Real Madrid porážejí RB Leipzig ve skupinovém kole Ligy mistrů

Real Madrid si zajistili tvrdě vybojované vítězství ve skupinovém kole Ligy mistrů proti RB Leipzig na Red Bull Areně v úterý večer, když Brahim Díaz vstřelil jediný gól utkání a zajistil hostům klíčové vítězství.

1. Jak by se Real Madrid adaptovali bez Jude Bellinghama?
Jednoduše řečeno – dostali by na hřiště Brahim Díaze. Španěl není přímou náhradou za Bellinghama, ale v této sezoně operuje na pozici číslo 10 za Viníciusem Júniorem a Rodrygem Goesem s výbornými výsledky. Jeho přítomnost přináší spojení, které Bellingham nabízí, a zároveň poskytuje větší flexibilitu pro pohyb do širších prostorů a rotaci s brazilskou dvojicí, čímž přidává nepředvídatelnost Realu Madrid. Fede Valverde se mohl posouvat dopředu z hlubší pozice a rozvíjet svou hru jak v držení míče, tak i při přechodu do útoku. Díaz byl zapojen do hry po celý zápas a poté vstřelil nádherný gól. S 1,47 očekávanými gólovými příležitostmi a 15 střelami se nezdá, že by Bellinghamho absence měla zatím příliš velký dopad. Nicméně první poločasová šance Rodryga po protiútoku měla pocit, že Bellingham by ji s největší pravděpodobností proměnil.

2. Bude pokračovat působivá série Realu Madrid proti německým soupeřům?
Real Madrid prohrál pouze jedno z posledních 15 zápasů proti německým týmům, a to na Red Bull Areně právě proti RB Leipzig v zápase skupinového kola minulého ročníku, který skončil výsledkem 3:2 pro Leipzig. Jinak si Real Madrid připsal 10 výher a 4 remízy. V tomto případě se Real Madrid snažil zastavit RB Leipzig, kteří vstřelili gól ve svých posledních 16 domácích zápasech v této soutěži, ale zároveň dostali gól ve svých posledních 13 zápasech doma v evropských soutěžích. Vítězstvím 1:0 zde Real Madrid prodloužil tu sérii na 16 zápasů a zamezil Leipzig ve skórování doma. Pomsta za porážku loňského roku, černý skvrnu na španělském týmu v zápasech proti německým soupeřům, je sladká.

3. Byl by Nacho lepší volbou než Dani Carvajal v obraně?
Návrat Nacha na hřiště znamenal jeho nasazení na pozici středního obránce vedle Aureliena Tchouameniho. Bohužel jen ukázal, jak znepokojivá je forma kapitána Daniho Carvajala v této sezóně. Leipzig se snažil využít poloprostorů mezi Nachem a Ferlandem Mendym a dostával se tam znovu a znovu, a Eduardo Camavinga musel pomáhat omezit vliv Daniho Olma na hru. Zatímco Carvajalova přítomnost přinášela vedení a klid, Nacho vypadal, že je častěji přistižen v nepříznivých pozicích, což bylo pro Carla Ancelottiho nekomfortní. K tomu přidejme jeho nesnáze při hře proti vysokému tlaku soupeře a tato noc byla pro muže s kapitánskou páskou náročná. Zároveň se ale vznesly otázky, zda je Carvajal na své nejlepší pozici jako pravý bek. Občas vypadal nepokrytě, jeho drsný zákrok a štěstí, že nebyl alespoň žlutě napomenut, to ukázal.

Časté otázky (FAQ):

1. Jak by se Real Madrid adaptovali bez Jude Bellinghama?
Real Madrid by na hřiště dostal Brahim Díaze, který operuje na pozici číslo 10. Jeho přítomnost přináší spojení a flexibilitu do širších prostorů a rotaci s brazilskou dvojicí.

2. Bude pokračovat působivá série Realu Madrid proti německým soupeřům?
Real Madrid prohrál pouze jedno z posledních 15 zápasů proti německým týmům. V tomto případě porazil RB Leipzig 1:0 a prodloužil sérii bez inkasovaného gólu na Red Bull Areně.

3. Byl by Nacho lepší volbou než Dani Carvajal v obraně?
Návrat Nacha na hřiště ukázal, že forma Daniho Carvajala v této sezóně není ideální. Leipzig se snažil využít prostoru mezi Nachem a Mendym. Carvajal byl často v nepříznivých pozicích a jeho výkon byl diskutabilní.

Termíny:
– Liga mistrů – evropská fotbalová soutěž pro nejlepší kluby v Evropě.
– Skupinové kolo – fáze soutěže, ve které se kluby utkávají v rámci skupin a získávají body.
– Red Bull Arena – fotbalový stadion v Lipsku, Německo.
– Brahim Díaz – španělský fotbalista, hráč Realu Madrid.
– Jude Bellingham – anglický fotbalista, hráč Borussie Dortmund.
– Vítězství – zisk více bodů nebo gólů než soupeř v zápase.
– Poloprostor – prostor mezi hráči na hřišti.

Související odkazy:
Oficiální webové stránky Real Madrid
UEFA – Oficiální webové stránky Ligy mistrů