využívá stadiony amerického fotbalu pro své zápasy. Například Detroit City FC má jednu z nejlepších atmosfér na americkém fotbale. Přestože má menší kapacitu než mnoho stadionů pro americký fotbal, působí stadion Keyworth jako fotbalový specifik, když na něj fanoušci pozorují na televizi. To může přispět ke vzhledu a profesionálnímu pocitu, který Detroit City poskytuje.

FOTO: IMAGO…

FAQ

1. Jaké problémy přináší sdílení hřišť s americkým fotbalem fotbalovým ligám v USA?
Sdílení hřišť s americkým fotbalem způsobuje problém s porušováním fotbalových linek a ovlivňuje kvalitu produktu na televizní obrazovce.

2. Jaké jsou rozdíly mezi fotbalem a americkým fotbalem?
Fotbal má jednoduché linky, zatímco americký fotbal má příčné linie každých pět yardů, hash značky, středové logo a koncovou zónu.

3. Proč některé týmy v USL nevyužívají stadiony amerického fotbala?
Některé týmy, jako například Detroit City FC, si zajišťují vlastní stadiony, které poskytují lepší atmosféru a profesionální pocit.

DEFINICE

USL Championship – fotbalová liga v USA považovaná za druhou nejvyšší soutěž

League One – nižší divize fotbalové ligy USL

NFL – National Football League, nejvyšší profesionální americká fotbalová liga

NCAA – National Collegiate Athletic Association, asociace, která řídí atletiku na univerzitách a vysokých školách v USA

Nájemce – tým, který pronajímá stadion nebo hřiště od jiného týmu nebo organizace

POVZTAZOVANÉ ODKAZY

USL Championship – oficiální stránka USL Championship

League One – oficiální stránka USL League One

NFL – oficiální stránka National Football League

NCAA – oficiální stránka National Collegiate Athletic Association