Tottenham znovu naštvaní Wolverhamptonem: Druhá porážka 2:1

Tottenham nezažil ideální sobotní odpoledne, když byl poražen 2:1 Wolverhamptonem. Již v listopadu nezahájil zápas na stadionu Molineux nejlépe a nakonec prohrál po dvou brankách v nastaveném čase. Tentokrát bylo 90 minut podobné, a Spurs se jim jednoduše nedařilo. Byla to ztráta příležitosti na cestě zpět do Ligy mistrů po roční pauze. Tým Angea Postecogloua měl výhradně vytknout, když Joao Gomes dvěma góly zajistil vítězství Wolves.

Stejně jako v jejich minulých domácích zápasech proti Brentfordu a Brightonu začali hráči Postecogloua pomalu a to hosté měli lepší příležitosti v prvním poločase. Guglielmo Vicario musel dvakrát zasahovat, když odvracel střely od Nelsona Semeda a Rayana Ait-Nouriho, poté skvěle zneškodnil střelu Pabla Sarabie. Ovšem asistent rozhodčího srazil vlajkou pro ofsajd. Pár minut před poločasem se konečně prolomila branka Vicaria, když Gomes hlavou skóroval po rohovém kopu. Byla to snadná branka k obdržení, kterou by Postecoglou a všichni spojení s Tottenhamem jistě neschvalovali.

Po přestávce se Spurs podařilo srovnat skóre, když Dejan Kulusevski využil svůj brilantní dribling a překonal brankáře Joseho Su. Po vyrovnaní Kulusevského se zdálo, že je celý tým na koni, ale bohužel shooterem byli Wolves. Rozhodující gól Gomesa padl po rychlé brejkové akci po Tottenhamově rohovém kopu.

V prvním poločase se Tottenham dostatečně nepoučil o zpomalení začátku hry. I když se v minulosti zpodobných situací dostali, tentokrát Wolves zajistili, aby tomu tak nebylo. Konečně se zlomil pevný kloub, který se u Tottenhamu začal objevovat na několika posledních utkáních. Postecoglou a Spurs budou muset najít způsob, jak se vrátit k tomu, jak hráli na začátku sezóny, pokud chtějí v květnu dosáhnout svých ambicí Ligy mistrů.

Postecoglouovi bylo jasné, že potřebuje, aby jeho hráči byli na výši, až zazní první hvizd a Tottenham bude hostit Crystal Palace v dalším zápase.