Protesty v Hongkongu vypukly poté, co Messi hrál v Japonsku místo Hongkongu

Čínská státní média, hongkongští politici a fanoušci vyjadřují své nespokojenosti poté, co fotbalová legenda Lionel Messi hrál v Japonsku, jen pár dní poté, co zůstal na lavičce v očekávaném zápase v Hongkongu. Mnoho lidí v Hongkongu bylo na neděli zklamáno, když 36letý argentinský hráč nenastoupil na hřiště během zápasu Inter Miami před vyprodaným stadionem, a fanoušci požadovali vysvětlení a refundaci peněz.

Vedení Miami, v čele s trenérem Gerardem “Tatou” Martinem, vysvětlilo, že Messi nebyl schopen hrát v přátelském zápase v Hongkongu kvůli zranění. Hongkongská vláda poté vyjádřila své zklamání ohledně absencí Messiho ve vydaném prohlášení, ve kterém uvedla: “Vláda a všichni fotbaloví fanoušci jsou velmi zklamáni z uspořádání zápasu. Pořadatelé by měli poskytnout vysvětlení všem fanouškům.”

Čínské státem kontrolované médium Global Times uvedlo, že následné vystoupení Messiho na hřišti v Japonsku vyvolává otázky ohledně rozdílného zacházení s Hongkongem. Dopisovatel v Times napsal: “Zápas v Hongkongu byl jediný z Messiho šesti přípravných zápasů na této cestě, kterého se nezúčastnil. Tato situace … velmi zvětšila pochybnosti o poctivosti Inter Miami a samotného Messiho.”

Incident způsobil velkou diskuzi na čínských sociálních médiích. Témata související s Messiho absencí tvořila polovinu nejpopulárnějších diskutovaných témat na platformě Weibo a stovky milionů uživatelů se o tomto tématu vyjádřili. Před zápasem v Japonsku se Messi omluvil svým čínským fanouškům na Weibo a napsal: “Kdokoli mě zná, ví, že vždycky chci hrát … zejména v těchto zápasech, kdy cestujeme tak daleko a lidé jsou nadšení, že vidí naše zápasy. Doufám, že se vrátíme a zahrajeme si zápas v Hongkongu.”

Zápas v Hongkongu přilákal 40 000 fanoušků, někteří z nich zaplatili za vstupenky téměř 5000 HKD (640 USD) za kus. Podle Global Times obdržela Hongkongská spotřebitelská rada 547 stížností týkajících se Messiho absence, které se týkaly celkové částky 3,64 milionu HKD (465 466 USD).

Ministerstvo kultury, sportu a turismu Hongkongu uvedlo ve svém prohlášení, že je velmi zklamáno z Messiho absence kvůli zranění, stejně jako fanoušci. “Vláda doufá, že pořadatelé a týmy poskytnou rozumná vysvětlení.” Uvedl hongkongský poslanec Kenneth Fok, že tato událost “přidává sůl na rány” hongkongským fanouškům, zatímco vládní poradkyně Regina Ipová ve svém příspěvku napsala, že “Hongkongští lidé nesnáší Messiho, Inter Miami a “černou ruku” za narážku na úmyslné a prohnané opomenutí Hongkongu”.

FAQ:

1. Proč byli fanoušci v Hongkongu zklamáni?
Fanoušci v Hongkongu byli zklamáni, protože Lionel Messi, fotbalová legenda, nehrál při přátelském zápase v Hongkongu, přestože byli na zápasu a zaplatili za vstupenky.

2. Proč byl Messi na lavičce v Hongkongu?
Vedení týmu Inter Miami, kde Messi momentálně hraje, vysvětlilo, že Messi nebyl schopen hrát kvůli zranění.

3. Jaká byla reakce Hongkongské vlády?
Hongkongská vláda vyjádřila své zklamání ohledně absence Messiho a žádala pořadatele, aby vysvětlili situaci fanouškům.

4. Jaká byla reakce čínských médií?
Čínské státní médium Global Times vyjádřilo otázky ohledně rozdílného zacházení s Hongkongem a napsalo, že tento incident zvětšil pochybnosti o poctivosti týmu Inter Miami a samotného Messiho.

5. Jakou diskuzi způsobil tento incident?
Tento incident způsobil velkou diskuzi na čínských sociálních médiích. Témata související s Messiho absencí byla velmi diskutovaná a přitáhla stovky milionů uživatelů.

6. Kolik fanoušků se dostavilo na zápas v Hongkongu?
Zápas v Hongkongu přilákal 40 000 fanoušků.

7. Kolik stížností obdržela Hongkongská spotřebitelská rada ohledně Messiho absence?
Hongkongská spotřebitelská rada obdržela 547 stížností týkajících se Messiho absence, které se týkaly celkové částky 3,64 milionu HKD.

8. Jak reagovalo ministerstvo kultury, sportu a turismu Hongkongu?
Ministerstvo kultury, sportu a turismu Hongkongu uvedlo ve svém prohlášení, že je velmi zklamáno z Messiho absence a doufá, že pořadatelé a týmy poskytnou vysvětlení.

Definitions:

– Lionel Messi: argentinský fotbalový hráč, považovaný za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob.
– Inter Miami: americký profesionální fotbalový tým, ve kterém momentálně Messi hraje.
– Global Times: čínské státem kontrolované médium.
– Weibo: čínská sociální média podobná Twitteru, velmi populární v Číně.

Related links:
Inter Miami
Global Times
Weibo