Seattle Sounders dokončili část přípravného období ve Španělsku

Seattle Sounders zakončili svoje přípravné období ve Španělsku a vrátí se domů po několika dalších dnech strávených v Marbellě. Během svého pobytu v Španělsku se Sounders utkali se třemi evropskými soupeři a celkově zaznamenali sedm vstřelených gólů a sedm obdržených gólů během 435 minut hraní. I když by to mohlo vypadat, že se jedná o sezónní bilanci, první dva zápasy byly rozděleny na dvě zkrácené partie a až třetí zápas byl odehrán v celé délce.

Sounders se utkali s třemi různými soupeři, a to s týmem TSC Bačka Topola (Sounders vyhráli 3:2 po prodloužení 120 minut), dánským týmem Odense BK (Sounders prohráli 1:5 během 180 minut) a švédským týmem IFK Norrköping (Sounders vyhráli 3:0 během 135 minut). První dva soupeři se vrátili z přestávky uprostřed sezóny, zatímco IFK Norrköping byl ve stejné fázi přípravy jako Seattle Sounders.

Hlavní trenér Sounders Brian Schmetzer byl nejméně spokojený s posledním zápasem. Měli problémy s nedostatkem energie a nedostatečným využitím šancí. Sounders neměli k dispozici svou hlavní obranu a také chyběli tři hráči, kteří mohli být náhradníci. To způsobilo, že museli sáhnout hluboko do širšího kádru a odehrát dva zápasy v plném počtu 90 minut. Navíc se tento zápas hrál jen čtyři dny po předchozím tréninkovém zápase, jeden den dříve, než bylo plánováno.

Trenér Schmetzer uznal, že jejich výkon nebyl optimální, ale zároveň byl spokojený s přípravou týmu. Především byl rád, že hráči dosáhli požadované kondice. Schmetzer také zmínil, že mají připravené nové takty a útočné pohyby, které chtějí předvést ve hře.

Ačkoli hlavním cílem přípravného období je kondice hráčů, odstranění chyb a vytvoření týmového ducha, Sounders předvedli také dobrý týmový výkon. Ovládali hru, měli převahu v zakončení, v držení míče a v nucených odrazech v soupeřově polovině. Samozřejmě pravý výsledek je pro ně důležitý, ale v přípravě se jedná především o přípravu hráčů a harmonie týmu.

Zatímco Sounders předvedli dobrý týmový výkon, stále je potřeba zapracovat na některých věcech. Několikrát se stalo, že se ztratili ve chvíli přechodu ze základní hry do protiútoku a také byli neproměňující před bránou soupeře. Trenér Schmetzer řekl, že ještě změří síly a že v přípravných zápasech se tyto chyby omlouvají, ale před začátkem sezóny bude neméně důležité, aby hráči byli schopni proměňovat své šance.

Sounders na základě přípravy budou mít přehlednou hloubkovou sestavu, kterou najdete zde.

Časté dotazy (FAQ) týkající se přípravného období Seattle Sounders ve Španělsku:

1. Jaké soupeře měli Seattle Sounders ve svých přípravných zápasech?
– Seattle Sounders se utkali s týmem TSC Bačka Topola, Odense BK a IFK Norrköping.

2. Jaké byly výsledky těchto zápasů?
– Seattle Sounders vyhráli 3:2 po prodloužení proti týmu TSC Bačka Topola, prohráli 1:5 proti týmu Odense BK a vyhráli 3:0 proti týmu IFK Norrköping.

3. Jaký byl celkový počet gólů v těchto přípravných zápasech?
– Seattle Sounders vstřelili 7 gólů a obdrželi 7 gólů během celkem 435 minut hraní.

4. Jaké problémy měl tým Seattle Sounders ve svém posledním zápase?
– Seattle Sounders měli problémy s nedostatkem energie a nedostatečným využitím šancí. Navíc jim chyběli někteří klíčoví hráči.

5. Jaké hlavní cíle měl tým Seattle Sounders v přípravném období?
– Hlavním cílem bylo dosažení správné kondice hráčů, odstranění chyb a vytvoření týmového ducha.

6. Jaký byl hodnocení trenéra Brian Schmetzera výkonů týmu?
– Trenér Schmetzer uznal, že výkony týmu nebyly optimální, ale byl spokojený s přípravou týmu a dosaženou kondicí hráčů.

7. Na čem bude tým Seattle Sounders muset ještě zapracovat před začátkem sezóny?
– Tým bude muset zapracovat na přechodech ze základní hry do protiútoku a na efektivitě před bránou soupeře.