Rekordní návštěva na Anfieldu při návratu Liverpoolu na vrchol Premier League

Liverpool se vrátil na vrchol Premier League poté, co Manchester City krátce dočasně zaostal. Nebyla to však zdaleka žádná skvělá exhibice od vedení Jürgena Kloppa a Burnley promarnilo několik šancí na zkalení jejich odpoledne. Přesto to byla reakce na prohru s Arsenalem, co bylo pro vděčného manažera Liverpoolu nejdůležitější.

Čelní trojice Liverpoolu v podání Dioga Joty, Louse Díaze a Darwina Núñeze se přidala k střelcům před rekordním počtem 59 896 diváků, kteří dorazili na Anfield Road zcela otevřenou novou tribunou. Domácí tým měl na zápas plnou kontrolu, ale dojem pozdní domácí dominance byl klamný. Tým Vincenta Kompanyho, který bojuje o záchranu, donutil Liverpool bojovat o zpáteční cestu na vrchol.

Jedna chyba byla stačila, aby se zhroutili světlé úvodu hostí. Burnley začalo silně, tvrdě se tlačilo na utlumený Liverpool a čísla hráčů se zapojovala do několika útoků na natáhnutou domácí obranu. Hosté byli často překazeni špatnou přihrávkou či rozhodnutím v útočném pásmu Liverpoolu, ale když se dostali do šance, Zeki Amdouni byl zblízka odmítnut Caoimhinem Kelleherem a střela Davida Datra Fofany byla odvrácena Andym Robertsonem. Kelleher zastupoval nepřítomného Alissona, jednoho z několika hráčů Liverpoolu, kteří se týden před zápasem stali nemocnými, zatímco Robertson nastoupil do svého prvního zápasu od dislokace ramene při skotské reprezentaci v říjnu.

Nedalo se tušit, že byl splněn Kloppův požadavek na reakci Liverpoolu po prohře s Arsenalem minulý víkend. Trent Alexander-Arnold a Curtis Jones stříleli nad z hranice vápna Burnley, ale na palubu nebyla příliš velká intenzita ani kreativita ze strany týmu, který se snažil znovu získat první místo v Premier League. S Maxime Esteve a Darou O’Sheou se dařilo v srdci obrany Burnley, takže tým Kompanyho byl pohodlný. A pak, s jednou chybou v koncentraci, prohrávali.

James Trafford si návštěvu Anfieldu jistě nebude rád připomínat. Brankář anglické reprezentace do 21 let udělal zásadní chybu, když vyběhl z brány při pokusu odchytit roh Trenta Alexandra-Arnolda. Trafford se srazil s O’Sheou a úplně minul míč, čímž nechal Jotu jednoduchý úkol skórovat do prázdné brány. Jota nemusel přestoupit, aby přetavil svůj 14. gól v sezoně.

Robertson měl slušnou šanci zdvojnásobit vedení Liverpoolu poté, co byl přihrán Díazem, ale včasný blok ze strany O’Sheou vyrazil šťávu z jeho střely. Trafford se trochu vypořádal se svou chybou, když vyrazil nohama blízký pokus kolumbijského útočníka.

Liverpool však dosud nezažehnul plameny, a tak Kloppovu frustraci přivedlo k vychladnutí, když se penaltu spravedlivě zamítla poté, co Jota padl po lehkém dotyku od Wilsona Odoberta. Manažer Liverpoolu byl za své protesty napomenut žlutou kartou a jeho nálada se zhoršila okamžitě poté, co vyrovnal Burnley. O’Shea dokonale načasoval svůj běh na bližší tyčku po rohu Joshe Brownhilla. Vznesl se nad menší duo Liverpoolu, Díaze a Wataruho Enda, a nasměroval silnou hlavičku do horního rohu. První poločas se nevyvíjel podle scénáře Liverpoolu.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké je aktuální postavení Liverpoolu v Premier League?
Liverpool se vrátil na vrchol Premier League poté, co Manchester City krátce dočasně zaostal.

2. Kdo byli střelci v zápase?
V zápase se přidali k střelcům Diogo Jota, Louse Díaz a Darwin Núñez.

3. Jaká byla rekordní návštěva na Anfield Road?
Na Anfield Road dorazilo rekordních 59 896 diváků, kteří se přišli podívat na zápas.

4. Jak se dařilo obraně Burnley?
Obraně Burnley se dařilo bránit se srdcem, vynikal zejména Maxime Esteve a Dara O’Shea.

5. Jaká chyba vedla ke gólu Liverpoolu?
Chyba brankáře Jamese Trafforda, který vyběhl z brány a minul míč, umožnila Diogu Jotovi jednoduchý gól.

6. Jak dopadla penalta pro Liverpool?
Penalta pro Liverpool byla spravedlivě zamítnuta poté, co Jota padl po lehkém dotyku od Wilsona Odoberta.

Jazykové definice:

1. Premier League – nejvyšší fotbalová soutěž v Anglii.
2. Anfield Road – domovský stadion Liverpool FC.
3. Rekordní – dosud nepřekonaný.
4. Obrana – hráči v týmu, kteří se snaží zabránit soupeři ve skórování.
5. Chyba – nesprávné rozhodnutí nebo akce hráče, která vede k nežádoucímu výsledku.
6. Penalta – protihráči týmu, kterému byla odňata šance na gól, se dává možnost skórovat přímým kopem z vápna, zatímco brankář je současně povinen ubránit svou bránu.

Spo