Red Bull Leipzig 0-1 Real Madrid (Díaz): Striktní vítězství v prvním zápase v Německu

V prvním kole vyřazovací části Ligy mistrů se Madrid utkal se soupeřem Red Bull Leipzig ve středu šestnáctky. Na začátku zápasu chyběl Jude Bellingham kvůli drobnému zranění, takže Carlo Ancelotti sáhl po Brahimu Díazovi jako jeho náhradníkovi – což se naposledy osvědčilo. Dani Carvajal se do sestavy vrátil na pozici krajního obránce, Ferland Mendy na opačné straně. Eduardo Camavinga se dál získával herní čas na středovém hřišti, zatímco dva brazilští kouzelníci tvořili útok pro Los Blancos. Na lavičce sedělo šest hráčů z Castilly, včetně Nica Paza, který v základní skupině proti Neapoli vstřelil svůj první gól za A-tým. V Německu kapituloval tým vedený Nachem Fernándezem.

Prvních deset minut bylo výbušných, přičemž Madrid byl v prvních třech minutách zcela ovládán. Domácí tým by měl vést, kdyby Benjamin Šeško proměnil skvělý gól hlavou. Bohužel kvůli ofsajdu na konci akce byla celá situace nesprávně odpískána. Šeško měl následně i další šanci, ale jeho palec nestačil na jasnou příležitost. Aurélien Tchouaméni měl první příležitost pro Real Madrid, když jeho hlavička byla zblokována na brankové čáře, předtím než byl následně Lunin přesilovým efektně zasáhnut. Šeško měl několik velkých šancí za sebou, když na Andriye Lunina vyzval k nízké skvělé záchráně. Po této akci se šance uklidnily, ale hra zůstala stále otevřená. Madrid do poločasu dosáhl zaslouženého výsledku 0:0.

Do druhého poločasu vstoupilo Madrid silněji a vstřelilo branku, kterou by si mohl přát i Lionel Messi. Malý Španěl obešel svého soupeře svou rovnováhou, projel mezi dvěma dalšími hráči směrem k brance a šikovně ji zakroutil za brankáře. Tento gól uvolnil napětí pro Real Madrid, až do chvíle, kdy se Leipzig v posledních dvaceti minutách snažil zachránit výsledek. Začalo to, když Dani Olmo vystřelil směrem k brance, ale Lunin zachránil. Vinícius Júnior mohl uvolnit napětí, ale jeho pokus skončil na tyči po průniku do vápna. Xavi Simons odpověděl za domácí tým, ale Lunin byl znovu na místě, aby zachránil svůj tým. Šeško byl stále zoufalý za vstřelením gólu, ale s formou, kterou Lunin předvedl, musel předvést něco opravdu mimořádného, aby se mu to povedlo. Amadou Haidara měl také šanci, jeho střelu však Lunin vyrazil a potvrdil svoji pozici jedné z nejlepších opor Realu Madrid. Brahim musel zápas kvůli svalu v noze přerušit dříve než ostatní, ale vítězství 1:0 venku v prvním zápase vyřazovacích kol zůstává pozitivním výsledkem. Co si myslíte o tomto zápase?

FAQ:

1. Kdo hrál proti sobě v prvním kole vyřazovací části Ligy mistrů?
V prvním kole vyřazovací části Ligy mistrů se Madrid utkal se soupeřem Red Bull Leipzig.

2. Kdo byl náhradníkem pro Jude Bellinghama v tomto zápase?
Jude Bellingham kvůli drobnému zranění chyběl, a tak byl jeho náhradníkem Brahim Díaz.

3. Kdo se vrátil do sestavy na pozici krajního obránce?
Dani Carvajal se vrátil do sestavy na pozici krajního obránce.

4. Kdo byl tvůrcem útoku pro Real Madrid?
Dva brazilští kouzelníci – Vinícius Júnior a Rodrygo – tvořili útok pro Real Madrid.