Real Madrid Pursues Kylian Mbappe, Boosting Manchester City’s Bid to Secure Erling Haaland’s Contract

Manchester City is making efforts to secure Erling Haaland to a new contract and extend his stay at the Etihad Stadium until 2029. The Premier League champions aim to renegotiate the buy-out clause, set at £171 million for this summer. Real Madrid previously attempted to sign Haaland from Borussia Dortmund, but he ultimately chose City due to the presence of Karim Benzema at the Bernabeu. However, Real Madrid’s pursuit of Kylian Mbappe as their top target this year may affect Haaland’s decision-making process.

Reports have indicated that Real Madrid President Florentino Perez plans to sign Mbappe this summer and pursue Haaland in 2025 when the release clause in his City contract reduces to £150 million. However, neither player seems interested in this scenario due to their competition for the Ballon d’Or and their desire to be recognized as the best player in the world. Haaland even dismissed the possibility of joining Paris St. Germain before signing for City. While the Norwegian striker does harbor an ambition to wear the iconic white shirt, his focus remains on continuing his development in the Premier League.

Currently earning £375,000 per week, Haaland’s salary is further boosted by performance-based bonuses. City is prepared to increase his basic salary, but they also want to maintain their pay structure that rewards players for success. Additionally, Haaland is keen to learn about Pep Guardiola’s future plans before committing to a new contract, as the City manager’s current deal will expire next summer.

The Etihad bosses hope Guardiola will sign a contract extension to lead City into the expanded Club World Cup in the United States in 2025. Furthermore, City is pursuing another treble and aims to secure a record-breaking fourth successive Premier League title. As negotiations continue, Haaland’s decision will ultimately be influenced by a combination of financial considerations, future prospects, and the ambition to reach the pinnacle of his career.

Manchester City se snaží zajistit Erlinga Haalanda novou smlouvou a prodloužit jeho pobyt na stadionu Etihad do roku 2029. Mistry Premier League chtějí přepracovat výkupní klauzuli, která je pro letošní léto stanovena na 171 milionů liber. Real Madrid se dříve pokusil přivést Haalanda z Borussie Dortmund, ale kvůli přítomnosti Karima Benzemy na Bernabeu se nakonec rozhodl pro City. Nicméně snaha Realu Madrid získat Kyliana Mbappého jako svůj hlavní cíl v letošním roce může ovlivnit Haalandovo rozhodovací proces.

Zprávy naznačují, že prezident Realu Madrid, Florentino Perez, plánuje letos v létě podepsat Mbappého a v roce 2025 pronásledovat Haalanda, když se v jeho smlouvě s City sníží výstupní klauzule na 150 milionů liber. Oba hráči však nejeví zájem o tuto situaci kvůli jejich soutěži o Zlatý míč a touze být uznáváni jako nejlepší hráč na světě. Haaland dokonce odmítl možnost přestupu do Paris St. Germain před příchodem do City. Ačkoliv norský útočník touží nosit ikonický bílý dres, jeho důraz zůstává na dalším rozvoji v Premier League.

Haaland v současnosti vydělává 375 000 liber týdně, jeho plat je dále navýšený výkonnostními bonusy. City je připraven posílit jeho základní plat, ale zároveň si přeje zachovat svůj platový systém, který odměňuje hráče za úspěch. Navíc Haaland je zvědavý na plány Pepa Guardioly do budoucna předtím, než podepíše novou smlouvu, jelikož současná smlouva manažera City vyprší příští léto.

Vedení Etihadu doufá, že Guardiola podepíše prodloužení smlouvy a poprvé povede City na rozšířený Mistrovství světa klubů v USA v roce 2025. Navíc City míří po dalším treblu a usiluje o získání rekordního čtvrtého titulu v Premier League za sebou. Jak jednání pokračují, Haalandovo rozhodnutí bude nakonec ovlivněno kombinací finančních úvah, budoucích vyhlídek a touhy dosáhnout vrcholu své kariéry.

Klíčové pojmy:
– Erling Haaland: Norský fotbalista, útočník, který hraje pro Manchester City.
– Etihad Stadium: Fotbalový stadion v Manchesteru, domovské hřiště Manchester City.
– Premier League: Anglická fotbalová liga, nejvyšší soutěž v Anglii.
– Real Madrid: Španělský fotbalový klub sídlící v Madridu.
– Karim Benzema: Francouzský fotbalista, útočník Realu Madrid.
– Buy-out klauzule: Klauzule ve smlouvě, která určuje částku, za kterou může klub hráče odkoupit od jiného klubu.
– Florentino Perez: Španělský podnikatel a prezident Realu Madrid.
– Kylian Mbappe: Francouzský fotbalista, útočník PSG.
– Ballon d’Or: Ocenní pro nejlepšího fotbalistu roku.
– Paris St. Germain (PSG): Francouzský fotbalový klub sídlící v Paříži.
– Premier League titul: Vítězství v nejvyšší anglické fotbalové soutěži.

Možná související odkazy: Oficiální stránky Manchester City