Tottenham vyhrálo nad Brightonem díky silnému závěru

Tottenham předvedl dechberoucí závěrečnou akci a dokázal porazit Brighton v Premier League 2:1 v sobotu odpoledne. Trenér Ange Postecoglou udělal dvě změny v týmu oproti remíze s Evertonem – do základní sestavy se dostali Pape Matar Sarr a Dejan Kulusevski místo Pierre-Emila Hojbjerga a Brennana Johnsona. Kapitán Son Heung-min a Yves Bissouma byli zpátky ze zápasů Asijského poháru a Afrického poháru národů a usedli na lavičku náhradníků. Brighton, kterému chyběl suspendovaný kouč Roberto De Zerbi, otevřelo skóre z pokutového kopu v prvním poločase. Rodrigo Bentancur ztratil míč na hranici pokutového území Tottenhamu a Micky van de Ven zachytil nohu Dannyho Welbecka v šestnáctce. Pascal Gross se postavil k penaltě a poslal brankáře Guglielma Vicaria na špatnou stranu. Tottenham se snažil vyrovnat a podařilo se mu to v šedesáté minutě. Sarr se výborně prosadil ve druhém poločase a zaslouženě vstřelil svůj druhý gól ve dvojím startu za Tottenham. Dejan Kulusevski ho vysunul a Sarr se pokusil propasírovat míč k Richarlisonovi, ale Lewis Dunk ho tečoval na pravou tyč a Sarr dokonalým zásahem z těsného úhlu poslal míč do sítě. Tottenham udělal vítězný gól v šesté minutě nastaveného času, když Son pronikl po levé straně a přihrál Brennanu Johnsonovi, který skvělou trefou poslal míč za brankovou čáru a vyvolal extázi na Tottenham Hotspur Stadium.

Tottenham musel vyčkat na poslední chvíli, aby našel vítěze, ale nakonec se mu to podařilo. Součástí vítězného gólu byla přesná přihrávka Son Heung-mina na Johnsona, která rozzářila stadion Tottenhamu Hotspur.

Časté otázky:

1. Jak skončil zápas mezi Tottenhamem a Brightonem v Premier League?
Tottenham porazil Brighton v Premier League v poměru 2:1.

2. Kdo byl kapitánem Tottenhamu v tomto zápase?
Kapitánem byl Son Heung-min.

3. Kdo udělal vítězný gól pro Tottenham?
Vítězný gól vstřelil Brennan Johnson.

4. Kde se hrál zápas?
Zápas se hrál na stadionu Tottenham Hotspur.

5. Které změny provedl trenér Tottenhamu v sestavě proti předchozímu zápasu?
Trenér udělal dvě změny v sestavě. Pape Matar Sarr a Dejan Kulusevski dostali šanci místo Pierre-Emila Hojbjerga a Brennana Johnsona.

6. Kdo otevřel skóre z pokutového kopu v prvním poločase?
Brighton otevřel skóre z pokutového kopu. Pascal Gross proměnil penaltu.

7. Kdo asistoval při vítězném gólu Tottenhamu?
Son Heung-min asistoval při vítězném gólu Brennanu Johnsonovi.

Definice klíčových termínů:

1. Premier League – Anglická fotbalová liga, ve které soutěží nejlepší týmy z Anglie.

2. Základní sestava – Tým, který je vybrán trenérem, aby začal zápas a hrál od začátku.

3. Pokutový kop – Kop, který je přidělen týmu, když je faulován hráč soupeřova týmu ve vápně.

4. Suspendovaný kouč – Trenér, který není povolen, aby vedl tým v daném zápase, obvykle kvůli disciplinárním důvodům.

5. Stadion Tottenhamu Hotspur – Domovský stadion týmu Tottenham Hotspur ve městě Londýn.

6. Extáze – Velká radost a nadšení v reakci na významnou událost.