Shinji Kagawa: Od Dortmundu k Manchester United

Shinji Kagawa, dnes hrající 20 minut na levém křídle Manchester United, kdysi Jurgena Kloppa nadchl svými ofenzivními schopnostmi. Klopp tehdy prohlásil: “Mé srdce se láme. Skutečně, mám slzy v očích. Je to ofenzivní záložník s jedním z nejlepších nosů pro gól, jaké jsem kdy viděl.”

Narodil se v japonském Kobeho a začal hrát fotbal ve věku pěti let. Později byl objeven klubem Cerezo Osaka, kde se během čtyř let stal známým. V roce 2009 se stal nejlepším střelcem druhé nejvyšší japonské ligy J League 2. Jeho talenty neunikly pozornosti tamního klubu Borussia Dortmund, který rychle aktivoval klauzuli ve výši 350 000 eur a získal Kagawu do svých řad.

Pod vedením trenéra Kloppa a po boku hráčů jako Robert Lewandowski a Lukasz Piszczek se Kagawova kariéra ocitla v nejlepší formě. Dortmund zvítězil v Bundeslize, přičemž Kagawa byl zařazen do týmu sezóny, a dosáhl historického double vítězstvím v německém poháru.

Svou další výzvu chtěl Kagawa přijmout v anglické Premier League. Zájem projevily Liverpool, Arsenal a také Manchester United. Japonský fotbalista však jasně deklaroval, že bude hrát v Old Trafford pouze, pokud dostane pravidelnou šanci se prosadit.

Jeho přání se splnilo a Kagawa se připojil k Manchester United v létě roku 2012. Před ním přišel ještě Robin van Persie, což byl překvapení pro celý tým. Ve svém novém klubu si Kagawa vysloužil respekt svých spoluhráčů, kteří ho chválili za jeho výkony a schopnosti. V United hráli hráči jako Wayne Rooney, Ryan Giggs, Nani, Paul Scholes či Rio Ferdinand.

I přes počáteční skeptické reakce na jeho přestup do Manchesteru United za 17 milionů liber se Kagawa dokázal prosadit a stát se důležitou součástí týmu. Jeho přesnost, rychlost a schopnost hrát na obě nohy získaly uznání i od kritiků.

I přes krátké období ve slavném klubu Manchester United zanechal Kagawa svou stopu a stále je uznáván jako jeden z nejlepších japonských fotbalistů, který reprezentoval svou zemi na mezinárodní scéně.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kde se narodil Shinji Kagawa?
Shinji Kagawa se narodil v japonském Kobeho.

2. Ve kterém klubu začal hrát fotbal?
Kagawa začal hrát fotbal ve věku pěti let a byl později objeven klubem Cerezo Osaka.

3. Jak se dostal do Borussia Dortmund?
Talenty Shinjiho Kagawy neunikly pozornosti klubu Borussia Dortmund, který aktivoval klauzuli a získal ho do svých řad.

4. Kdo byl jeho trenérem v Dortmundu?
Shinji Kagawa hrál pod vedením trenéra Jurgena Kloppa v Borussii Dortmund.

5. Jaké úspěchy dosáhl Kagawa s Dortmundem?
S Dortmundem zvítězil v Bundeslize a dosáhl historického double vítězstvím v německém poháru.

6. Proč se připojil k Manchester United?
Shinji Kagawa chtěl přijmout výzvu v anglické Premier League a připojil se k Manchester United.

7. Jaké známé hráče měl Kagawa za spoluhráče v Manchester United?
V Manchester United hráli hráči jako Wayne Rooney, Ryan Giggs, Nani, Paul Scholes a Rio Ferdinand.

8. Jaké schopnosti Kagawa získaly uznání od kritiků?
Kagawovy přesnost, rychlost a schopnost hrát na obě nohy získaly uznání od kritiků.

9. Jaký je Kagawa’s fotbalový odkaz?
Kagawa je stále uznáván jako jeden z nejlepších japonských fotbalistů, který reprezentoval svou zemi na mezinárodní scéně.

Related links:
Webové stránky Manchester United
Webové stránky Borussia Dortmund