Son Heung-min zranil prst během konfliktu s mladšími spoluhráči na Asijském poháru

Son Heung-min, kapitán týmu Tottenham Hotspur, si při konfliktu s mladšími spoluhráči vykloubil prst během účasti na Asijském poháru se soutěžním týmem Jižní Korey. Incident se stal po týmové večeři před semifinále Jižní Koreji proti Jordánsku, kdy se mladší hráči, včetně 22letého útočníka Lee Kang-ina z Paris Saint-Germain, chtěli odebrat hrát stolní tenis. Son, který je také kapitánem Jižní Korey, upozornil mladé členy týmu na vnímaný nedostatek koncentrace a během incidentu si zranil prst.

Son Heung-min vyjádřil své názory na mladé spoluhráče a zranil se při diskuzi s nimi. Tato událost se odehrála, když někteří mladí hráči začali hrát stolní tenis a Son i další starší hráči s jejich chováním nesouhlasili,” uvedla Jižní Korejská fotbalová asociace (KFA) ve vyjádření pro Yonhap News Agency.

Nyní se všichni soustředí na uzdravení Sonova zranění a jeho návrat na hřiště. Son se vrátil do sestavy Tottenhamu jako střídající hráč ve vítězném zápase 2:1 proti Brighton & Hove Albion poté, co se vrátil z Asijského poháru. Na své pravé ukazováčky a prostředníčky měl Son obvazy.

Tento incident vyvolal omluvu ze strany Lee Kang-ina, který se na sociálních médiích omluvil za své chování. “Byl napsán článek o verbální hádce mezi mnou a Sonem před semifinále Asijského poháru. Chtěl bych se omluvit fotbalovým fanouškům, kteří vždy podporují národní tým Jižní Korey. Měl bych následovat starší hráče v týmu, ale omlouvám se, že jsem ukázal nevhodné chování. Omlouvám se všem fanouškům, kteří byli mnou zklamáni. Budu se snažit být lepším hráčem a osobou a od této chvíle pomáhat starším spoluhráčům,” napsal Lee na Instagramu.

Ztráta Jižní Korey 2:0 proti Jordánsku v semifinále Asijského poháru vyvolala kritiku hráčů a trenéra Jürgena Klinsmanna. Klinsmann však projevil naději do budoucnosti týmu a očekává, že Son bude nadále reprezentovat Jižní Koreu.

Časté dotazy

1. Co se stalo Son Heung-minovi během Asijského poháru?
Son Heung-min, kapitán týmu Tottenham Hotspur, si při konfliktu s mladšími spoluhráči vykloubil prst během účasti na Asijském poháru se soutěžním týmem Jižní Korey.

2. Kdy se stala událost s mladšími spoluhráči?
Incident se stal po týmové večeři před semifinále Jižní Koreje proti Jordánsku.

3. Co způsobilo konflikt s mladšími hráči?
Mladší hráči, včetně 22letého útočníka Lee Kang-ina z Paris Saint-Germain, se snažili odebrat hrát stolní tenis, což se nelíbilo Sonovi a dalším starším hráčům.

4. Jaké zranění si Son při incidentu utrpěl?
Během incidentu si Son vykloubil prst.

5. Jak se Son vyjádřil k mladým spoluhráčům?
Son Heung-min vyjádřil své názory na mladé spoluhráče a zranil se při diskuzi s nimi.

6. Jaký je názor Jižní Korejské fotbalové asociace na tento incident?
Jižní Korejská fotbalová asociace (KFA) uvedla, že někteří mladí hráči začali hrát stolní tenis a Son i další starší hráči s jejich chováním nesouhlasili.

7. Jaké měl Son zranění při návratu do sestavy Tottenhamu?
Son se vrátil do sestavy Tottenhamu s obvazy na svých pravých ukazováčkách a prostředníčcích.

8. Jakou omluvu vyslovil Lee Kang-in po tomto incidentu?
Lee Kang-in se na sociálních médiích omluvil za své chování a napsal, že se omlouvá všem fanouškům, kteří byli zklamáni, a že se bude snažit být lepším hráčem a osobou.

9. Jaké byly důsledky ztráty Jižní Korey v semifinále Asijského poháru?
Ztráta Jižní Korey 2:0 proti Jordánsku vyvolala kritiku hráčů a trenéra Jürgena Klinsmanna.

10. Jaký je očekávaný postoj Son Heung-mina k budoucí reprezentaci Jižní Korey?
Trenér Jürgen Klinsmann očekává, že Son bude nadále reprezentovat Jižní Koreu.

Definice

– Asijský pohár: Fotbalová soutěž mezi národními týmy z Asie.
– Tottenham Hotspur: Fotbalový klub z Londýna hrající v Premier League.
– Jižní Korea: Země východní Asie, jejíž národním týmem je Son Heung-min kapitánem.
– Lee Kang-in: 22letý útočník z fotbalového klubu Paris Saint-Germain.

Související odkazy:
Oficiální stránka klubu Tottenham Hotspur
Oficiální stránka Jižní Korejské fotbalové asociace
Yonhap News Agency